Önümüzdeki hafta sonu İtalya’ya gidiyorum… İtalya seyahati kapsamında rotamda İtalya’nın incileri Milano, Venedik, Floransa, Roma olacak. İtalya gezi rotası nasıl olacak, gezi planımızda neler var bir bakalım mı? 

İtalya Gezi Rotası
İtalya Gezi Rotası

7 Günlük İtalya Gezi Rotası

İtalya’nın klasik rotası olan Roma, Floransa, Venedik’e uçak biletinin ucuz olmasından dolayı Milano’yu da ekleyerek bir rota yaptık.

7 Günlük İtalya Gezi Rotası
7 Günlük İtalya Gezi Rotası
  • İstanbul’dan cumartesi gecesi Milano’ya iniyoruz. Milano gezi notları için tıklayın.
  • Milano’dan sonra ikinci hedef Venedik. Sular altında kalmamak için direnen Venedik… Gondolla kanallarda gezmenin tadı, binlerce çeşit maske bizi bekliyor. Venedik’te gezilecek yerler önerilerim için tıklayın.
  • Eğer vaktimiz olursa arada Romeo ve Juliet’in memleketi romantik Verona’ya uğrayacağız. Verona’ya daha önceki İtalya seyahatimde gitmiştik. Romantik, küçük bir İtalyan kasabası, bu seyahatimizde zamanımız yetmediği için uğramadık ama siz rotanıza ekleyebilirsiniz.
  • Venedik’ten sonra rotamız rönesansın yatağı Floransa. Sanatın başkenti Floransa yazıma da göz atın.
  • Sanat ve tarihi burada aynı potada eritip meşhur yamuk kulesi ile Pisa’ya geçiyoruz. Pisa gezi notlarıma da göz atın.
  • Klasik Pisa kulesi pozumuzu verip Roma’ya geçeceğiz. Roma gezilecek yerler notlarıma göz atabilirsiniz.

Bu seyahatimizin ara geçişlerini tren ile yaptık. Hızlı trenler oldukça pahalı iken, standart trenler ekonomik sayılabilecek fiyatlarda idi.

İtalya’da tren ile gezmek yazım da ilginizi çekebilir.

Yolda kalın.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın