Mısır Vizesi Nasıl Alınır? | Mısır

1 Mayıs tatilini fırsat bilip 3 günlük bir Hurgada-Krallar Vadisi seyahat planı yaptım. Yani artık Mısır vizesi başvuru yapma vakti geldi…Mısır‘a gitmek istediğinizde sakın, bizden vize istemiyormuş ya da kapıda vize alıyormuş gibi bir yanılgıya düşmeyin. Mısır bizden babalar gibi vize istiyor 🙁

Mısır Vizesi Almak için

Mısır konsolosluğu Bebek’te olduğu ve kişisel başvuru için uzun sıralar beklemek gerektiği ve işlerimin yoğun olmasından dolayı mısır vizesi için aracı bir firma üzerinden başvuru yapmayı tercih ettim. Kurumsal olarak da çalıştığımız Amsalem Turizm’in yardımı ile başvurumu yaptım.

Mısır Vizesi için Gerekli Belgeler

İşin güzel yanı Mısır vizesi için diğer ülkelerdeki kadar çok evrak hazırlanması gerekmiyor. Aşağıdaki evrakların eksiksiz hazırlanması yeterli.

1‐ Pasaport

Vize Başvuru Formu

3‐ Yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz 2 adet vesikalık resim.

4‐ Antetli kağıda İngilizce olarak yazılmış dilekçe. (Münferit olarak başvuru yapanlar için)

5‐ Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6‐ Otel ve Uçak rezervasyonu ya da Tur programı

7- Seyahat sigortası fotokopisi

Mısır Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkıyor?

Mısır vizesi diğer vize süreçlerinden biraz farklı. İlk başvuruda pasaportunuzu almıyorlar. Evraklarınızı verdikten sonra 10 gün sonra arayın diyorlar. 10 gün sonra aradığınızda ise olumlu ise pasaportunuzu getirmenizi istiyorlar. Pasaport geldikten sonra 2-3 gün içinde de vize basılmış oluyor gidip pasaportunuzu almanız gerekiyor.

2019 tarihli GÜNCELLEME: Son birkaç yıldır Mısır vizesinin çıkması 1 ayı geçiyor. Bu nedenle mutlaka erken başvuru yapın!

Bu yüzden seyahatinize çok kısa süre kala başvurup riske atmamanızda fayda var.

Mısır Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Aşağıda yer alan ücretler yazının yazıldığı tarih olan 2015 yılına aittir. Güncel bilgi için mutlaka Mısır Konsolosluğundan bilgi almak gerekir.

Tek giriş vize > 70TL

Çoklu girişli vize > 110TL

Ben aracı kurumla işlem yaptığım için, aracı masrafıyla birlikte 166TL ödemiş oldum.

Mısır vizesi ile ilgili bu yazının 2015 yılına ait olduğunu da hatırlatmak isterim.

Diğer Mısır Gezi Yazılarım

Yolda kalın!

23 YORUMLAR

 1. Mısır’la ilgili bize de en sık sorulan iki sorudan biri vize diğeri de güvenlik konuları. Vize konusunu çok güzel açıklamışsın. Benim de altını çizmek istediğim nokta şu; açık, net, belgelenmiş bir seyahat planı (uçak biletleri, otel rezervasyonları, varsa tur programı) göstermek çok önemli. Bunu gösterince vizenizi rahatlıkla alıyorsunuz. Mısır, hem tarihiyle hem de güncel kültürüyle kesinlikle görmeye değer bir ülke. Biz de Tale Blog’da Mısır kültürünü anlatan bir yazı yazımıştık, meraklıların dikkatine http://www.tale.company/blog/2015/1/23/misir-kulturunun-bilinmeyen-5-yuzu

 2. Merhaba Sevil Hanim, İlk evraklar teslim edildiğin de ya da pasaport verildiği zaman kendim gitmesem eşim gitse teslim alınır mi bizzat kendim mi gitmeliyim hepsinde ?

 3. İnternette mısır vizesi konusunda çok büyük sıkıntı var, oncelikle bu yazi için teşekkürler. İki sorum var.
  1) Mısır vize basvurusu icin resmi bir site bulamadım. Tam olarak istenen belgeleri belirten resmi bir sayfa var mı?
  2) Bir de” Antetli kağıda İngilizce olarak yazılmış dilekçe” belgesini aciklayabilir misiniz? Çalışanlar için iş yerinden alınması gerekiyor sanırım. Yalnız ingilizce olması şart mı? Benim işyerim sadece Türkçe belge veriyor. Siz bu belge için ne yaptınız?

  • Merhaba Turgay Bey,

   Ben aracı firma üzerinden başvurdum ama Mısır Konsolosluğu için bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

   İngilizce dilekçe örneğini de aşağıda görebilirsiniz;

   Date: 25.03.2015

   To Consulate General of The Egypt

   Subject: Ms. ADINIZ SOYADINIZ, Eygpt Visa

   We would like to inform you that Mrs. ADINIZ SOYADINIZ has been working in our company since 03.05.2010 and she is working as ÜNVANINIZ
   We would appreciate if you kindly issue the necessary visa to enable her visit to your country between 30.04.2015 and 04.05.2015.

   ŞİRKET ADI

   • Hızlı cevabınız için teşekkürler. Verdiginiz link danışman sitesi linki. Az çok belgeler belli gibi. En kotu bir kez daha gitmem gerekir. Yalnız ilginç olan Bebekte guzelim bir yalıya sahip bir konsolosluğun resmi bir sayfası olmaması. 🙂 İkinci sorumdaki problem de işyerimin ingilizce dokumanı onaylamaması. Artık Türkçe alıp kendim çevirisini yaparım. Ona itirazlari olacagini sanmam. Benzer bir durumla Avusturya’dan alınan Schengen vizesinde de oluyordu. Keyifli Geziler.

 4. Merhabalar , ben de 24.06.2015 tarihinde vize için başvurumu yaptım . Sormak istediğim 2 şey var ; bu 10 günlük süreç iş günleri mi oluyor yoksa hafta sonlarınıda hesaplıyormuyuz bu 10 günün içerisinde ? Bir de pasaportu verdikten sonra vize basılınca pasaporta direk 2 3 gün sonra almak lazım mıdır acaba ? Çünkü benim vizemin basılması cuma gününe denk geliyor ve ben de pazartesi günü almayı düşünüyorum , cuma günü değil .. Şimdiden teşekkürler

 5. Ben sık sık Mısır’a gidiyorum. 47 yaşındayım. Orada bir firmaya danışmanlık yapıyorum. Kapıdan 25 usd’ye vize kiponunu alıyorum ve hiç bir sorun yaşamadan giriyorum. 45 yaş üstü uygulaması sona ermiş değil yani.

 6. Merhaba ben iş sebebi şle mısırda yaşıyorum.türkiyeye tatil sebebi ile geldim giderken kardeşimi de mısır a getireceğim.16 yaşında kardeşim.18-45 yaş sınırları vize istemiyor diyor ama bilginiz var mı?

 7. MISIR KONSOLOSLIĞU 18.06.2018’DEN İTİBAREN YAPILAN MÜRACATLARDA PASAPORTU İADE ETMEKTE EVRAKLARI TESLİM ALMAKTADIR. PASAPORT VE VİZE ÜCRETİ ONAY GELDİKTEN SONRA TESLİM ALINIYOR. 4 İŞ GÜNÜNDE PASAPORT VİZELİ OLARAK TESLİM EDİLİYOR. BUDA ŞU DEMEK OLUYOR, 1 MÜRACAK İÇİN KONSOLOSLUĞA EN AZ 3 DEFA GİDİP GELMENİZ GEREKMEKTEDİR. ONAYLARIN GELMESİDE ORTALAMA 30 İLE 45 GÜN ARASIDIR. SEYAHAT EDECEKLER EN AZ 2 AY ÖNCEDEN MÜRACAT ETMELİDİR. BİZ ACENTA OLARAK MÜRACAT ETMEYE YETKİLİYİZ. SERVİS BEDELİ KARŞILIĞI TÜM İŞLEMLERİNİZİ YAPABİLİRİZ.

  AYRICA; 03.05.2018 TARİHİ İTİBARİ İLE MISIR KONSOLOSLUĞUNUN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE MISIR HÜKÜMETİ 18 YAŞ ALTI VE 45 YAŞ ÜSTÜ İÇİN UYGULANAN KAPIDA VİZE UYGULAMASINI DURDURMUŞ OLUP BU KAPSAMDAKİ KİŞİLERİN VİZE ALMALARININ GEREKLİ ŞART OLDUĞUNU İŞLEM SÜRESİNİN İSE 4 İŞ GÜNÜNDE SONUÇLANACAĞINI DUYURMUŞTUR.

  7X24 İLETİŞİM: SÜLEYMAN ÖZKUL TELEFON: 0541 734 74 74

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here