Eylül ayında yapacağım Sri Lanka seyahatimin aktarma noktası hem gidiş hem dönüş için Dubai. Bekleme sürelerim de 12-15 saat aralığında olduğu için, beklemeyi fırsat bilip Dubai’de gezeyim dedim. Ayrıca Dubai uçak bileti almadan Fly Dubai’nin aktarma sürecinde Dubai’yi gezmeyi planlamıştım.

Dubai Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Dubai Vizesi Başvurusu
Dubai Vizesi Başvurusu

Dedim ama Dubai’ye daha doğrusu Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapabilmek için ne yazık ki Türk vatandaşlarının Dubai vizesi almamız gerekiyor.

Tek girişli ücreti 100usd, evet yanlış görmediniz 100 dolar vize parası istiyor Dubai bizden.

Bizim gibi kısa süreli geçiş yapacak olanlar için ise 96 saatlik transit vize adı altında bir vize uygulaması var. 96 saatlik Dubai Transit Vize bedeli ise 75usd. 100’den iyidir 🙁

Dubai vizenizi yetkili aracı kurum olan www.dubaivizeislemi.com üzerinden 2 günde kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca sayfada başvurunuzu online takip etme olanağı ve vize durumunuzdaki güncellemeleri anlık SMS olarak bilgilendirme şeklinde alma gibi bir kolaylıkta sunuluyor

Emirates ile gidiliyorsa transit vize ücreti ödenmiyormuş gibi bilgileri okudum ama doğruluk payı nedir bilmiyorum. Emirates ile transit geçen varsa yorum olarak bu yazıya eklerse çok sevinirim.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai vizesi e-vize olarak alınıyor. Aşağıdaki evrakları konsolosluğa ulaştırdıktan sonra 48 saat içinde size dönüş yapıyorlar.

  • Yeni tip pasaportların fotoğraflı sayfası renkli  kopyası
  • Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Formunun tam olarak doldurulup imzalanması gerekmektedir
  • 1 adet fotograf
  • Kimlik fotokopisi

Hem normal vize, hem de transit vize için gerekli evraklar aynı. Herhangi bir aracı kurum üzerinden de başvuru yapılabiliyor, 50TL gibi bir hizmet bedeli alınıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğundan telefonla da daha detaylı bilgi alınabilir. Aşağıda konsolosluk iletişim bilgileri yer alıyor. Web siteleri yapım aşamasında görünüyor.

Telefon : (212) 317 92 57 – (212) 317 92 58

Adres: Büyükdere Cad. Meşeli Sok. No:11 4.Levent Beşiktaş, İstanbul

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

44 Yorumlar

  1. Merhabalar;
    Ben Dubai için vize başvuru yaptım ama pazartesi sonuçlanacağını söylediler. Ama benim uçak biletim pazar günü akşam 22:15 de ve pazartesi sabah 5 gibi Dubai’de olacağım. Biletler pahalı olduğu için yanmasını istemiyorum. Ben vizem çıkmadan acaba gidip Dubai havaalanında vizemin mail adresime pazartesi günü gelmesini beklesem sorun olur mu ? Dubai’deki kontrol memuruna mail göstersem yeterlimi ?

Yorumunuzu Yazın