Uzun zamandır hayalini kurduğum Güney Amerika gezi rotası planım sonunda gerçek oluyor! Bir ay sonra Hola İnka diyeceğim 🙂

Güney Amerika gezi rotası
Güney Amerika gezi rotası

Şili’den başlayan, Atacama çölü üzerinden Bolivya’ya geçen, Bolivya’dan da Titicaca gölü üstünden Peru’ya geçen rüya rotam Peru’nun başkenti Lima’da son bulacak.

Rotam ana hatlarıyla ve nerede kaç gün kalacağımın taslak planı ile artık hazır. Bir ara geçiş uçak biletim ve ilk 1-2 gün kalacak yerimi de ayarlayınca tam anlamıyla gitmeye hazır olacağım. Heyecanlı mıyım, “EVEEEEET, hem de çokkkkk”. Aslında niyetim uzun süreli ücretsiz izin alıp oralara kadar gitmişken 2-3 ay en az gezmekti ama bu sefer sadece 23 gün ile yetineceğim.

Şili-Boliyva-Peru’dan Oluşan Güney Amerika Gezi Rotası

4-5 günüm daha olsaydı, Amazonlara da gitmek istiyordum ama bu defa değilmiş 🙁 Herşeyi de tek geziye sığdırmayalım değil mi 🙁

Taslak planımı gitmeyi düşünenler için gün gün aşağıda paylaşıyorum. Umarım başka gitmek isteyenlere de örnek olur.

Her türlü öneri ve tavsiyeye açığım, şunu ekle bunu çıkar, yetişmez ki yetişir yetişir gibi yorumlarınızı bekliyorum!

Rotanın oluşması sırasında yorum ve öneriyleriyle bana destek olan herkese çok çok çok teşekkürler

Geri sayım başladı 30 gün sonra yoldayım!!!!!

Not: Bu rota tamamen değişti, Amazonlara da gittim. Güncel Güney Amerika rotası için tıklayın.  

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

4 Yorumlar

 1. Sevil hanım , merhaba 🙂
  Güney Amerika seyahati düşüyoruz ama güvenlik sorunları kafamı kurcalıyor. Size sormak istediğim şey , Latin Amerika’da anlatılan güvenlik problemleri medya ve insanların abartması mı ya da ne kadar gerçeği yansıtıyor?

  • Merhaba,
   Ben güvenlik konusunda hiç sorun yaşamadım. Buradaki önemli nokta, güvenlik uyarılarına dikkat etmek.Kalacağınız otelden o bölgenin güvenlik konusundaki durumunu kolayca öğrenebilirsiniz.

  • İlker öneri için çok teşekkürler. Ica’ya gitme nedenim Huacachina’ya gidebilmek, günübirlik birşey yapacağım.

   Zaman kısıtlı olunca mecburen plan agresif, bir gün ben de sizin gibi çantamı alıp yollara vururum kendimi belki kim bilir :=)

Yorumunuzu Yazın