Laos Vizesi Kalktı mı! | Laos Vize Muafiyeti Uygulaması Nasıl?

0
1586

Laos vizesi kalkıyor mu? Evet, Laos vizesi kalıyor ama sadece diplomatlar için. Güney Doğu Asya seyahati planlayanlar için Tayland’dan geçilebilecek vizesiz bir ülkemiz daha oldu.

Laos, Güney Doğu Asya’da yer alan, seyahat severlerin listesinde çok yer almayan ancak bakir oluşu ile benim dikkatimi cezbeden ülkelerden biri. Laos, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biri idi. Bir dönem kapıda vize uygulaması yapmış olsa da son dönemde büyük elçiliklerine yapılan başvuru ile vize veriyor idi. Tayland veya Kamboçya’dan Laos vizesi başvurusu yapılıyordu.

Laos Vizesi Muafiyeti Uygulaması Nasıl Olacak?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak Laos’ta idi. Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ile bir araya geldi ve yapılan heyetler arası görüşme sonrasında Laos ve Türkiye arasında Diplomatik Vize Muafiyeti Anlaşması’nı imzaladı.

Laos vize muafiyet uygulaması detayları henüz açıklanmış değil. Açıklamalar geldikçe yazıyı güncelleyeceğim.

GÜNCELLEME: Laos ve Türkiye arasında Diplomatik Vize Muafiyeti Anlaşması’nı imzaladı. Yani vizesiz giriş sadece diplomatlar için geçerli. Ne yazık ki bordo pasaportlar vize almaya devam edecek.

Yolda kalın!

Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf, video için sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın! 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here