Benim her yolculuğum bir hayalinden peşinde başlar.Güney Amerika seyahatine çıkarken ise hayallerim bir değil çoktu. Hayallerimi süsleyen mutlaka görmek istediğim 5 farklı yer vardı.

Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer
Güney Amerika’ya Gitmeme Neden Olan 5 Yer

1) Peru, Nazca şekilleri: Nazca insanlarının hala gizemi tam olarak çözülememiş bu şekilleri görmeyi çok istememe rağmen ne yazık ki kum fırtınası nedeniyle göremedim, tekrar gitmek için mazeretim var artık.

2) Peru, Machu Picchu:  İnkaların saklı şehri, her gezginin rüyalarını süsleyen şehir ve Cuzco’dan itibaren bütün Kutsal Vadi muhteşemdi. İnka Trail için tekrar gitmeye can atıyorum. Machu Picchu

Machu Picchu
Machu Picchu

3) Bolivya, Ölüm Yolu: Tam olarak ne zaman bilmiyorum ama Youtube’de bir video izlemiş ve “mutlaka görmem gerekenler” listeme eklemiştim Ölüm Yolunu. Dünyanın en tehlikeli yollarından birinde bisikletle bir gün geçirme fikri çok heyecan vericiydi.  Fikri kadar kendi de heyecan verici, 5000 metreye yakın başlayan 1000 metrede sona eren karlardan nemli junglea iniş macerası harikaydı. Bolivya Ölüm Yolu

Bolivya Ölüm Yolu
Bolivya Ölüm Yolu

4) Bolivya ya da Peru’da Amazonlar : Güney Amerika’ya gitme planımla birlikte Amazonlar da hayallerimin arasına girmişti. Son günlere kadar gidip gidemeyeceğim netleşmese de programıma Bolivya daha fazla uyduğu için orada Pampas ve Jungle turları ile tadını çıkardım ama Amazonlara mutlaka tekrar gidilmeli. Belki başı belki sonu belki ortasından en kısa zamanda.

Amazonlar
Amazonlar

5) Bolivya, Uyuni Bölgesi:  Dünyanın en yüksek tuz gölü ve sonrasındaki dağlar, çöller, gayserler, göller… tek kelimeyle muhteşem 4 gün geçirdim. Kolay kolay aynı yere tekrar gitmek istemem ama buraya bir gün tekrar gitmeyi çok isterim.

Bolivya, Uyuni Bölgesi
Bolivya, Uyuni Bölgesi

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

1 Yorum

Yorumunuzu Yazın