İsrail Vizesi için Gerekli Belgeler

İsrail vizesi alması en kolay vizelerden biri. Tek dikkat etmeniz gereken İsraildeki resmi tatil zamanlarına vize başvurunuz denk gelmemesi. Güncel bilgiler için İsrail Konsolosluğu‘nun sitesine bakabilirsiniz.

İsrail vizesi

İsrail Vizesi için Gerekli Evraklar 

1. Pasaportunuz (süresi talep edeceğiniz vize bitiminden sonra en az 6 ay geçerli olmalıdır)
2. Başvuru formu + son bir sene icerisinde cekilmis 2 adet resim (5 x 5 boyutunda)
3. Çalışmakta olduğunuz şirketin Ticaret ve Sanayi Odasından faaliyet belgesi veya ilgili meslek odasına kaydı ( fotokopiler yeterlidir)
4. Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına başvuru dilekcesi
5. Varsa; Israil”de sizi davet eden sirket / kişiden davetiye. Faks 0212 317 65 55 yada e-mail [email protected] veya [email protected] aracılığıyla konsolosluğa ulaştırılmalıdır. Davetiye şart değil, olmadan da vize çıkıyor.
6. Çalışmakta olduğunuz şirketin imza sirküleri fotokopisi veya anlaşma
7. Sosyal Sigortalar Kurumu’nda ise giris kaydınız
8. Resmi Gazetedeki şirket ilanınızın fotokopisi
9. Vergi levhasi fotokopisi
Yukarıda yer alan evraklara sahip olmayan kişilerden aşağıda belgeler istenir: 
1. Sahip olduğunuz mal varlığına air Tapu Fotokopisi/leri
2. Banka Cüzdanları
3. Otel ve ucak rezervasyonları
Evrakların aslında gerek olmadan fotokopileri ile işlem yapılabiliyor. Vize için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Vize ücretsiz. Müracatlar ve pasaportların geri dağıtımı hafta içi her gün 10:00 – 13:00 saatleri arasında yapılıyor. Bu saatlerin dışındaki başvurular kabul edilmediği için eğer başvuruyu kendiniz yapacaksanız saatlere dikkat etmelisiniz. Vize başvurusu 3 gün gibi kısa bir sürede sonuçlanıyor.
İsrail vizesi pasaportunuzda olduğunuzda bazı ülkeler sorun çıkarabiliyor. Bu konuyla ilgili yazıma ayrıca göz atabilirsiniz.

İsrail vizesini pasaporta basmasın, ayrı bir kağıda versin isterseniz başvurunuza ek olarak bir dilekçe yazın ve bu isteğinizi belirtin. Bende işe yaradı ve ayrı bir kağıda vizeyi verdiler.

 

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

10 YORUMLAR

  • İsrail hiç kimseyi reddetmiyor, diğer ülkelerde sorun çıkaranlar oluyormuş ama arkadaşım israil’den sonra hem Mısır hem de Birleşik Arap Emirliklerine girdi, hiçbir sıkıntı olmadı.

 1. merhabalar sevil hanım sizi severek takip ediyoruz arkadaşlarım ile birlikte,saygılar.size bir şey sormak istiyorum..skyscanner üzerinden alınan uçak biletleri güvenlimi sizce…teşekkürler

 2. Merhaba Sevil Hanım,

  İsrail vizesine başvuraacağım ancak Beyrut’a gitmeyi çok istediğim için bunun önünü kapatmamak adına kağıda basmaları için elimden geleni de yapacağım. Bu yüzden yazmış olduğunuz dilekçenin bir örneği var mıdır?

  Teşekkürler

 3. İsrail vizesine yeni başvurdum (Şubat 2019). Eskiden vizeyi ayrı bir kağıda basıp veriyorlarmış ama artık pasaporta bastıklarını konsolosluk görevlilerinden teyit ettim. Sadece giriş çıkış damgaları ayrı bir kağıda basılıyor ama vize artık sadece pasaporta basılabiliyor. İsrail’e gidecek olanların dikkatine 😉

 4. Selamlar.

  Haziran ayında 10 günlüğüne İran’ı ziyaret ettim. Giriş çıkış damgaları pasaportumda kayıtlı. Kudüs’e gitmek için başvuruda bulunsam sorun olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın