Laos Vizesi Kalktı mı! | Laos Vize Muafiyeti Uygulaması Nasıl?

Laos vizesi nereden alınır? Laos kapıda vize veriyor mu? Laos vize muafiyeti kimler içinde geçerli, tüm bilgileri bu yazıda bulacaksınız.

Laos, Güney Doğu Asya’da yer alan, seyahat severlerin listesinde çok yer almayan ancak bakir oluşu ile benim dikkatimi cezbeden ülkelerden biri. Laos, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biri.

Laos Vizesi

Laos için Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi.
1 Nisan 2019 itibarıyle Türk Vatandaşları, 35 ABD Doları karşılığında sınır kapılarında vize alabiliyor. Sınır kapılarında vize alabilmek için uçakta ve sınır kapılarında başvuru formu doldurulması ve bir adet fotoğraf ibraz edilmesi gerekiyor. Sınırda alınan vizeyle Laos’ta 30 güne kadar kalınabilmektedir.

Laos Vizesi Muafiyeti Uygulaması Nasıl Olacak?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak Laos’ta idi. Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ile bir araya geldi ve yapılan heyetler arası görüşme sonrasında Laos ve Türkiye arasında Diplomatik Vize Muafiyeti Anlaşması’nı imzaladı.

Laos vize muafiyet uygulaması detayları henüz açıklanmış değil. Açıklamalar geldikçe yazıyı güncelleyeceğim.

GÜNCELLEME: Laos ve Türkiye arasında Diplomatik Vize Muafiyeti Anlaşması’nı imzaladı. Yani vizesiz giriş sadece diplomatlar için geçerli. Ne yazık ki bordo pasaportlar vize almaya devam edecek.

Yolda kalın!

Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf, video için sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın! 

4 YORUMLAR

  1. laos vizesini en son 07.03.2019 da Khon Kaen’deki konsolosluktan aldım. şimdi 18 temmuzda tekrar gideceğim kapıdamı vize alacağım yoksa tekrar Khonkaen den mi alacağım vize yi ?

  2. Sevil Hanım.. Vientiane Büyükelçiliğimiz bugün Facebook sayfasından E- Vize uygulamasının başladığını duyurdu. Hayırlı olmasını dilerim Laos’u ziyaret edecek vatandaşlarımızın http://www.laoevisa.gov.la sitesinden E-Vize başvurularını yapmalarını sizin sayfanız aracılığı ile duyurulmasını isterim.. Saygılarımla

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here