Güney Afrika’da Ulaşım Rahat mı?

Güney Afrika seyahatinizin uzun ya da kısa olmasına göre Güney Afrika ulaşım seçenekleri değişkenlik gösterir. Tamamen kendi tecrübelerime dayanarak önerilerimi sıralayacağım.

Güney Afrika’da Şehirlerarası Ulaşım Seçenekleri

1. Benim gibi BazBus kullanabilirsiniz. Özellikle yabancı sırtçantalı gezenlerin tercih ettiği bir ulaşım şekli. BazBus ile ilgili ayrıca bir yazı yazmak niyetindeyim.
2. Tren yollarının çok geniş bir ağ olmayabilir, gitmeden önce gezilecek rotaya göre araştırma yapmanda fayda var. Açıkçası ben hiç tren kullanmadım. Güney Afrikadaki tren seçenekleri için bu linkten bilgi alabilirsiniz.
3. Özellikle zencilerin kullandığı ve çok ekonomik olan onlarını taksi dediği minibüsler var. Ben bir kez bindim ama çok güvenli olmadığı söylendi, ben bir sorun yaşamadım. BazBus ile kıyaslandığında gerçekten çok ucuzlar.
4. Araç kiralayabilirsiniz, araç kiralama epey uygun. Eğer uzun süre yolda olma niyetiniz varsa size esneklik ve zaman kazandırır. Ben tek başıma seyahat ettiğim için, daha fazla sosyalleşebilmek adın BazBus’ı tercih ettim.

Güney Afrika Bazbus ulaşım rotası
Güney Afrika Bazbus ulaşım rotası

Umarım Güney Afrika ulaşım seçenekleri hakkında biraz olsun fikir verebilmişimdir.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın