Amerika Güney Amerika Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer #Holainka

Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer #Holainka

Benim her yolculuğum bir hayalinden peşinde başlar.Güney Amerika seyahatine çıkarken ise hayallerim bir değil çoktu. Hayallerimi süsleyen mutlaka görmek istediğim 5 farklı yer vardı.

Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer
Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer

1) Peru, Nazca şekilleri: Nazca insanlarının hala gizemi tam olarak çözülememiş bu şekilleri görmeyi çok istememe rağmen ne yazık ki kum fırtınası nedeniyle göremedim, tekrar gitmek için mazeretim var artık.

2) Peru, Machu Picchu:  İnkaların saklı şehri, her gezginin rüyalarını süsleyen şehir ve Cuzco’dan itibaren bütün Kutsal Vadi muhteşemdi. İnka Trail için tekrar gitmeye can atıyorum. Machu Picchu

Machu Picchu
Machu Picchu

3) Bolivya, Ölüm Yolu: Tam olarak ne zaman bilmiyorum ama Youtube’de bir video izlemiş ve “mutlaka görmem gerekenler” listeme eklemiştim Ölüm Yolunu. Dünyanın en tehlikeli yollarından birinde bisikletle bir gün geçirme fikri çok heyecan vericiydi.  Fikri kadar kendi de heyecan verici, 5000 metreye yakın başlayan 1000 metrede sona eren karlardan nemli junglea iniş macerası harikaydı. Bolivya Ölüm Yolu

Bolivya Ölüm Yolu
Bolivya Ölüm Yolu

4) Bolivya ya da Peru’da Amazonlar : Güney Amerika’ya gitme planımla birlikte Amazonlar da hayallerimin arasına girmişti. Son günlere kadar gidip gidemeyeceğim netleşmese de programıma Bolivya daha fazla uyduğu için orada Pampas ve Jungle turları ile tadını çıkardım ama Amazonlara mutlaka tekrar gidilmeli. Belki başı belki sonu belki ortasından en kısa zamanda.

Amazonlar
Amazonlar

5) Bolivya, Uyuni Bölgesi:  Dünyanın en yüksek tuz gölü ve sonrasındaki dağlar, çöller, gayserler, göller… tek kelimeyle muhteşem 4 gün geçirdim. Kolay kolay aynı yere tekrar gitmek istemem ama buraya bir gün tekrar gitmeyi çok isterim.

Bolivya, Uyuni Bölgesi
Bolivya, Uyuni Bölgesi
Sevil Mert
"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

İlgili Yazılar

Keşfet

Ucuz Tatilin Bir Yöntemi Olarak Erken Rezervasyon

Tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atıp güzelce motive olacağınız yaz tatili gibisi var...

2014’te Gezdiğim Ülkeler ve Şehirler

Yılın en sevdiğim yazısı bu 🙂 Bu yıl gezdiğim ülkeler ve şehirler!

Aşıklar Şehri Paris!

Aşıklar şehri denildiği zaman akla ilk gelen şehirlerden biridir Paris!

Colombo Bandaranaike Uluslararası Havalimanı

Colombo Bandaranaike Uluslararası Havalimanı adını dünya tarihindeki ilk kadın başbakan olan ve...

Didim’de Gezilecek Yerler

Türkiye'nin doğal ve kültürel güzellikleri saymakla bitmez. Bu yüzdendir ki her fırsatta...

Güney Amerika Sehayatim için Sırt Çantamda Neler Var?

23 gün boyunca, uzun kilometreler aşarak 3 ülke ve pek çok şehri...

Sponsorlu Bağlantılar

Gezi tutkunları! Tatilsepeti.com’un sunduğu avantajlı fiyatlar ve birbirinden farklı tatil konseptleriyle hayalinizdeki tatili yapmaya ne dersiniz? Tatilsepeti.com ile Antalya otelleri ve kültür turları arasından seçim yapabilir, ucuz bodrum otelleri fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Otokirala.com, Türkiye’nin en ucuz araç kiralama platformu.

Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Buraya Girin