Çaycı mısınız, kahveci mi? Siz de benim gibi kahveciyseniz ve kahvenizi evde yapmayı sevenlerdenseniz bu yazı çok işinize yarayacak. Korona virüsü nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde kahve stoklarım tükenmek üzere. Ben de instagram hesabım üzerinden takipçilerime “kahvelerinizi nereden alıyorsunuz, online kahve siparişi verilebilecek yerler nereler?” diye sordum, gelen cevapları sizlerle de paylaşmak istedim. Popüler kahveciler, butik kahveciler ve kahve satışı yapan internet siteleri olarak 3 ana kategori altında toparladım. Keyifli okumalar!

Online Kahve Siparişi Verilebilecek Kahveciler
Online Kahve Siparişi Verilebilecek Kahveciler

Kahve Sevenler İçin

Gittiğim ülkelerde eğer güzel kahve çekirdeği varsa alıp evde onları içmeyi tercih ediyorum çoğunlukla. Çekirdek olarak alınca uzun süre tazeliğini koruyor. Vietnam, Etiyopya gibi kahve üreticisi ülkelerin kahveleri ise en sevdiklerim. Ben almasam da kahve sevgimi bilen arkadaşlarımın gittikleri yerlerden getirdikleri kahveler beni epey idare ediyor.

Vietnam Kahvesi Nasıl Yapılır? ve Meşhur Etiyopya Kahvesi yazılarım ilginizi çekebilir.

Etiyopya kahvesi
Etiyopya kahvesi

Evde filtre kahve makinamız, kartuş kahve makinamız ve Türk Kahvesi makinamız, French Pressimiz, Vietnam kahve potumuz gibi farklı kahve yapma şekillerine uygun alet edevatımız var. Dolayısıyla her zevke uygun, her modumuza uygun kahveler yapıp dünyanın farklı yerlerine kahve aracılığı ile gitme imkanımız oluyor.

Kahve Sevenler İçin
Kahve Sevenler İçin

11 Mart’tan bu yana evdeyim ve evde çalışırken su gibi kahve tüketiyorum. Bir demlik filtre kahve yapıp gün içinde onu içiyorum, derken kahve stoklarım bitmek üzere. Ben de nerelerden kahve alınabileceğine dair küçük bir araştırma yapıp, takipçilerimin de önerileri ile online kahve sipariş verilebilecek kahvecilerin listesini oluşturdum. Bir fikir vermesi için de kahvelerin ortalama fiyatlarını listeye ekledim. Umarım işinize yarar.

Online Kahve Siparişi Verilebilecek Popüler Kahveciler

Uluslararası tanınan bilinen kahveciler, hatta kahveci olmayan ama kahve de satan firmalar ile online kahve siparişi verilecek yerler listemize başlıyoruz.

Tchibo

Tchibo
Tchibo

Öneriler içinde en fazla tavsiye edilen yerlerin başında Tchibo geliyor. Ben de Tchibo’nun kartuş kahve makinasını kullanıyorum ve sık sık kendilerinden kahve alışverişi yapıyorum. African Blue, Guatemala ve Colombia çekirdekleri favorilerim. Internet sitelerinden öğütülmüş veya çekirdek olarak sipariş verebiliyorsunuz. Ben sitelerine üye olduğum için arada “kargo bedava” kampanyaları oluyor, onları denk getirip çoklu sipariş veriyorum. İnternetten 1 kilogram veya 500 gram sipariş verebiliyorsunuz.

  • 500 Gram African Blue: 69,95 TL.
  • 500 gram Colombia: 59,95 TL.

Kahve Dünyası

Kahve Dünyası çok önerilen kahvecilerden bir diğeri idi. Ancak ben Kahve Dünyası’nın kahvelerini hiç ama hiç beğenmiyorum. Çok önerildiği için listeye ekledim ama, tavsiye eder misin, derseniz etmem. Ayrıca yorum yazanlardan kargo teslimatı konusunda da sıkıntılar yaşadıklarını yazanlar olmuş. Internet sitelerinden sipariş verebiliyorsunuz, 50 TL üstüne kargo bedava kampanyaları var. 200 gram, 250 gram ve 1 kiloluk sipariş verilebiliyor. Çekirdek veya öğütülmüş olarak alabiliyorsunuz.

Fiyatları çok değişken o yüzden ortalama yazmak daha iyi olacak 250 gram kahveler 24, 67 ile 33,67 TL arasında değişiyor.

Rossman

Rossman sağlık, güzellik ürünleri satışı yapan bir firma. Arada gıda ürünleri de oluyor. Kahve satışı da varmış. Ben kahve öğütme makinamı yıllar önce Rossman’dan almıştım. Laudatio diye bir markanın kahvelerini satıyor. Internetten satışı var. 1 kilo alırsanız çekirdek veya öğütülmüş olarak alabiliyorsunuz, 500 gram pakette sadece öğütülmüş versiyonu var.

500 gram paket fiyatı 34,90 TL, diğerlerine göre epey uygun. Kahveleri de orta kalite imiş.

Starbucks

Starbucks sevenler koşun! Starbucks’un Hepsiburada.com’da bir online mağazası olduğundan haberiniz var mıydı? Benim de yeni haberim oldu. Gerçi ben “Starbucksçı” değilim, kahvelerine de bayılmıyorum. Şu an satışta sadece Kenya ve Guatemala kahveleri görünüyor, çekirdek olarak satılıyor.

250 gram paketi 99 TL olan fiyatı ile şu ana kadar listelediğim kahveler içinde en pahalısı. Siz yine de almak isterseniz ben engel olmayayım.

Bir arkadaşıma da aşağıdaki e-posta gelmiş Starbucks’tan, internet sitelerinde satışa dair bir bilgiye ulaşamadım.

Starbucks evlere servis
Starbucks evlere servis

Pandemi döneminin uzaması ile birlikte Starbucks evlere servis hizmetine çözüm bulabilmek için Yemeksepeti ile anlaşmış. Yemeksepeti Vale üzerinden istediğiniz kahveyi veya çekirdeği sipariş edebiliyorsunuz.

Starbucks evlere servis
Starbucks evlere servis

Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Yılların Türk Kahvecisi Kurukahveci Mehmet Efendi de filtre kahve işine girmiş. Paketleri marketlerde görüyordum ama üreticisinin Mehmet Efendi olduğunu bilmiyordum. Kendi internet sitelerinde online satışları yok. Ancak Migros gibi büyük perakandecilerin internet sitelerinden satışları var. Ben Türk Kahvesi nadiren içerim, çünkü maalesef Türk Kahvesi en kötü kahvelerden yapılır. O yüzden bu kahvelere şans vermeli mi emin olamadım.

250 gram filtre kahve 22,90 TL olması ile en ucuz kahveler arasına giriyor.

Kuru Kahveci Mehmet Efendi
Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Tuğba Kuruyemiş

Lokum ve kuruyemiş satıyorsak neden kahve satmayalım demişler ve filtre kahve de satmaya başlamışlar Tuğba Kuruyemiş’te. İnternet sitelerinden de satışları var. Filtre kahve sınıfında tek çeşidi bulunuyor. Türk kahvesi arayanlar için oldukça fazla çeşidi var.

400 gram paket 30 TL fiyatı ile Mehmet Efendi’den de ucuz kahve.

Amway Espresso

Ben bu yazıyı hazırlarken bir öneri de Amway’in Espresso kahvesi için geldi. Burada da tek çeşit var. Internet sitesinden alabiliyorsunuz.

250 gram x 4 paketli olarak satılıyor ve fiyatı 146,60 TL.

Online Kahve Siparişi Verilebilecek Butik Kahveciler

Buraya kadar herkesin bildiği ana akım kahveciler ve mağazalardan bahsettik. Buradan sonra butik kahvecilerden bahsedeceğiz, bu kısım daha fazla ilginizi çekecek diye tahmin ediyorum.

Petra Roasting Co.

Petra, İstanbul’da 6 şubesi olmasına rağmen son zamanlarda birden popüler olan bir kahve zinciri. Açıkken dükkanları dolup dolup taşıyordu, şimdi online kahve siparişi hizmetini de devreye almışlar. Diğer online mağazalarda görmediğim bir güzellik var burada, hangi tip filtre kullanıyorsanız ona göre kahve sipariş edebiliyorsunuz, veya öğütülmemiş olarak alabiliyorsunuz.

250 gramlık paketlerde satış var ve fiyatları 60 TL ile 68 TL arasında değişiyor.

Petra Roasting Co.
Petra Roasting Co.

Coffeetopia

Coffeetopia, Kadıköy ve Bahariye’de 2 şubesi olan bir kahveci. Eğitimli bir barista olan Şerif Başaran tarafından kurulmuş olan firmanın internet satışları kahvefabrikasi.com üzerinden yapılıyor. Filtre veya expresso’ya göre kavrulmuş, öğütülmemiş veya yine farklı pişirme şekillerine göre öğütülmüş şekilde sipariş verebiliyorsunuz. Öneren arkadaşım özellikle Etiyopya Kochere kahvesini tavsiye etti.

250 gram kahve 49,82 TL ile 60 TL arasında değişiyor.

Coffeetopia

Coffee Sapiens

Coffee Sapiens de İstanbul’da 3 şubesi olan butik bir kahveci. Internet satışlarını kendi internet sitelerinden yapıyorlar ve 40 TL üzerindeki siparişlerde kargo bedava. Evolution Blend önerilen kahvesi. Siteden sipariş verirken öğütülme şeklini istediğiniz şekilde seçebilir veya çekirdek olarak alabilirsiniz.

Kahve çeşidine göre fiyatlar oldukça değişken, 250 gram paket fiyatı 90 TL ile 30 TL arasında değişiyor.

Coffee Sapiens
Coffee Sapiens

Cafe Friend Zone

Cafe Friend Zone, İzmir’de butik bir kahveci. Dilerseniz internet sitelerinden, instagram hesaplarından veya whatsupp üzerinden sipariş verebiliyorsunuz. Afrika, Asya ve Güney Amerika kahvelerini Nitelikli ve Premium olarak sınıflandırmışlar. İstediğiniz filtre tipine göre öğütülmüş veya çekirdek olarak alabiliyorsunuz kahveleri.

250 gram paket fiyatları 30 TL ile 300 TL arasında değişiyor kahvenin sınıfına göre.

Coffeerem

Coffeerem de bir İzmir markası. Bu da birden fazla önerilen kahvecilerden. Internet sitelerinden sipariş verebiliyorsunuz. Alt limit olmaksızın kargo ücretsiz olarak kahvenizi gönderiyorlar.

500 gramlik bir paket 90 – 100 TL civarında.

Coffee Department

Coffee Departmant, Balat ve Nişantaşı’nda iki şubesi olan butik bir kahveci. Hem kahve hem de kahve malzemeleri alabileceğiniz bir internet siteleri var. Çekirdek veya istediğiniz filtreye göre kahveyi öğütülmüş olarak alabiliyorsunuz.

250 gram paket fiyatları 42 TL ile 55 TL arasında değişiyor.

Hello People Coffee

Hasibe ve Ümit çifti karavanları Uzay ile geziyordu, ben en son orada bırakmıştım. Meğer şimdi kahve işine girmişler. “Çiftçiden evinize direkt ulaşan ve üreticinin kazandığı, nitelikli yöresel kahveler” sloganı ile satış yapıyorlar.

shopier.com/HelloPeopleCoffee adresinden kahve siparişi verebilirsiniz.

250 gram paket fiyatları 60 TL.

Null Coffee

Null Coffee, internetten kahve satışının yanı sıra bir takım kahve atölyeleri de düzenliyormuş. Korona döneminde atölyeler devam etmiyor tabii. İnternet satışlarında ise korona dönemi nedeniyle kargo bedava uygulamasına geçmişler.

250 gram paket fiyaları 45 TL ile 88 TL arasında değişiyor.

Kung Pow Coffee

Nişantaşı civarında bir butik kahve daha. Internet siteleri üzerinden kahve satışı yapıyorlar. Perakende ve toptan satışları var.

300 gramlık paketleri 76 TL ile 88 TL değişiyor kahvenin cinsine göre.

Story Coffee

Moda ve Yeldeğirmeni olmak üzere iki şubeye sahip butik bir kahveci Story Coffee. Internet sitelerinden kahve sipariş edebiliyorsunuz. Marko Paşa House Blend adında bir kahveleri var, sırf ismi için denemek isterim. Kahvenizi istediğiniz filtreye göre öğütülmüş veya çekirdek olarak alabiliyorsunuz.

250 gram paket fiyatları 45 TL ile 75 TL arasında kahvenin cinsine göre değişiklik gösteriyor.

Must Espresso

Gerçek İtalyan kahvesi sloganı ile yola çıkmış olan Must Espresso, kafe, restoran, otel gibi yerlere kahve sağlıyor. Aynı zamanda internet sitesinde perakende satış yapıyor. Internet sitesinde daha çok 10’lu paketler var toptan satın alanlar için.

500 gram paketleri 28 TL gibi oldukça uygun fiyata.

Anisah Coffee

Anisah Coffee internetten sipariş verebileceğiniz kahvecilerden bir diğeri. Filtre kahve yanında cold brew veya Türk kahvesi de alabilirsiniz siteden. 75 TL üzerinde siparişlerde kargo bedava.

250 gram paket fiyatı 52,5o TL.

Federal Coffee

8 şubesi ile butik kahveciden zincir kahveciye doğru ilerleyen bir kahve zinciri Federal Coffee. Kahve dükkanlarının yanı sıra kahve severler için atölyeler de düzenliyorlar. Çok fazla çeşit olmasa da internet sitelerinden satışları da var.

250 gram paket fiyatı 50-55 TL arasında değişiyor.

Kafeingo

Üyelik, abonelik sistemi ile çalışan bir kahve satış sitesi Kafeingo. Kahveleri göndermeden önce taze kavuruyorlarmış, bu kesin bir lezzet farkı yaratıyordur. İster tek seferlik, isterseniz 3-12 aylık abonelik şeklinde kahve sipariş edebiliyorsunuz.

250 gram paket fiyatları 36 TL ile 64 TL arasında değişiyor.

Online Kahve Siparişi Verilebilecek Internet Siteleri

Ben tek bir markaya bağlı kalmak istemiyorum derseniz, farklı marka kahveleri bulabileceğiniz kahve alanında özelleşmiş internet siteleri de var elbette. Bana gelen öneriler içindeki siteleri aşağıda göreceksiniz. İsimlerinden anlaşılacağı üzere rekabet yüksek.

Kahve.com

Moliendo marka kahvenin ana satıcı olmasına rağmen, İlly, Douwe Egberts gibi uluslararası kahve markalarının da satışlarını yapıyorlar. 70’ten fazla yöreye ait kahve varmış. Ayrıca kahve ekipmanları da var sitede. 75 TL üzeri siparişlerde ise kargo bedava.

250 gram paket fiyatları 24,5 TL’den başlıyor 92,35 TL’ye kadar çıkıyor. Farklı kahve cinslerine göre fiyatlar farklılık gösteriyor.

Kahhve.com

Rekabet yüksek demiştik ama isim benzerliğinin bu kadar fazla olması biraz riskli tabii. Kahhve.com’un diğer sitelerden farkı yukarıda saydığım butik kahvecilerin kahvelerini de buradan sipariş edebiliyor olmanız. Caffeine Coffee Roaster, Coffee Sapiens, Coffeemamma, Coffeerem, Federal Coffee gibi… Butik kahvelerin yanı sıra İlly ve Julius Meinl gibi uluslararası kahvecilerin kahvelerini de bulabiliyorsunuz.

Markasına göre kahve fiyatları ve paket büyüklükleri çok farklı bu nedenle burada bir fiyat aralığı vermiyorum.

1001kahve.com

1001 Kahve, kahveye dair 1001 ürün sloganı ile yola çıkmış. Diğerleri ile kıyaslayınca gerçekten en fazla ürün bu sitede var gibi görünüyor. Julius Meinl’den Starbucks’a İlly’den Lavazza’ya kadar popüler kahve markalarının kahvelerini burada bulabilirsiniz. Kapsül, kahve filtresi, şurup gibi ürün çeşitleri de sitede oldukça fazla.

Markasına göre kahve fiyatları ve paket büyüklükleri çok farklı bu nedenle burada bir fiyat aralığı vermiyorum.

Gurmekahveci.com

Artizan kahvelerin farklı markalarını bir arada bulabileceğiniz sitelerden biri de Gurmekahveci.com. Coffee Sapiens, Coffee Departmant, Null gibi artizan kahveleri tek seferlik veya abonelik sistemi ile satın alabiliyorsunuz. Ayrıca kahve seçmekte zorlananlar için bir de kahve testi hazırlamışlar. Oldukça eğlenceli bir yol ile zevkinize uygun kahveyi seçebiliyorsunuz. Davet ettiğiniz her arkadaşınız için 10TL size, 10TL’de arkadaşınıza indirim verdikleri bir kazan-kazan sistemi de kurmuşlar.

Markasına göre kahve fiyatları ve paket büyüklükleri çok farklı bu nedenle burada bir fiyat aralığı vermiyorum.

BONUS: DRIPESSO

Bu yazıda Dripesso’ya yer vermesem olmazdı. Seyahatlerim sırasında veya kampa gittiğimde kaliteli kahve bulmakta zorlanıyorum. Yanımda kahve çekirdeği veya öğütücü taşıma şansım da yok. Dripesso’nun tek kullanımlık kahve ve filtre paketlerinden veya sadece tek kullanımlık filtre torbalarından alıyorum yanıma. Böylece sıcak su bulabildiğim sürece istediğim gibi kahvemi yapabiliyorum. Dripesso’nun kendi kahvesine bayılmadığım için sadece torbalarını alıp kendi istediğim kahveyle kullanıyorum. 

Dripesso filtre torbası
Dripesso filtre torbası

Kahve sevenler için oldukça uzun bir internet satışı olan kahveciler listesi oldu. Öneride bulunan herkese çok teşekkür ederim. Yukarıdaki internet siteleri ve/veya kahvecileri deneyenler olursa lütfen yorumlar kısmına deneyimlerini eklesinler. 

En kısa zamanda yeniden yollarda olmak dileğiyle.

Sağlıkla kalın. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

5 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın