Nedir benim bu vizelerden çektiğim… Sri Lanka vize istiyormuş da haberim yokmuş :/

Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır?
Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır?

Sri Lanka’ya 395euro’ya uçak bileti bulunca ucuz diye sevinmiş, pek de araştırma yapmadan satın almıştım. Dubai aktarmalı uçuş olduğu için arada Dubai’ye de uğrarım demiştim (15 saat beklemem var). Önce Dubai’ye girebilmek için Birleşik Arap Emirlikleri transit vizesi almam gerektiği ve 80usd olduğu gerçeği ile tanışmam gerekti 🙁

Neyse sıra geldi Sri Lanka’ya… Sri Lanka Türk vatandaşlarından vize istiyor ne yazık ki. En azından başvurması alması çok kolay.

Sri Lanka Vize Başvuru Adımları

 • Sri Lanka Online Vize Başvurusu sayfasına giriyorsunuz.
 • Karşınıza çıkan Sri Lanka vize başvuru formunu dolduruyorsunuz.
 • Online olarak kredi kartınızdan Sri Lanka vize ücreti olan 30usd’yi ödüyorsunuz.
 • E-posta adrenize önce bir konfirmasyon mesajı geliyor.
 • Kısa süre sonra da onay yazınız e-posta olarak geliyor.
 • E-posta ile gelen bu metnin çıktısını yanınıza almanız gerek.
Sri Lanka Vizesi
Sri Lanka Vizesi

Havaalanındaki Sri Lanka uçuşumuzu yapacağımız FlyDubai kontuarına geldiğimizde vize onayı almamız gerektiğini söylediler, bize bir web adresi verdiler ve online işlem yapabileceğimizi, Sri Lanka’ya girerken bu konfirmasyon olmazsa sorun çıkabileceğini söylediler. Verilen adrese gidip konfirmasyon işlemini yaptık ancak kısa süreli de olsa bir panik yaşadık. Ancak Sri Lanka girişinde hiç kimse konfirmasyon sormadı.

Siz yine de önleminizi alıp online onayınızı alın her ihtimale karşı.

Diğer Sri Lanka Gezi Yazılarım

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

11 Yorumlar

 1. Mrb Sevil ablacım ben ayın 17 sinde dubai de olcam vize aldım 1 aylık 2 gün kalıp sonra Maldivler’e geçicem dönüşte tekrar Dubai aktarmalı İstanbul uçuşum var tekrar vize istermi transit birde Maldivler’e geçerken sri lanka aktarmam var vize almam gerekiyormu sri lanka

  • Merhaba,

   Eğer Dubai’de havaalanından çıkıp gezeceksen transit vize gerekli. Çıkmayacaksan gerek yok. Aynı durum Sri Lanka için de geçerli. Eğer alandan çıkacaksan vize alman lazım.

 2. Merhabalar transit vize ile ilk önce 2 3 gün Dubai ye sonrada Sri lanka’ya gitmek istiyorum … bütün işlemleri çıkış yapmadan önce e vize olarak mı yapmak gerek ve dönüş biletlerini yine dubai üzerindenmi almam gerek .. bilginizi rica ediyorum

 3. merhaba vize için başvuru yapacağım yardımcı olabbilir misin?

  Sri lankada nered kalacaksınız sorusuna her şehirde (her gün) farklı bir otelde kalacağım için bir tanesini yazmam yeterli mi sıkıntı olur mu?

  1 . Do you have a valid residence visa to Sri Lanka? * Yes No
  2 . Are you currently in Sri Lanka with a valid ETA or obtained an extension of visa? * Yes No
  3 . Do you have a multiple entry visa to Sri Lanka? *

  bu soruların hepsine No diyeceğim değil mi ynlış çevirmiyorum?
  teşekkürler

Yorumunuzu Yazın