Viyana – Bratislava

8
5167

Viyana ile Bratislava…

1 saat mesafede iki ayrı başkent. Biri Avusturya’nın diğeri ise Slovakya’nın…

Bratislava

Viyana’ya gitmek için Bratislava havaalanını kullanabilirsiniz. Tersi de geçerli. İki şehir arasında ulaşım ağı da çok yaygın. Tren, otobüs, Tuna üzerinde botla da ulaşmanız mümkün. Seçtiğiniz ulaşım aracına ve ödeyeceğiniz paraya göre 1- 2 saat arasında transfer yapabilirsiniz.

Viyana – Bratislava – Viyana arasındaki (havaalanları) shuttle, tren, taxi ulaşımları için tıklayın. Genel ulaşımla ilgili bilgi almak için ise Slovakia.com‘dan yardım alabilirsiniz. Bratislava Havaalanının kendi sitesinde de ulaşım için öneriler var. Blaguss Slovakia, Eurolines ya da Terravision otobüslerinden uçuş saatinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Boat ile ulaşım için birden fazla alternatif var. En yaygın kullanılanı Twin City Liner.

8 YORUMLAR

 1. merhaba, ben haziranda viyana ya gideceğim schengen vizem var. oradan da bratislava ya geçmek istiyorum 1 -2 günlüğüne. ama slovakya schengen ülkesi değil… illa slovakya vizesi almalı mıyım?

  • Merhaba Slovakya 2007’den itibaren Schengen üyesi olmuştur ve serbest dolaşım hakkı vardır. Rahatlıkla Viyana’dan Bratislava’ya geçebilirsiniz. Tren bulmak henüz biraz sıkıntı olabilir ve uzun sürebiliyor. Onun yerine otobüsleri tercih etmenizi öneririm. Hem daha uygun fiyatlılar hemde daha kısa sürede gidiyorlar. Zaten birbirlerine çok yakınlar.

 2. yeşil pasaporta slovakya Schengen olduğuna göe vize istemiyor herhalde.Bir de 16 yaşındaki oğlum bir yaz kampı için en güvenli ve kolay olarak Viyana havaalanından Slovakya’ya nasıl geçebilir ?KKalacağı aile sadece Bratislava tren garı ya da otobüs terminalinden yapabiliyor:
  Tek başına yapabilir mi ?

 3. Merhaba ben viyana havaalanından bratislava tren istasyonuna gitmek için ne yapmalıyım? Otobüsler nereden kalkıyor biletleri nereden alıyoruz?

  • Merhaba,

   Bir önceki yorumdaki linkleri incelemenizi öneriyorum.

   Ben de en son birkaç yıl önce gittim, değişiklik olmuş olabilir.

   İyi gezmeler

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here