Güney Afrika’da Ulaşım Rahat mı?

0
2079

Güney Afrika ile ilgili yağmur gibi sorular almaya başladım bile. Durum böyle olunca da soruların cevaplarından başlayayım yazmaya dedim 🙂

Güney Afrika’ya yapacağınız seyahatin uzun ya da kısa olmasına göre ulaşım seçenekleri değişkenlik gösterir. Tamamen kendi tecrübelerime dayanarak önerilerimi sıralayacağım.

Güney Afrika’da Şehirlerarası Ulaşım Seçenekleri

1. Benim gibi BazBus kullanabilirsiniz. Özellikle yabancı sırtçantalı gezenlerin tercih ettiği bir ulaşım şekli. BazBus ile ilgili ayrıca bir yazı yazmak niyetindeyim.
2. Tren yollarının çok geniş bir ağ olmayabilir, gitmeden önce gezilecek rotaya göre araştırma yapmanda fayda var. Açıkçası ben hiç tren kullanmadım. Güney Afrikadaki tren seçenekleri için bu linkten bilgi alabilirsiniz.
3. Özellikle zencilerin kullandığı ve çok ekonomik olan onlarını taksi dediği minibüsler var. Ben bir kez bindim ama çok güvenli olmadığı söylendi, ben bir sorun yaşamadım. BazBus ile kıyaslandığında gerçekten ucuzlar.
4. Araç kiralayabilirsiniz, araç kiralama epey uygun. Eğer uzun süre yolda olma niyetiniz varsa size esneklik ve zaman kazandırır. Ben tek başıma seyahat ettiğim için, daha fazla sosyalleşebilmek adın BazBus’ı tercih ettim.

BazBusUmarım biraz olsun fikir verebilmişimdir.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here