Machu Picchu hayalim sonunda gerçek oluyordu. Güney Amerika sehayati için ilk adımı atıp uçak biletimi almış ve kabaca bir plan yapmıştım.

Güney Amerika Seyahati İlk Adım
Güney Amerika Seyahati İlk Adım

Peru & Bolivya Seyahati için Kaç Günüm Var?

Bazı pürüzler vardı hatırlarsanız. Öncelikle iznimi bir türlü organize edemiyordum. Neredeyse 6 ay süren pazarlıklar sonucunda 23 gün izin almayı başardım.  Ramazan bayramını içine alan 3 haftalık bir seyahat için hazırım artık!

İstanbul – Peru Uçak Bileti Ne Kadar?

İkinci konu uçak biletleri idi. Euro pahalı, uçak biletleri daha da pahalı. Tripeca.com’un kurucusu arkadaşım Okan, bir gün yoğun toplantılarım arasında ısrarla aradı ve Şili’ye kampanyalı ucuz uçak biletleri olduğunu söyledi. İşlerimin arasında Okan’ın da sabrıyla bilet rezervasyonunu yaptık. Şili’den de Peru’ya bileti ayarladıktan sonra bugün biletlerimin parasını ödedim ve artık kesinlikle GİDİYORUUUUMMMMMMMM…

Peru’ya gitmenin en zor kısmı mesafenin uzun, uçuş sayısının az, dolayısıyla biletlerin pahalı olması. Ben yakaladığım kampanyalı bilet sayesinde, İstanbul-Paris-Santiago(Şili)-Lima(Peru) gidiş dönüş uçak biletini 4.150TL gibi bir rakama halletmiş oldum.

3 yerine 2 aktarma isterseniz bilet fiyatı 5000TL civarına yükseliyor.

Bu arada hiç aklımda yokken planıma Şili  de girmiş oldu. Gidişte 2 gün Santiago’da geçirecek şekilde aldım biletlerimi.

Hola İnka Nedir?

Her önemli seyahatimin bir hashtagi var, bu geziminki de #holainka . Neden derseniz, İnka medeniyetine doğru bir yolculuk olacağı için.

Güney Amerika Seyahat Tarihlerim

  • 18 Temmuz Cuma akşamı İstanbul’dan yola çıkıyorum. Önce Paris’e oradan da Santiago’ya uçuyorum.
  • 19 Temmuz Sabah 08:00’de Şili’deyim.
  • 19 Cumartesi ve 20 Pazar’ı Santiago’da geçirdikten sonra Pazar akşamı Lima’ya uçuyorum. Santiago-Lima arası 3.5 saat sürüyor.
  • 9 Ağustos’a kadar Peru ve Bolivya’da gezebildiğim kadar çok geziyorum (gezinin bu kısmı henüz planlanmadı).
  • 9 Ağustos sabahı tekrar Lima’dan Santiago’ya dönüyorum.
  • 9 Ağustos’ta Santiago’dan Paris’e geri dönüş.
  • 10 Ağustos’ta da Paris’ten İstanbul’a.

Bütün zamanı sonuna kadar kullanıyorum. Hiç bir günüm boşa gitmiyor. Uçak saatlerim bu açıdan harika oldu.

Güney Amerika Gezi Yazıları

Yolda kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın