Gezi Tüyoları 2016 Resmi Tatil Günleri

2016 Resmi Tatil Günleri

Nasıl seyahat planı yapılır? yazımda 2016 resmi tatil günleri listesine bakıp ona göre bütün seyahat planlarımı belirlediğimi anlatmıştım. Zaman da benim gibi sizin de tatil planı yaparken en büyük sorunlarınızdan biriyse, bu yazıyla size çok faydalı bir tüyo vermiş olacağım. Aslında azıcık yıllık izin kullanarak uzun süre tatil yapabilmenin formülünü açıkladığım bu yazımı bir okuyan, bir de okumayan pişman olacak 🙂

2016 Resmi Tatil Günleri
2016 Resmi Tatil Günleri

Lafı fazla uzatmadan gizli formülü açıklayayım. Resmi tatilleri verimli bir şekilde kullanırsanız bire on kazabilirsiniz. 2016 yılı için resmi tatil günleri listesine bir göz atıp hangi tatilde ne kadar plan yapabiliriz bir bakalım mı?

2016 Resmi Tatil Günleri

Bu yıl resmi tatiller bakımında 2015’e kıyasla biraz daha iyi durumda 🙂 O zaman haydi biraz ilham alalım!

  • Yılbaşı Tatili: 1 Ocak günü Cuma’ya denk geldiği için yılbaşı gecesini de dahil edecek 3-4 günlük bir plan yapmak için güzel bir zaman. Belki Noel Pazarları yazım seçim yapmanız için size fikir verir.
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tatili: Bu yıl ne yazık ki Cumartesi gününe denk geldiği için buradan ekmek çıkmadı 🙁 Geçen yıl 23 Nisan’da Azerbaycan‘a gitmiştim, bu yıl buralardayız gibi görünüyor 🙁
  • 1 Mayıs İşçi Bayramı (Emek ve Dayanışma Günü) Tatili: Bu yıl 1 Mayıs da güldürmedi. Pazar gününe denk geldiği için ne yazık ki onu da kullanamıyoruz. Geçen yıl 1 Mayıs’ta Mısır’da Krallar Vadisi‘nin tadını çıkarmıştım oysa ki…
  • 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Tatili: 19 Mayıs Perşembe gününe denk geldiği için Cuma’yı da birleştirip 4 günlük bir plan yapmak mümkün, mümkün demişken ben planımı yaptım bile 🙂
  • Ramazan Bayramı Tatili: Geçen yıl Ramazan Bayramı hafta sonu ile birleşerek bizi çok üzmüştü, ben yine de Norveç‘e kısa bir gezi yapmıştım. Bu yıl 4 Temmuz Pazartesi günü arifeden başlıyor, Perşembe günü bitiyor mübarek bayram. Pazartesi ve Cuma izinleriyle 9 güne kolayca çıkabilecek çoook güzel bir tatil fırsatı, kaçırmayın!
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı Tatili: 30 Ağustos da Salı gününe geliyor, bu ne demek oluyor? Pazartesi izin al 4 gün kaç deniz-kum-güneş seni bekler 🙂
  • Kurban Bayramı: 11 Eylül Pazar günü arife, Perşembe bayram biter, Cuma izin alınır 9 gün de buradan tatil çıkar. Bu yıl da Kurban Bayramı 9 gün tatil fırsatı veriyordu, ben de fırsatı kaçırmayıp Sri Lanka’ya bir yolculuk yapmıştım.
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili: Yine olmadı… 29 Ekim Cumartesi gününe geliyor. Yılı minik bir kaçamakla kapatmaya fırsat vermedi. Bu yıl ben 29 Ekim’i biraz uzatıp Macaristan ve Romanya’yı gezip gelmiştim.

Şu hesabı bir özetleyelim mi? 4 gün yıllık izin kullanarak, 26 gün tatil yapma şansımız var! E o zaman ne duruyoruz? Hemen plan yapmaya başlayalım!!!

Yolda kalın!

Sevil Mert
"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

İlgili Yazılar

Keşfet

Sinop’ta Gezilecek Yerler ve Sinop Gezi Rehberi

Batı Karadeniz gezimizin en güzel duraklarından biri kuşkusuz Sinop oldu. Karadeniz'in en...

Yolculuğa Çıkarken Unutulmaması Gerekenler

Yolculuğa çıkmadan önce genelde hep bir telaşım, son dakika yapılması gerekenler olduğu...

Seyahatperest Özge Lokmanhekim’den Gezi Tüyoları

Seyahatperest, harika bir blog ismi değil mi? Özge Lokmanhekim'in kendisindenönce bloguyla tanıştım,...

Frigya Coğrafyasında Frig Yolu Yürüyüşü ve Frig Vadileri

Ülkemizde tematik yürüyüş yollarının sayısı ve popüleritesi her geçen gün artıyor. Likya...

Avrupa’nın Başkenti Strazburg – Strazburg Gezilecek Yerler

Strazburg, Benelüks Ülkeleri gezisi duraklarımdan biri idi. Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki şehirlerden...

23-24-25 Şubat 2019 Kars Turu

Sevgili Çok Gezenler,Sömestr kalabalığı azalsın, kar iyice katılaşsın...

Sponsorlu Bağlantılar

Gezi tutkunları! Tatilsepeti.com’un sunduğu avantajlı fiyatlar ve birbirinden farklı tatil konseptleriyle hayalinizdeki tatili yapmaya ne dersiniz? Tatilsepeti.com ile Antalya otelleri ve kültür turları arasından seçim yapabilir, ucuz bodrum otelleri fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Otokirala.com, Türkiye’nin en ucuz araç kiralama platformu.

Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Buraya Girin