Belgrad gece hayatı ile meşhur, Doğu Avrupa’nın popüler gezi rotalarından biri. Bence kesinlikle de hak ediyor bu popüleriteyi. Belgrad’da konaklama seçeneklerinden biri de hostel konaklaması. Mosaic Hostel Belgrad de şehrin en popüler noktalarına yakınlığı ile dikkat çeken şirin mi şirin bir hostel.

Mosaic Hostel Belgrad
Mosaic Hostel Belgrad

Neden Mosaic Hostel Belgrad?

Belgrad’a neden gidersiniz? Tarihi turistik yerlerini gezmek ya da meşhur Belgrad gece hayatı için. Bunlardan ikisine de yakın olmak şehri gezerken çok büyük avantaj olacaktır elbette. O zaman Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye tabir edebileceğimiz Kneza Mihaila caddesinin hemen dibinde kalmayı da istersiniz diye düşünüyorum. Mosaic Hostel Belgrad, tam da o ana caddeyi kesen ara sokaklardan birindeki konumu ile hem caddenin gürültüsünden uzak, hem de caddeye sadece 15 metre uzaklıkta.

Mosaic Hostel Özel Oda
Mosaic Hostel Özel Oda

Bunun yanı sıra farklı oda seçenekleri ile; isterseniz yatakhane odasında kalıp ekonomi yapabilir, isterseniz özel odalardan birini seçerek hostel keyfinde özel odada kalabilirsiniz. Samimi, sıcak bir ortam, dünyanın dört bir yanından gelmiş konuklar da bonus olur 🙂

Mosaic Hostel Mutfak
Mosaic Hostel Mutfak

Tüm hostelde gerçek anlamda çeken Wi-fi, sigara içenler için teras ve geniş bir mutfağı olması da diğer artıları Mosaic Hostel’in. Mutfakta buzdolabı, çay/kahve makinası, mikro dalga fırını ile konaklarken kendi yemeğinizi hazırlamanız için de ideal. En güzel yönlerinden biri de saç kurutma makinası, size çok saçma gelecek ama hostelde kalmanın en zor yanı benim gibi uzun ve çok saçınız varsa saç kurutma makinası olmaması oluyor. Hatta bunun için seyahat tipi bir saç kurutma makinam bile var. Beni ancak saçı çok olanlar anlar 🙂

Booking.com‘da 9,1 puan almış Mosaic Hostel. Bir hostel için oldukça yüksek bir puan!

Bir önemli hatırlatma, hostel sadece nakit ödeme kabul ediyor. Bütçenizi ona göre ayarlayın.

Mosaic Hostel Belgrad’ın Yeri

Eğer bir şehre kısa süreli gidiyorsanız bence en önemli konu kalacağınız yerin konumu. Önemli noktalara yürüme mesafesinde olması, metro, otobüs durağı gibi yerlere yakın olması çok kritik. Mosaic Hostel bu açıdan beklentimi tam olarak karşıladı.

Pek çok hostelde olduğu gibi Mosaic Hostel Belgrad’ı bulabilmek için tam yerini anlamanız önemli. Aşağıdaki krokiden kolayca bulabileceğiniz gibi, size kolay bir de tarif yapacağım.

Republic (Cumhuriyet) Meydanını tarafında Knez Mihailova caddesine giriş yapın. Üçüncü soldan içeri girin, üçüncü solu bulana kadar etraftaki mağazaların caddenin hareketliliğinin tadını çıkarın.

Soldaki sokağa girdiğinizde sağda bir Taverna göreceksiniz, onu geçince sağda bir gece kulübü tabelası kesin dikkatinizi çeker. O tabelanın olduğu giriş hostelimizin girişi. Pas geçme ihtimaliniz yüksek o yüzden sol taraftaki tabelalara dikkat ederek gitmeniz yeterli.

Eğer bir gün Belgrad’a gider ve de Mosaic Hostel’de kalırsanız Çok Okuyan Çok Gezen stickerlarını göreceksiniz, benim de selamımı iletin lütfen 🙂

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın