2019 yılı seyahat planlarınızı yapmaya başladınız mı? Başlamadıysanız şimdi tam zamanı! Çok Gezen Turları bu kez sizi renkli, haraketli, hem Afrikalı, hem Berberi, hem Arap, biraz da Fransız etkisindeki Fas’a götürüyor. Dolu dolu Fas Turu karşınızda!

Fes’in labirent sokaklarını keşfetmeli, Marakeş’te Kıyamet Meydanı’ndaki çılgınlığı izlemeli, Sahara Çölü’nün keyfini çıkarmalı, mavi şehir Şafşavan’ın sokaklarında kaybolmalı, okyanus ve çölün sonuna kadar tadına varmalı, Fas mutfağına ekmek banmalı bir gezi bizi bekliyor!

Gezi Tarihi: 1-9 Haziran 2019

Gezi Süresi: 8 gece 9 gün

Gezi Fiyatı: 980 Euro uçak hariç, ekstra tur yok, kahvaltı ve akşam yemeği dahil

Sadece 15 kişilik kontenjanımız var! Kayıt yaptırmak için acele edin!

Fas Turu Program Detayları

Fas gezimiz Casablanca’dan başlayacak, sırayla Rabat, Fes, Meknes, Chefchaoen, Merzouga, Ouarzazate, Marrakech, Essaouira ile devam edecek. Son gün Casablanca’ya dönüp turumuzu orada bitireceğiz.

Fas Turu 1. Gün: Kazablanka, Rabat, Meknes

Fas gezimiz 1 Haziran 2019 Cumartesi günü Casablanca’da başlıyor. Hasan II Camii’ni görüp Rabat’a devam ediyoruz. Rabat’ta öğle yemeği molası ve şehir turu yaptıktan sonra yol üstündeki Meknes’e uğruyoruz. İlk gece konaklayacağımız Fes’e ulaşıyoruz. Konaklamamız Volibilis Otel’de olacak.

Fas Turu 2. Gün: Fes

Günümüzü Fes’a ayırıyoruz. Fes, tam anlamıyla bir labirent. Labirent şehrin içinde kaybolup deri tabakhaneleri ile ünlü çarşısını görüyoruz. Fes’i keşfetmek için yeterince vaktimiz olacak. Konaklamamız yine Fes’te Volibilis Otel’de olacak.

Fas Turu 3. Gün: Şafşafan

Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra mavi şehir Şafşafan’a gitmek için yola koyuluyoruz. Mavi şehrin sokaklarında kaybolarak günümüzü geçiriyoruz. Konaklamamız Şafşafan’da Atlas veya muadili bir otelde olacak.

Fas Turu 4. Gün: Medilt

Dördüncü gün yolculuğumuz çöle doğru devam edecek. Hedefimiz Medilt’e ulaşmak. Akşam konaklamamız Kasbah Asma veya muadili bir otelde olacak.

Fas Turu 5. Gün: Merzouga

Beşinci gün hedef noktamız Merzouga, burası Sahara Çölü’ne yapacağımız yolculuğun başlangıç noktası. Şu dünyada beni en çok etkileyen yerlerin başında çöller geliyor. Muhteşem bir deneyim olacağından adım gibi eminim. Kum tepelerinde deve ile gezinti yaptıktan sonra konaklamamız altın renkli kumulların hemen eteğindeki çadır kampımız Kasbah Tombouctou’da olacak. Evet yanlış okumadınız, çölde çadırda kalacağız!

Fas Turu 6. Gün: Varzazat (Ouarzazate)

Çöl temalı pek çok filmin çekildiği Varzazat altıncı gün durağımız. Ancak Varzazat’a varmadan önce Tinghir, Gül Vadisi ve Dades Vadisi’nden geçip Varzazat’a ulaşıyoruz. Konaklamamız Oscar Otel’de, hemen yanında yer alan film stüdyoları da ilginizi çekecektir.

Fas Turu 7. Gün: Marakeş

Yedinci günümüz Varzazat’tan Marakeş’e doğru yola çıkacağız. Yol üstünde artık terk edilmiş olan Ait Ben Haddou Köyü’ne uğrayacağız, burası da Fas’taki en ilginç yerlerden biri.

Akşam saatlerinde Marakeş’e varacağız. Fas’ın en renkli ve hareketli şehrine hoş geldiniz. Konaklamamız Mogador Kasbah Oteli veya benzer bir otelde olacak. Akşam Kıyamet Meydanı’ndanki keşmekeş görülmeye değer.

Fas Turu 8. Gün: Marakeş-Essaouira (Suvayr)

Sekizinci gün Marakeş’in tadını çıkarma günü. Marakeş’in çarşısı pazarı saatler harcamaya değer. Akşam ise Essaouira’ya geçiyoruz. Konaklamamız LE Pearle de Mogador Otel’de veya benzer sınıfta bir otelde olacak.

Okyanus kıyısındaki Suvayr şehrinin eski adı Mogador. Şehirde tarih öncesi zamandan beri yerleşim var ve şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor.

Fas Turu 9. Gün: Dönüş

Kahvaltının ardından dönüş için Kazablanka’ya doğru yola çıkıyoruz. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonu 🙁 Bir sonraki gezide buluşmak üzere!

Fas Turu Fiyatı

Fas turunda hiçbir ekstra tur ücreti olmayacaktır. 2 kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği dahil olarak konaklama yapılacaktır.

MART
1.Taksit
NİSAN
2.Taksit
MAYIS
3.Taksit
TOPLAM
330 Euro330 Euro330 Euro990 Euro

İlk ödeme kayıt için yapılmalıdır. 20 Mayıs 2019 öncesinde 3 taksidin ödenip tamamlanması gerekmektedir. 

Fas Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

Fas turunda fiyata dahil olan hizmetler aşağıda yer alıyor:

 • Konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Akşam yemekleri,
 • Fas içindeki tüm ulaşım ve transferler,
 • Çöl’de deve gezisi,
 • Rehberlik hizmeti.

Fas Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

Fas turunda fiyata dahil olmayan hizmetleri aşağıda dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

 • Türkiye-Fas gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Ören yerlerine giriş ücretleri,
 • Öğle yemekleri,
 • İçecekler,
 • Kişisel harcama ve bahşişler.

Geziye katılımcı sayısının 10 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla gezinin iptali yapılabilir.

Fas Gezisi, Sevil Mert Uzun rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Diğer Fas Gezi Yazıları

Yolda kalın!


"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

 1. selamlar,tam da istediğim gibi bir Fas planı,ancak bu sene başka bir programım oldu maalesef…Aynı rotayı yapacağınız zaman bildirirseniz,katılmak isterim..Hayalimdeki Fas rotası….

Yorumunuzu Yazın