2019 yılı için resmi tatil günleri netleşti, artık seyahat planı yapma zamanı! Sadece 1,5 gün izin kullanarak 4 gün Ürdün’de gezilecek, görülecek yerlerin en iyilerini göreceğimiz bir gezi tasarladık.

Ürdün Turu
Ürdün Turu

Ürdün’ün başkenti Amman’dan başlayıp mozaik şehrini göreceğiz, Lut Gölü’nde kitap okuyup çamur banyosu yapacağız, Wadi Rum’da çöl hayatını tadacağız, Bedevi çadırında konaklayıp gün batımı keyfi yapacağız, Nebatilerin kayıp kenti Petra’yı keşfedeceğiz, Aqabe’de rengarenk balıklarla yüzeceğiz. Tüm bunları 4 güne sığdırıp dolu dolu bir tatil geçireceğiz.

Gezi Tarihi: 20-21-22-23 Nisan 2019

Gezi Süresi: 3 gece 4 gün

Gezi Fiyatı: 795 USD*

*Gezi fiyatı uçak hariç, ekstra tur yok, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, ören yeri girişleri dahildir.

Sadece 15 kişilik kontenjanımız var! Kayıt yaptırmak için acele edin!

Ürdün Turu Program Detayı

Ürdün gezimiz Amman’dan başlayıp Mabada, Nebo Dağı, Lut Gölü, Wadi Rum, Petra, ve Aqabe rotasında ilerleyecek ve Amman’da son bulacak. Gün gün detaylara bakalım mı?

Ürdün Turu 1. Gün:

Amman’da Queen Alia Uluslararası Havaalanı’nda buluşuyoruz. Rehberimiz kapıda vize işlemleri için bize yardımcı oluyor. Sabah kahvaltısının ardından Amman şehrini keşfetmek için sokaklara çıkıyoruz, eski şehir, kale, tiyatro, müze gezisi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. İsteyenler otelde dinlenirken isteyenler şehri keşfe devam edebilir, serbestsiniz 😉 Amman konaklamamız Olive Otel veya muadili bir otelde olacak.

Ürdün Turu 2. Gün:

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra mozaik şehri olarak tanınan Mabada’ya gidiyoruz. Mozaik keşfimizin ardından kutsal sayılan Nebo dağına gidip oradan vadedilmiş topraklara bakacağız. Kültür gezisini tamamladığımıza göre artık eğlenceye geçebiliriz!

Dünyanın deniz seviyesinin altındaki tek gölü olan Lut Gölü’ne gidiyoruz. Yüksek tuz oranı sayesinde kolayca suyun üstünde kalabileceğiniz gölde yüzmek için zamanımız olacak. Yanınızda gazete, kitap varsa mutlaka alın suda okuma keyfini tadacaksınız. Burada deniz kıyısında çamur banyosu yapma şansınız da var!

Mayolarınızı, bikinilerinizi, havlularınızı seyahat çantanıza atmayı unutmayın!

Lut Gölü’nden ayrılıp benim Ürdün’de en sevdiğim ikinci yer olan Wadi Rum’a yani ay vadisine gitmek için araç değiştiriyoruz. Bundan sonra yolumuz çölden devam edecek ve 4×4 araçlarla ilerleyeceğiz. Çölün güzelliğini, sonsuzluğunu, kızıla çalan rengini gördüğünüzde eminim bayılacaksınız.

Çölde yapacağımız 2 saatlik gezinin ardından kamp alanına dönüyoruz. Evet kamp alanı, çünkü çölde Bedevi çadırlarında kalacağız. Kamp alanımız Mazayen Kamp veya muadili bir kamp olacak. Gece biraz soğuk olabilir, yanınıza kalın kıyafetler almayı unutmayın. Gecenin soğuğunu üstümüzdeki samanyolunun güzelliği unutturacak, hiç merak etmeyin 😉

Ürdün Turu 3. Gün:

Bedevi çadırındaki kahvaltımızdan sonra Dünya’nın Yedi Harikası arasında sayılan, Nebatilerin kayıp şehri Petra’ya gidiyoruz. Petra giriş ücreti tur fiyatına dahil, neredeyse 127 Usd’ye denk gelen 90 JD cebinizde kalıyor.

İşte burası benim Ürdün’de en sevdiğim yer, eminim siz de çok seveceksiniz. Bütün günümüzü Petra’yı gezmeye ayırıyoruz bugün çünkü devasa bir şehir, bol bol yürümeye hazırlıklı olun. En rahat ayakkabılarınızı, şapkanızı, güneş kreminizi alın çünkü gölge bulmak zor.

Akşam konaklama için Aqabe’deki otelimizde (Mina Otel) günü bitiriyoruz, dinlenmek için can atacağınızdan eminim, bugün sizi epeyce yormuş olacağız.

Ürdün Turu 4. Gün:

Aqabe, Kızıl Deniz’in Ürdün sınırlarında kalmış olan bölgesinde. Aqabe’nin bulunduğu körfeze Mısır, İsrail, Ürdün ve Suudi Arabistan’ın da kıyısı var. Bulunduğumuz yer çok özel bir bölge ve Ürdün’ün Kızıl Deniz’e tek erişimi olması açısından da stratejik öneme sahip. Ancak bizim burada olma nedenimiz farklı. Kızıl Deniz’in tadını çıkarmak, buradaki mercanlarda yaşayan deniz canlılarını yakından görmek ve Petra’nın yorgunluğunu atmak için deniz günü bugün!

Akşam yemeğimizi yedikten sonra uçağımıza doğru yani Amman’a doğru yola çıkıyoruz.

Ürdün turumuz 24 Nisan sabahı İstanbul’da sona erecek. Bir sonraki gezide buluşmak üzere!

Ürdün Turu Fiyatı ve Ödeme Planı

Aşağıdaki fiyat, 2 kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama olacak şekilde belirlenmiştir.  10 Nisan 2019 öncesinde 3 taksidin ödenip tamamlanması gerekmektedir.

OCAK
1.Taksit
ŞUBAT
2.Taksit
MART
3.Taksit
TOPLAM
270 USD270 USD255 USD795 USD

Tek konaklama (single room) farkı 175 USD’dir.

Türk Lirası Hesap Bilgileri:

Hesap Sahibi: MEBEL TUR TURİZM SEYAHAT ACENTELİĞİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
IBAN Numarası: TR63 0006 2000 0880 0006 2908 58

USD Hesap Bilgileri:

Hesap Sahibi: MEBEL TUR TURİZM SEYAHAT ACENTELİĞİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
IBAN Numarası: TR05 0006 2000 0880 0009 0666 84

Ödemeyi yaptıktan sonra bana mutlaka bilgi vermenizi rica ederim.

Ürdün Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

Ürdün turunda fiyata dahil olan hizmetler aşağıda yer alıyor:

  • Konaklama,
  • Sabah kahvaltıları,
  • Akşam yemekleri,
  • Ürdün içindeki tüm ulaşım ve transferler,
  • Ören yerlerine giriş ücretleri, 127 usd değerinde Petra giriş ücreti,
  • Rehberlik hizmetleri ücrete dahildir.

Ürdün Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

Ürdün turunda fiyata dahil olmayan hizmetleri aşağıda dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

  • Türkiye-Ürdün gidiş-dönüş uçak bileti,
  • Öğle yemekleri,
  • İçecekler,
  • Kişisel harcama ve bahşişler fiyata dahil değildir.

Geziye katılımcı sayısının 10 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla gezinin iptali yapılabilir.

Ürdün Gezisi, Sevil Mert Uzun rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Diğer Ürdün Gezi Yazıları

Ürdün’e bir gezi planlıyorsanız, aşağıdaki diğer Ürdün gezi yazılarıma da mutlaka göz atın.

Yolda Kalın!


"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın