Frigya gezimizi Anadolu’nun az bilinen, hala bakir, bir o kadar gizemli coğrafyası, doğası ile beni şaşırtan, yemekleri ile göbeğimi şişiren Frigya’ya yapıyoruz! Tarih, kültür, köy yaşamı, doğa yürüyüşü, kaplıca, leziz yemek, bol sohbet, muhabbet, keyif garantili Frigya gezisinin detayları için okumaya devam!

Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Frigya Gezisi Programı

4 Gün Frigya Gezisi
4 Gün Frigya Gezisi

Köy evlerinde konaklamalı, Frig Vadileri’ni adım adım arşınlamalı, Frigya aşığı yerel rehber ile yapacağımız Frigya gezisi program detayları aşağıda yer alıyor.

Gezi Tarihi: 13 Ekim-16 Ekim 2018 (3 gece 4 gün)

Frigya Gezisi 1. Gün Programı

12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece İstanbul’dan yola çıkacağız. Hedefimiz sabah Afyon’a yani Frigya’nın önemli şehirlerinden birine ulaşmış olmak. Ayazini Metropolisi ve çevresinde yer alan yerleşim, ibadethane ve Peri Bacalarını gezip öğle yemeği için Şefika Teyze’nin yerinde yöresel hamur işleriyle karnımızı doyuracağız.

4 Gün Frigya Gezisi
4 Gün Frigya Gezisi

İlk gün biraz yol yorgunluğumuz olur diye, önce 2 km’lik bir yürüyüş parkurumuz olacak. Avdalaz Vadisi’nde doğanın ve tarihin içinde yürüyeceğiz ve Avdalaz Kalesi ile rotamızı bitireceğiz.

Bir sonraki durağımız Göynüş Vadisi. Burası Frig Vadileri içinde benim favori rotalarımdan biri. Buradan Emre Gölü’ne 3 km’lik bir yürüyüş rotamız olacak. Gün batımını Emre Gölü’nde yapacağız.

Konaklamamız Ayazini Köyü’ndeki köy evlerinde olacak.

Köy evlerine bir örnek
Köy evlerine bir örnek

Frigya Gezisi 2. Gün Programı

Köy kahvaltısı ile güne başlayacağız ki, enerjimizi toplayalım. Sarıcaova Köyü’nden orman içinden 5 km’lik bir yürüyüş rotamız olacak. Yürüyüş sonunda kumanyalarımızla hafif bir öğle yemeği yiyeceğiz.

Frigya
Frigya

Yemekten sonraki rotamız Urumkuş Yaylası. Peri bacaları, kaleler, kaya yerleşimleri ile dolu dolu bir gün geçirip yeniden köyümüze geri dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi köy evlerinde, ev sahipleriyle birlikte oranın kültürünü hissederek yedikten sonra, ateş başında toplanıyoruz.

Frigya Gezisi 3. Gün Programı

Köy evlerinde yapacağımız kahvaltının ardından yine çok heyecan verici bir yere gidiyoruz: Yazılıkaya Bölgesi. Öğleden önce Gerdekkaya ve çevresini gezip öğle yemeğini Değirmen Kafe’de yöresel börekle yaptıktan sonra Frigya deyince belki de aklınıza ilk gelen görüntü olan Midas Anıtı’nın olduğu bölgeye gideceğiz. Yazılıkaya ve çevresinde keyifli bir tur atacağız. Fotoğraf makinalarınızın şarjlarının dolu olduğundan emin olun.

Frigya Gezisi
Frigya Gezisi

3.gün konaklamamız Afyon’un kaplıcalar bölgesi Gazlıgöl’de. Gazlıgöl Çınar Termal Otel’de konaklayacağız. Otelin büyük havuzundan ve spa hizmetlerinden faydalanmak isteyenler için vaktimiz olacak.

Frigya Gezisi 4. Gün Programı

Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Sarıcaova Köyü’ne gidiyoruz. Buradan 12 kmlik bir yürüyüş ile Gökbahçe Köyü’ne ulaşacağız. Öğlen yemeği için yanımızda kumanyamız olacak. Yürüyüşümüzden sonra duş almak isteyenler için yeniden otele döneceğiz.

Frig Yolu
Frig Yolu

Öğleden sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak, akşama İstanbul’dayız.

Fiyat & Ödeme bilgileri: 

Gezi Fiyatı: 790TL

Dilerseniz ödemeyi 2 taksitte yapabilirsiniz. Ödemenizi aşağıdaki hesap numarasına “Frigya Gezisi” açıklaması ile yapabilirsiniz:

MEBEL TUR TURİZM SEYAHAT ACENTELİĞİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
IBAN: TR63 0006 2000 0880 0006 2908 58

Kesin rezervasyon için; ödeme açıklamasına “Frigya Gezisi” yazarak ödeme yaptıktan sonra aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana bilgi vermeniz gerekmektedir. 

İstanbul dışından gelmek isteyen katılımcıların ulaşımlarını kendileri çözerek ve tam ücret ödemeleri gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  • Köy evlerinde ve Çınar Otel’de 3 gece 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama fiyata dahildir.
  • 4 öğle yemeği, 3 akşam yemeği ve 3 kahvaltı fiyata dahildir.
  • İstanbul-Afyon ve Frig Vadilerinde yapılacak gezideki tüm ulaşımlar, klimalı 15 kişilik araçla yapılacaktır.
  • 4 gün Frig Vadilerinde rehberlik hizmeti fiyata dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Müze giriş ücretleri fiyata dahil edildir. Müze kartı olanlar ücret ödemeden müzelere girebilirler.
  • Termal otelde Spa/masaj/havuz hizmeti fiyata dahil değil, ekstra olarak otele ödenecektir.
  • Cumartesi sabah kahvaltısı ve Salı akşam yemeği fiyata dahil değildir.
  • Yemekler yanında içilecek içecekler fiyata dahil değildir.

Frigya Gezisi için Tüyolar

Seyahatimizi Ekim ayında yapacağımız için hava Frig Vadilerinde soğumaya başlamış olacak, yanınıza mutlaka yağmurluk ve kalın bir polar hatta gece ateş başında üşümemek için bir şal almanız harika olur.

Gezimiz sırasında bol bol doğada olacağımız için doğa yürüyüşü için uygun, tercihen yüksek bilekli spor ayakkabı ve yürüyüşte rahat edeceğiniz kıyafetler getirmenizi öneririm.

Doğa yürüyüşleri için gerekli ekipman önerileri yazıma göz atabilirsiniz.

Gitmeden önce gideceğim coğrafyayı tanımak istiyorum derseniz, Hüseyin Sarı hocamızın Frig Yolu rehber kitabını satın alabilirsiniz.

Frigya hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.


Geziye katılımcı sayısının 10 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla gezinin iptali yapılabilir.

Gizemli Frigya Gezisi, Sevil Mert Uzun rota danışmanlığı, gezi liderliği ve Türsab A Grubu 4393 Belge Nolu Turhande Turizm Seyahat Firması ile düzenlenmektedir.

Geziye katılım ve gezi hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsiniz:

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

4 Yorumlar

  1. Güzel bir coğrafyada, çok gidilmeyen rotalarda, biraz yorularak, güzel insanlarla çok harika bir dört gündü. İnşallah başka gezilerde tekrar bir arada olma şansım olur.

Yorumunuzu Yazın