Güney Amerika’da 23 Gün Gezi Rotam #holainka

Veee gitmeme sadece birkaç gün kala 23 günlük Güney Amerika Hola İnka rotam tersine döndü. İlk rotam şuradaydı

hola-inka-cover

Amazonlar eklendi, Colca Canyon çıktı. Yeni rotam nasıl mı oldu? Aşağıdaki gibi 🙂

Maceramı anlık takip etmek isterseniz; facebook.com/Cokokuyancokgezen

Güney Amerika Gezi Rotası

TARİHNEREDE BAŞLIYORNASILNEREDE BİTİYORYOLCULUK DETAYI
Friday, July 18, 14İstanbul-ParisParis- Santiago
Saturday, July 19, 14Sabah 07:55 SantiagoSantiago-ValparisioValpo’da kalış
Sunday, July 20, 14Sabah Valpo’dan Santiago’ya dönüşGünübirlik geziş, Akşam 19:05 Lima’ya uçuşLima’da kalışValpo-Santiago 1 saat
Monday, July 21, 14LimaLima yarım gün,pachacamac arkeolojik park’ı yarım gün geziş http://en.wikipedia.org/wiki/PachacamacLima’da kalışSantiago-Lima 3 saat uçuş
Tuesday, July 22, 14Lima’dan Pisco’ya, oradan da Paracas national parkAkşam’a İcaİca’da kalışLima-Pisco 3.5 saat, Paracas-İca 2 saat
Wednesday, July 23, 14Ica’dan Nasca ve Cusco’yaIca’da sand board, oradan Nasca ve uçuşAkşam otobüsle CuscoIca-Nazca 2 saat, Nasca- Cusco 10-12 saat
Thursday, July 24, 14Cuscocusco’da gez, gezi planını çıkar
Friday, July 25, 14Sacred Valley
Saturday, July 26, 14Macchu Picchu
Sunday, July 27, 14CuscoCusco’dan Puno’ya gece otobüsüCusco-Puno 7-8 saat
Monday, July 28, 14PunoYarım gün kısa ada gezisi, 14:30 Coppacabana’a geçişCoppacabana’da kalışAslında 2.5-3 saat ama saat farkı var, dikkat
Tuesday, July 29, 14Coppacabana’dan Isla del Sol’a geçiş09:30 Coppacaba-Isla del Sol botuna bin. 16:00’da geri dön. http://wikitravel.org/en/Isla_del_SolLa Paz’da kalışCoppacana’dan La Paz’a geçiş 3.5-4 saat akşam
Wednesday, July 30, 14Death Road turuLa Paz’da kalış
Thursday, July 31, 14La Paz > Rurrenabaque.06:20 uçakla Rurrenabaque’ya geçiş.AMAZON Pampas tur başlangıçUçak 50 dakika
Friday, August 1, 14AMAZON Pampas tur
Saturday, August 2, 14AMAZON Pampas tur
Sunday, August 3, 14AMAZON Jungle tur
Monday, August 4, 14Rurrenabaque > La PazSabah ilk uçakla La Paz’a dönüş, Tiwanaku yarım gün, yarım gün La PazAkşam 19:00 otobüsü ile Uyuni’ye geçiş10-12 saat
Tuesday, August 5, 14Sabah uyuni’ye iniş, 11:00’de tuz gölü turu başlıyorÖrnek tur programı http://www.kanootours.com/ws/index.php/tours-in-bolivia-tours-booking/salt-flats-uyuni-salar-de-uyuni-bolivia/3-day-salt-flats-plus-chile-san-pedro-atacama-standard-plus.htmlVillage of Villa Candelaria kalış
Wednesday, August 6, 14Uyuni tur devamLaguna Colorado kalış
Thursday, August 7, 14Uyuni tur devamVolcan Licancabur’dan sonra sınır geçişi yapılacak.Atacama’ya gün ortası varmış olacağım. Bu günün akşamüstü uçakla Santiago’ya geçilebilir ya da ertesi sabah.San Pedro de Atacama kalış
Friday, August 8, 14Santiago’da gezişSantiago kalış.
Saturday, August 9, 14Yarım günüm var Santiago’da15:35 Santiago – Paris uçağı kalkıyor
Sunday, August 10, 1416:55 İstanbul’a iniş

7 YORUMLAR

  1. Sevil çıkarmış olduğun planı görünce dilim uçukladı desem abartmış olmam herhalde. 🙂
    Bu arada faceden mesaj gönderdim cevap bekliyorum acil 🙂

    • Yusufcum,
      Mesajını aldığımdan beri durup durup gözlerim doluyor.
      Senin gibi yüreği zengin bir insan tanıdığım için ne kadar şanslı olduğumu tekrar anladım.
      Van’da tekrar görüşmeyi diliyorum en kısa zamanda 🙂
      Sevgiler

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın