Atatürk Havaalanı kapanıp yeni İstanbul Havaalanı açılınca önce “yeni havaalanına nasıl ulaşacağız?” diye bir panik yaşamıştık. Neyseki pek çok yerden kalkan Havaist araçları ile bu paniğimizi aştık. Bir diğer sorun da kendi aracımızla Yeni İstanbul Havalimanı’na gitmek oldu, yeni İstanbul Havalimanı otopark seçenekleri arasında ucuz alternatifler var mıydı? Önce müjdemi vereyim, yeni İstanbul Havaalanında ucuz otopark seçenekleri var! Aracını havaalanının otoparkına bırakıp yüksek ücret ödemek istemeyenler için yakın çevrede servisle taşıma yapan otoparklar var. Gelin detaylarına birlikte bakalım!

Yeni İstanbul Havaalanı Otopark Seçenekleri
Yeni İstanbul Havaalanı Otopark Seçenekleri

Yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşım seçenekleri yazım da işinize yarayabilir, bir göz atın.

İstanbul Havaalanı Otopark Seçenekleri

Diğer havaalanlarında olduğu gibi İstanbul Havaalanı çevresindeki otoparklar da ücretsiz ring servis hizmeti sunuyor. Aracınızı bıraktıktan sonra en fazla 10-15 dakikalık bir bekleme ile servise binerek havalanına ulaşabiliyorsunuz.

GÜNCELLEME: 2019 Aralık ayı başında Tayakadın bölgesindeki izinsiz olduğu tespit edilen pek çok otopark kapatılmış, bu nedenle aşağıda yer alan otoparkları gitmeden mutlaka aramanızı öneririm.

7/24 Havapark

İstanbul Havaalanı yakınındaki ilk otopark Havapark.  0533 371 27 43 numaralı telefondan ister whatsupp, isterseniz telefonla görüşerek 7/24 bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otopark kapasitesi sadece 140 araçlık, o yüzden rezervasyonsuz yer bulmanız sıkıntı olabilir, gitmeden aramanızda fayda var. Gidiş ve dönüşte ücretsiz servis sizi otoparktan alıp bırakıyor.

Havapark Otoparkı Ücret Bilgisi

Havapark otoparkın ücreti 24 saati 20TL.

Havapark Otoparkı Yeri

Havapark otoparkının açık adresi şöyle: Taşoluk Mahallesi İstanbul Caddesi No 59 Arnavutköy İstanbul. Yeni İstanbul Havaalanı’na 15 dakikalık bir araç mesafesinde görünüyor.

Aşağıdaki bağlantıda tam olarak işaretlenmiş konumunu görebilirsiniz. https://g.page/724Havapark?share

Otopark Check-out

İstanbul Havaalimanı’na en yakın otopark seçeneği Otopark Checkout olarak görünüyor. 0532 623 65 90​ veya 0532 586 04 91 numaralı telefonlardan ulaşarak bilgi alabilir veya rezervasyon yaptırabilirsiniz. Gidiş ve dönüşte ücretsiz servis sizi otoparktan alıp bırakıyor.

Otopark Check-out Ücreti

Otopark checkout ücreti de diğeri ile aynı 24 saati 20TL.

Otopark Check-out Yeri

Otopark Check-out, havalimanına en yakın otopark olarak tanıtıyor. Açık adresi: Hasdal otobanı, Arnavutköy – Yeni Havalimanı yolu üzeri İhsaniye mah. Gökkuşağı sk. No:20 Eyüpsultan/İstanbul

Aşağıdaki bağlantıda Otopark Chechout’un işaretlenmiş konumunu görebilirsiniz. Havaalanına mesafesi 15 dakika civarında. https://goo.gl/maps/QnCcNSa46ghxsDkv5

Car Parking Otopark ve Vale Hizmeti

Yeni İstanbul Havalimanı çevresindeki bir diğer otopark da Car Parking. 0542 534 34 12 veya 0546 776 21 12 numaralı telefonlardan ulaşarak hem yol tarifi alabilir, hem de müsaitlik durumunu sorabilirsiniz. Burası da küçük bir otopark o yüzden müsaitlik sormanızda fayda var.

Car Parking Otopark Ücreti

Car Parking otoparkının da ücreti 24 saat için 20 TL. Bu tutar standart hale gelmiş anlaşılan, bu otoparklardan fark yaratmak isteyen varsa fiyatta bir miktar değişiklik yapması isabetli olabilir.

Carparking sitesinde şöyle bir açıklama var: Aracınız 3 gün ve üzeri otoparkımızda kaldığı durumlarda havalimanı servis hizmetlerimizden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki 3 gün altında ücret alıyoruz. Ancak ücretin ne kadar olduğuna dair bir bilgi yok.

Car Parking Otopark Yeri

Car Parking otoparkının açık adresi şöyle: Tayakadın Mh. Yassıören Cd. No:126 Arnavutköy – İSTANBUL. Burası da kendini havalimanına en yakın otopark olarak pazarlıyor.

Konumu havaalanına 20 dakikadan daha uzun süre görünüyor yani görünen o ki en yakın değil, en uzak otopark burası.

İstanbul Havaotopark (eski adı Tayakadın Otopark)

İstanbul Havaalanı çevresindeki otoparklardan biri de Tayakadın Otopark. +90 (0) 553 034 22 39 veya +90 (0) 533 198 26 79 numaralı telefonlardan ulaşarak rezervasyon yaptırabilir veya müsaitlik durumunu sorabilirsiniz. Burada transfer hizmeti yok, Vale hizmeti veriliyor. Yani aracı havalimanından teslim alıp dönüşte havalimanına geri getiriyorlar.

Tayakadın Otopark Ücreti

Tayakadın otopark ücreti günlük 60 TL, 2 gün ve üzeri için günlük 30 TL:

Tayakadın Otopark Yeri

Tayakadın otoparkının açık adresi: Tayakadın, Cengiz Topel Cd. No:150, Arnavutköy/İstanbul.

Aşağıdaki bağlantıda havalimanı ile mesafesiyle birlikte yerini de görebilirsiniz. 12 dakikalık ulaşım süresi ile İstanbul havaalanına en yakın otopark Tayakadın otoparkı görünüyor. https://goo.gl/maps/BnUFVUAb968ym5AN6

İstanbul Havalimanı Otoparkı

İstanbul Havalimanı içinde 40.000 araç kapasiteli bir otopark bulunuyor. 3 farklı noktadan vale servisi ile aracınızı buraya bırakmanız da mümkün elbette. Ancak tabii ki bu en pahalı otopark seçeneği.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücreti

İstanbul Havalimanı otoparkına araç bırakacaksanız, kalacağınız süreye göre; 4 – 7 – 15 – 30 günlük abonelik yaptırabilmektedirler. Abonelik ücretleri;

 • 4 gün için 182 TL, 
 • 7 gün için 298 TL,
 • 15 gün için 407 TL,
 • Aylık abonelik için 444 TL.

Abonelik almıyorsanız saatlik otopark ücreti ödüyorsunuz;

 • 0-1 saat arası 21 TL,
 • 1-3 saat arası 25 TL,
 • 3-6 saat arası 39,5 TL,
 • 6-12 saat arası 47 TL,
 • 12-24 saat arası 63 TL.

Ayrıca vale hizmetinden faydalanmak isterseniz, İstanbul Havalimanı vale hizmet bedeli 35 TL.

İstanbul Havalimanı Otopark Yeri

İstanbul Havalimanı otoparkı havalimanının içinde, havalimanına girdikten sonra otopark tabelalarını takip ederek kolayca bulabilirsiniz.

Sizin de bildiğiniz başka otoparklar varsa yorum olarak eklerseniz yazıya ekleyebilirim.

Bence hala en iyisi Havaist ile yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşmak ama yine de siz bilirsiniz.

Yolda kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

3 Yorumlar

 1. yeni havaalanı bölgesinde 7/24 hizmet veren, kendi servis araçları ile ücretsiz transfer hizmeti veren , ruhsatlı, sigortalı, 32 kamera ile 7/24 kontrol edilen 300 araç kapasiteli otoparkız. listenizde görünmemekteyiz. Lütfen web sitemizi inceleyip listenize alırsanız mutlu oluruz. AİRPARK 7/24 otopark müşteri memnuniyetini önceleyen bir kurum olarak hizmete devam etmekteyiz. fiyatımız günübirlik 30 TL. 2 gün ve üzeri kalışlarda 25 TL dir. Teşekkürlerimle,

 2. Merhaba
  Tayakadın otopark olarak sistem değişikliğine gittik sayfamızdaki bizim bilgilerinizi güncellemenizi rica ediyorum
  Yeni ismimiz İSTANBUL-HAVAOTOPARK
  Yeni çalışma sistemimiz transfer yapmıyoruz sadece VALE HİZMETİ VERİYORUZ yani ARACI HAVALİMANINDAN TESLİM ALİYORUZ VE DÖNÜŞTE MÜŞTERİYE ARACINI HAVALİMANINA AYAĞINA GETİRİYORUZ
  Günlük ücretimiz tek gün için 60tl 2 gün ve üzeri için günlük 30tl bilginize
  Yardımlarınız için teşekkürler
  İyi günler diliyorum

Yorumunuzu Yazın