Yemyeşil ormanları, birbirinden güzel gölleri ile Bolu her mevsim doğa severlerin tercih ettiği seyahat rotalarından biri. Stresten uzaklaşmak ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için Bolu otelleri farklı konaklama seçenekleri ile misafirlerini ağırlıyor. Bolu’da gezilecek yerler, Bolu konaklama seçenekleri arasında neler var, Bolu otel fiyatları açısında nasıl alternatifler sunuyor  gibi sorularınızın cevapları ve Bolu merkez otelleri hakkında çok daha fazlası bu yazıda sizi bekliyor, keyifli okumalar. 

Bolu’da Gezilecek Yerler ve Bolu Konaklama Seçenekleri
Bolu’da Gezilecek Yerler ve Bolu Konaklama Seçenekleri

Bolu’da Gezilecek Yerler 

İstanbul ve Ankara’dan hafta sonu gezileri için rahatlıkla gelinebilecek olan Bolu’da gezilecek yerler konusundaki önerilerimi de paylaşayım, böylece Bolu’da nerede konaklayacağınıza daha kolay karar verebilir, Bolu otelleri veya Bolu termal otelleri arasında seçim yaparken gezeceğiniz yerleri konaklamanıza göre belirleyebilirsiniz. 

Bolu’da Gezilecek Yerler
Bolu’da Gezilecek Yerler 
 • Bolu’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Yedigöller Milli Parkı geliyor. Her mevsim ayrı güzellikler sunan milli park konaklama seçenekleri açısından en zayıf bölge. 
 • Bolu’nun bir başka popüler noktası ise Abant Gölü. Muhteşem doğası, yılın her dönemi yürüyüş yapmak isteyenler için harika manzaralar sunuyor. 
 • Bolu şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Karacasu Beldesi ise termal sevenler için harika bir alternatif. Sağlık turizmi açısından en değerli bölge burası. Burada çok sayıda termal otel bulmanız mümkün. 
 • Bolu şehir merkezinde ise tarihi Bolu evleri, Bolu Müzesi gibi görebileceğiniz yerler var. Bolu merkez otelleri arasından birini seçerek hem Bolu merkezi hem de yakın yerleri görme imkanınız olabilir. 
 • Kış turizmi sevenler için vazgeçilmezlerden biri Kartalkaya Kayak Merkezi. Kayak veya snowboard için uygun pistlere sahip olan merkezde çok sayıda otel alternatifi de bulunuyor.
 • Taraklı, Göynük gibi İpek Yolu üzerindeki eski Osmanlı şehirleri de Bolu’da gezilecek yerler arasında sayabiliriz. Tarihi dokusu ve güzel doğası ile hafta sonu kaçamağı için değerlendirebilirsiniz. 
 • Akkaya Travertenleri, Bolu merkeze 10 kilometre mesafede yer alan ve çok az bilinen bir doğal güzellik. Bolu’nun Pamukkalesi diye anılan travertenleri görenleri şaşırtıyor. 
 • Gölcük Tabiat Parkı, Bolu fotoğraflarında Abant’tan sonra en fazla görülen yer olabilir. Set gölü olan gölün çevresi yürüyüş ve piknik için çok güzel. 
 • Bolu deyince aklımıza ilk gelenlerden biri tabii ki yemekleri, yemek deyince de Mudurnu. Mudurnu’yu sadece yemek yemek için değil, tarihi değerlerini görmek için de ziyaret etmenizi öneririm. 
 • Yukarıdaki liste dışında Sünnet Gölü, Karagöl, Sülüklügöl, Karamurat Gölü gibi pek çok göl Bolu’da ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler arasında yer alıyor. 

Bolu Konaklama Seçenekleri

Bolu konaklama seçenekleri, doğa ile iç içe olmak isteyenler, doğa sporları ile ilgilenenler veya tarih, kültür gezisi yapmak isteyenler için farklılaşıyor. Bungalovlardan 5 yıldızlı otellere, termal otellerden ucuz otellere kadar geniş bir yelpazede Bolu otelleri bulmak mümkün. 

Bolu’da uygun otel konaklaması için apart otelleri veya küçük otelleri tercih edebileceğiniz gibi, eski Bolu evlerinin otele çevrilerek hizmet verdiği konaklarda kalabilirsiniz. 

Bolu ve çevresi 100’den fazla otel seçeneği ile bölgeye gelmek isteyenlere hizmet veriyor. Bütçeniz ve ihtiyacınıza uygun bir Bolu oteli mutlaka bulursunuz. 

Bolu Otel Fiyatları 

Bolu konaklama alternatiflerinin çeşitliliğinden bahsedince Bolu otel fiyatları konusunda bilgi vermemek olmaz. Bolu’da herkesin bütçesine uygun otel alternatifleri bulmak mümkün. 

 • Bolu ucuz oteller olarak bakacak olursak 2 kişilik oda fiyatları 150 TL’den başlıyor.
 • 5 yıldızlı veya Resort otellerde konaklamak isterseniz 2 kişilik oda fiyatları 500 TL’den başlıyor. 
 • Bolu uygun otelleri arasından butik otelleri tercih edecek olursanız 350 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.
 • Bolu merkez otelleri fiyat olarak kayak ve termal otel seçeneklerinden daha uygun. Bolu merkez otellerinde 200 TL’den başlayan fiyatlarla uygun bir konaklama ayarlayabilirsiniz. 
 • Bolu termal otellerinde ise 2 kişilik oda fiyatları 320 TL’den başlıyor. 

Bolu’da, merkezinden göllerine, milli parklarından kasabalarına kadar hepsine ayrı ayrı zaman ayırmalı, mümkünse farklı tip otellerde konaklayarak doğanın tadı çıkarılmalı. 

Bolu’ya hafta sonu veya daha uzun süreli plan yapanlar ve doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenler için Bolu’da gezilecek yerler ve Bolu konaklama seçenekleri hakkında fikir vermeye çalıştım, umarım faydalı olmuştur. 

Yolda Kalın.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın