Yeni İstanbul Havaalanı veya İstanbul Havalimanı 6 Nisan 2019 tarihi itibariyle tam anlamıyla hizmet vermeye başladı. Semt olarak Arnavutköy sınırları içinde olan Yeni İstanbul Havaalanı nerede, Yeni İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir gibi sorular kafaları kurcalamaya çoktan başladı bile. Yeni İstanbul Havalimanı nerede, İstanbul Havalimanı’na ulaşım, 3. havalimanına nasıl gidilir gibi sorularının cevabını bu yazıda bulacaksınız. Ayrıca yeni havalimanına ilk inişimi 9 Nisan’da yaptım, deneyimlerimden de kısaca bahsedeceğim.

Yeni İstanbul Havalimanı
Yeni İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı için Önemli Notlar

Yıllardır kullanmaya alışık olduğumuz, artık her yolunu, koridorunu bildiğimiz Atatürk Havalimanı ile vedalaştık ve yerine yeni, gıcır gıcır ama bilinmezlerle dolu bir havalimanımız oldu. Yeni İstanbul Havalimanı’nı bir kez kullandım, hem kendi deneyimlerim, hem havalimanında konuştuğum çalışanlar, hem de yakın çevremden deneyimleyenlerin yorumları ile önemli gördüğüm notları sizlerle de paylaşmak istiyorum.

 • 3.Havalimanı’na gidenlerin genel olarak şikayetleri navigasyon kullanarak gidildiğinde doğru yere çıkamamak, bu nedenle yönlendirme tabelalarını takip ederek gitmenizde fayda var.
 • İstanbul Havalimanı gerçekten çok büyük, büyük ve henüz ne çalışanlar ne de yönlendirme tabelaları tam verimli değil. Mesela bizim pasaport kontrolüne girdiğimiz noktada üstte İngilizce olarak “Other Passports” yani “Diğer Pasaportlar” yazarken, altta Türkçe olarak “Türk Vatandaşları” yazıyordu. Yabancılar kendi sırası sanıp giriyor, Türkler zaten giriyor, dolasıyla bir karmaşa oluyordu. Bunun gibi pek çok tabela hatası olduğuna dair internette çok paylaşım var. Benim gördüğüm bir örnek buydu.
 • Havalimanı büyük demişken, uçağın tekeri yere değdikten sonra yarım saat pist içinde dolaştık. Sanırım farklı ülkelerde 100’den farklı havaalanında bulunmuşumdur. Hiç bu kadar uzun süre pistte dolaştığımı hatırlamıyorum. Gece 03:30’da inen uçağımız kapıya yanaştığında 04.00’ü geçiyordu saat. Bütün yolcular sinirlenmiş, havayolu şirketi defalarca “lütfen yerinizden kalkmayın” uyarısı yapmak zorunda kalmıştı. Zaten uzun süren bir yolculuk, gecenin bir yarısı, kimsenin sabrı bu kadar uzun taksi süresine tahammül edemedi.
 • Pistte dolaştığımız süre boyunca önümüzde bize klavuzluk eden bir araç vardı. Yani önde bir araç gidiyor, biz uçakla peşinden takip ediyoruz. Meğer havalimanında normalde uçağı yönlendiren bir sistem olması gerekiyormuş, ama o sistem çalışmadığı için kılavuz araçla yolumuzu/yönümüzü bulduk. Şu an inen her uçak, kılavuz araç alıyor. Maliyete bak!
 • Havalimanına iniş için İstanbul üzerinde büyük bir tur attık. Bu tur sırasında İstanbul üstüne hava açık iken İstanbul Havalimanı’na yaklaştığımızda sis bastırdı, sonraki günlerde havalimanı üstünde sis sorunu olduğuna dair haberlere denk geldim. Umarım uzun vadede bu bir sorun oluşturmaz.
 • Havaalanında uçaktan inince gerçekten “büyük” teriminin ne demek olduğunu anlıyorsunuz. Yürü yürü bitmeyen yollar, bak bak bitmeyen koridorlar, gerçekten devasa bir havalimanı yapmayı başarmışız. Başka da bir özelliği yok. Herhangi bir estetik dokunuş, “vay be ne güzel yapmışlar” dedirten bir alan göremedim. Mesela Paris Charles de Gaullle Havalimanı da çok büyük ve yolcuların daha rahat seyahat edebilmeleri için terminaller arası tren çalışıyor ve de ücretsiz. Singapur Havaalanı da büyük ama içinde botanik bahçesinden şelaleye kadar ağızları açıkta bırakacak güzellikte alanlar var. Bizimki gerçekten çok büyük ve bomboş! Göz alabildiğine boşluk.
 • Havalimanı test uçuşlarına açılalı aylar olmuş, Nisan başında tam hizmete geçeceği belli, ama içerideki mağaza ve dükkanların çoğu hala inşaat halinde. Pek çok mağaza alınında “çok yakında” afişleri var, umarım yakında açılır.
 • Havalimanı ile ilgili olumlu söyleyebileceğim tek şey gece-gündüz çok sık şekilde Havaist seferleri ile İstanbul’un her yerinden ulaşımın sağlanmış olması. Gece 04:30’da havaalanından çıktığımızda yanımızdan sürekli farklı noktalara giden Havaist servis araçları vardı.
 • Havaist ile ilgili bir de eleştirim olacak: Beşiktaş’taki Havaist araçları, Beşiktaş sahildeki otobüs duraklarından kalkıyor. Ancak Havaist araçları kocaman şehirlerarası otobüsler ve duraklarda en az 2 servis aracı oluyor sürekli. Otobüs duraklarındaki yoğunlukla birlikte orada tam bir karmaşa yaşanıyor. Havaist araçları çok büyük olduğu için birkaç manevrada ancak duraklardan çıkabiliyor, bu sırada diğer otobüsler de çıkamıyor… vs vs… Neden standart belediye otobüsü değil de şehirlerarası otobüs koymuşlar, onu anlayamadım.

Yeni İstanbul Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

“Yeni İstanbul Havalimanı çoook uzakta” gibi bir espri ile başlayayım önce de ortam biraz ısınsın. Şaka bir yana, yeni havalimanı gerçekten İstanbul’un neresinden gelirseniz gelin, uzakta. Belki Kemerburgaz, Göktürk tarafında oturanlar için istisnası olabilir.

İstanbul uçak bileti alanların hangi havalimanından alacaklarına özellikle dikkat etmesi gerekli. Uçak bileti almak için bilet.com internet sitesini tercih edebilirsiniz.

Yeni İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’na kendi aracınız ile geliyorsanız hangi yönden geldiğinize göre kısaca yolunu anlatayım.

Yeni Havalimanına Anadolu Yakasından Ulaşım

Eğer yeni havalimanına Anadolu Yakası’ndan geliyorsanız, Maslak’a kadar birinci veya ikinci köprüyü kullanabilirsiniz. Hasdal’dan sonra Kemerburgaz yönüne doğru devam edip oradan da üçüncü köprü yoluna bağlanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Eğer Anadolu Yakasında Maltepe, Kartal gibi bir yerlerden geliyorsanız ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde havalimanına gidecekseniz üçüncü köprü yolunu kullanabilirsiniz, aksi halde üçüncü köprü kilometre olarak çok uzun olduğu için ben bir türlü ısınamadım, kullanmıyorum.

Yeni Havalimanına Avrupa Yakasının Boğaz Tarafından Ulaşım

Eğer yeni İstanbul Havaalanı’na Avrupa yakasından ancak, boğaz hattından gelecekseniz, yine Maslak-Kemerburgaz hattını kullanabilirsiniz.

Beşiktaş, İstanbul Havalimanı’nı en yakın rotası yaklaşık 40 kilometre ve gün içinde özel araçla bir saati buluyor ulaşmak.

Yeni Havalimanına Avrupa Yakasının İç Kesimlerinden Ulaşım

Eğer 3. havalimanına Avcılar gibi Avrupa Yakası’nın iç kısımlarından gelecekseniz, o zaman Başakşehir yönünü takip edip Mall of İstanbul alışveriş merkezinin oradan kuzeye ilerlemeniz gerekiyor.

Avcılar, İstanbul Havalimanı arası yaklaşık 50 kilometre ve gün orasında 1 saati buluyor özel araçla ulaşmak.

Yeni İstanbul Havalimanı Otopark Seçenekleri yazım da ilginizi çekebilir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım Seçenekleri

İstanbul Havalimanı’na ulaşım seçenekleri şu an için kendi aracınız ile gitmek veya otobüs ile gitmek.

 • Yeni havalimanına kendi aracınız ile gidecekseniz yukarıdaki yönlendirmeler fikir vermiştir sanırım.
 • Henüz yeni havaalanına metro işlemiyor, halbuki metro olsa hem trafik hem hız açısından çok fark yaratırdı, neyse onu da bekliyoruz.
 • Yeni havalimanına toplu taşıma ile gitmenin tek yolu otobüs, otobüs ulaşımı ise İETT ve HAVAİST olarak ikiye ayrılmış durumda, aşağıda tüm detayları yer alıyor, okumaya devam.

İstanbul Havalimanı İETT Hatları

Yeni Havalimanına; İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-4 numaralı hatları hizmet veriyor. Otobüs bileti ücreti, 2 tam bilet ücreti olarak İstanbul Kart ile ödeniyor.

İstanbul Havalimanı’na giden İETT hatlarının durakları ve kalkış saatlerini aşağıda görebilirsiniz.

H-1: MAHMUTBEY METRO – İSTANBUL HAVALİMANI

H-1 hattı, Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Piri Reis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.

 • Mahmutbey Metro’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 06:00 – 22:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey Metro yönüne ise her gün 06:30-22:00 arası hizmet veriyor.

Sefer saatleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

H-2: MECİDİYEKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI 

H-2 hattı, Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.

 • Mecidiyeköy’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 06:00 – 00:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Mecidiyeköy yönüne ise her gün 06:10-00:00 arası hizmet veriyor.

Mecidiyeköy seferleri özel halk otobüsleri ile yapılmaktadır.

Sefer saatleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

H-3: HALKALI – İSTANBUL HAVALİMANI 

H-3 hattı, Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.

 • Halkalı’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 06:00 – 23:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Halkalı yönüne ise her gün 06:10-00:00 arası hizmet veriyor.

Sefer saatleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

H-4: ATATÜRK HAVALİMANI –  İSTANBUL HAVALİMANI 

H-4 hattı ise Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı arasında hizmet veriyor.

 • Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 06:00 – 22:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Atatürk Havalimanı yönüne her gün 06:00-22:00 arası hizmet veriyor.

Sefer saatleri 20 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı HAVAİST Hatları

Yeni Havalimanına İstanbul içinden 19 hat Havaist planlanmış. İST-1, İST-2, İST-3, İST-4, İST-5, İST-6, İST7, İST-8, İST-9, İST-10, İST-11, İST-12, İST-13, İST-14, İST-15, İST-16, İST-17, İST-18, İST19 numaralı hatlar hizmet veriyor.

Yolculuk mesafesine göre bilet fiyatları 3 tam bilet ile 5 tam bilet arası değişiyor. İstanbul Kart ile ödeme yapabiliyorsunuz.

İST-1 YENİKAPI – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • İST-1 Yenikapı hattı, Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havalimanı güzergahında ilerliyor. Ancak bu hat belli saatlerde Sultanahmet durağından belli saatlerde Eminönü durağından hareket etmektedir.
 • Yenikapı – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 90 dakika
 • Yenikapı – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Yenikapı’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:00 – 01:40 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Yenikapı yönüne her gün 02:00-01:40 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 20 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz. Özellikle Sultanahmet kalkışlı ve Eminönü kalkışlı seferler için kontrol etmenizden fayda var.

İST – 2 TÜYAP – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • İST-2 Tüyap hattı, TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Tüyap – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 110 dakika.
 • Tüyap – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Tüyap’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:15 – 01:15 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Tüyap yönüne her gün 02:15-01:15 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-3 OTOGAR – İSTANBUL HAVALİMANI

 • IST-3 Otogar hattı, Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Otogar – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 90 dakika.
 • Otogar – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 16 TL.
 • Otogar’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:00 – 01:10 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Otogar yönüne her gün 02:15-01:10 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 20 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-4 BAKIRKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-4 hattı, Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Bakırköy – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 40 dakika.
 • Bakırköy – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Bakırköy’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:35 – 01:45 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy yönüne her gün 02:35-01:45 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 20 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-5 BEŞİKTAŞ – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-5 Beşiktaş hattı, Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Beşiktaş – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 37 dakika.
 • Beşiktaş – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Beşiktaş’tan İstanbul Havalimanı yönüne, İstanbul Havalimanı’ndan Beşiktaş yönünde gece-gündüz kesintisiz sefer bulunuyor.
 • Sefer saatleri 15 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-6 ALİBEYKÖY CEP OTOGARI – İSTANBUL HAVALİMANI

 • IST-6 Alibeyköy hattı, Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Alibeyköy – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 27 dakika.
 • Alibeyköy – İstanbul Havalimanı bilet fiyat: 16 TL
 • Alibeyköy’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 04:50 – 04:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Alibeyköy yönüne her gün 04:50-03:50 arası hizmet veriyor.
 • Bu araçlar Alibeyköy Otogarı içinden kalkıyor.
 • Sefer saatleri 40 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-7 KADIKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI

 • IST-7 Kadıköy hattı, Kadıköy – Uzunçayır Metrobüs – Göztepe Köprüsü – Kozyatağı Metro – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Kadıköy – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 100 dakika.
 • Kadıköy – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 25 TL
 • Kadıköy’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:00 – 01:30 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Kadıköy yönüne her gün 02:20-01:50 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-8 PENDİK – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-8 Pendik hattı, Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı – İstanbul Haavalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Pendik- İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 81 dakika.
 • Pendik- İstanbul Havalimanı bilet fiyat: 30 TL
 • Hem Pendik, hem havalimanı yönünden gece-gündüz kesintisiz sefer var.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-9 HACIOSMAN – İSTANBUL HAVALİMANI

 • İST-9 Hacıosman hattı, Hacıosman – Maslak – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Hacıosman – İstanbul havalimanı yolculuk süresi: 35 dakika
 • Hacıosman – İstanbul havalimanı bilet fiyatı: 16 TL.
 • Seferler gece-gündüz kesintisiz devam ediyor. Seferler gün içinde 30 dakikada bir iken gece 01:00 ile 05:00 arasında saat başı.
 • Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-10 SANCAKTEPE – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-10 Sancaktepe hattı, Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Sancaktepe – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 59 dakika.
 • Sancaktepe – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 25 TL
 • Sancaktepe’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:15 – 04:15 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Sancaktepe yönüne her gün 02:30-01:20 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 40 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-11 ARNAVUTKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-11 Arnavutköy hattı, Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlarİstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Arnavutköy – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 16 dakika
 • Arnavutköy – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 12 TL.
 • Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:00 – 01:00 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutköy yönüne her gün 02:00-01:20 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-12 KEMERBURGAZ – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-12 Kemerburgaz hattı, Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri güzergahında hizmet veriyor.
 • Kemerburgaz – İstanbul havalimanı yolculuk süresi: 10 dakika
 • Kemerburgaz – İstanbul havalimanı bilet fiyatı: 16TL
 • Seferler gece-gündüz kesintisiz devam ediyor. Seferler gün içinde 40 dakikada bir iken gece 00:00 ile 05:00 arasında saat başı.
 • Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-13 SARIYER – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-13 Sarıyer hattı, Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Sarıyer – İstanbul havalimanı yolculuk süresi: 39 dakika.
 • Sarıyer – İstanbul havalimanı bilet fiyatı: 16 TL.
 • Seferler gece-gündüz kesintisiz devam ediyor. Seferler gün içinde 40 dakikada bir iken gece 00:40 ile 04:20 arasında saat başı.
 • Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-14 BAŞAKŞEHİR – İSTANBUL HAVALİMANI

 • IST-14 Başakşehir hattı, Başakşehir Metrokent – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Başakşehir – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 24 dakika
 • Başakşehir – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Başakşehir’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:10 – 01:10 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutköy yönüne her gün 02:00-00:50 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-15 BAHÇEŞEHİR – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-15 Bahçeşehir hattı, Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Bahçeşehir – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 40 dakika.
 • Bahçeşehir – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 21 TL.
 • Bahçeşehir’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:30-01:20 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Bahçeşehir yönüne her gün 02:20-01:10 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-16 MAHMUTBEY METRO – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • IST-16 Mahmutbey hattı, Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Mahmutbey – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 31 dakika.
 • Mahmutbey – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Mahmutbey’den İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:15-01:15 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey yönüne her gün 02:20-01:15 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-17 HALKALI – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • İST-17 Halkalı hattı, Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Halkalı – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 36 dakika.
 • Halkalı – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Halkalı’dan İstanbul Havalimanı yönüne her gün 02:00 – 01:30 arası hizmet veriyor.
 • İstanbul Havalimanı’ndan Halkalı yönüne ise her gün 02:15-01:45 arası hizmet veriyor.
 • Sefer saatleri 30 dakikada bir. Güncel sefer saatleri için İett’in web sitesi veya mobil uygulamasına bakabilirsiniz.

İST-18 MECİDİYEKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI 

 • İST-18 Mecidiyeköy hattı, Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe-Viyadük – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 36 dakika.
 • Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Hem Mecidiyeköy hem de havalimanı yönünden 15 dakikada bir gece-gündüz kesintisiz sefer var.

İST-19 TAKSİM – İSTANBUL HAVALİMANI

 • İST-19 Taksim hattı, Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe-Viyadük – İstanbul Havalimanı güzergahında hizmet veriyor.
 • Taksim – İstanbul Havalimanı yolculuk süresi: 100 dakika
 • Taksim – İstanbul Havalimanı bilet fiyatı: 18 TL.
 • Hem Taksim hem de havalimanı yönünden 15 dakikada bir gece-gündüz kesintisiz sefer var.

Yukarıda yer alan sefer bilgileri İETT ve İBB kaynaklarından faydalanılarak hazırlanmıştır. Sefer saatlerinde değişiklik olabileceğini dikkate almanızı ve seyahatinizden önce mutlaka IETT’nin internet sitesi veya mobil uygulamasından saatleri kontrol etmenizi öneririm.

3. havalimanına ulaşım ile ilgili yazdığım önceki yazıma da göz atabilirsiniz: İstanbul 3. Havalimanı Açılışı ve 3. Havalimanı Ulaşım

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

7 Yorumlar

 1. Bide kalkmışlar İstanbul milleti için hava alanı yaptık şunu bunu yaptım yazık be yazık insan once oraya ulaşım sağlar ıst servıslerıyle deıl düzgün ulaşım olacak parası olan gitsin deıl

 2. Yeni havalimanına gitmenin en kolay en masrafsız ve sorunsuz yolu havaşlardır başka türlüsü zor şahsi araç dışında taksi çok yazıyor toplu taşıma da çok yoruyor. Güzel bir havalimanı olmuş fakat ulaşımı gerçekten sıkıntı rezillik çektiriyor.

 3. alantransfer.com firması ile özel transfer hizmeti alabilirsiniz. ben fiyatlara baktım. 5-6 kişi gidecek ise taksi yerine tercih edilecek mükemmel bir firma

 4. Sevilcim, ben de geçtiğimiz hafta kullandım yeni havalimanını, arabamla gittim, otopark çok büyük, yurtdışına giderken girişe yakın bi noktaya park etmiştim, dönüşte çıkışta o kadar uzak kalmışım ki yoruldum resmen… Sanırım 60-65 yaş üzeri kişiler tek başına zor kullanabilir bu limanı… Avm konseptinde bir liman olmuş… Hermesin koltuklara halılara uzanıp yatması kötü bi görüntü veriyor, A kapısı tarafındaki D&R da bangır bangır Arap müziği çalıyordu… İnşallah daha iyi olur, çünkü çok para harcandı… Güzel olan ise İstanbul Havalimanının akıllı telefon uygulaması, uçakları filan takip ediyosun, hangi otoparkta yer var, ücretsiz wifi…

 5. Uzak mesafe uçuşlarını buradan yapacağız yine, Sabiha’ya alternatif!
  Bu arada ne Sabiha ne de Atatürk’e Beşiktaş’tan direk ulaşım yoktu yeni havalaanına var, o yüzden mutluyum azcık 🙂

Yorumunuzu Yazın