Zanzibar, Hint Okyanus’unun Afrikalı adası… Bembeyaz kumsalları ve muhteşem su altı zenginliği ile çok popüler bir seyahat rotası.

Zanzibar Fotoğrafım Motor Boat & Yachting Dergisinde
Zanzibar Fotoğrafım Motor Boat & Yachting Dergisinde

Adada gel-git çok yoğun şekilde hissediliyor. Sabah çekilen sular öğleden sonra yeniden yükseliyor. Suyun bu sürekli hareketi hem harika fotoğraf kareleri oluşturuyor hem de ada halkı için bir ekonomik döngü yaratıyor, nasıl mı? Sular çekildiğinde köy kadınları yosun toplamak için sığ sulara giriyorlar, toplanan yosunlar kurutulduktan sonra satılıyor. Köyün çocukları ise, kumdan solucan toplayıp balık tutmak için bu solucanları kullanıyorlar.

Zanzibar’ın en kuzey ucu Nungwi ise gel-git’in en güzel gözlenebildiği yerlerden biri…

Motor Boat & Yachting dergisi Kasım 2014 sayısında Zanzibar Nungwi’den benim bir fotoğrafıma 2 sayfa yer verdi. Fotoğraf konusunda hiç iddiam olmamasına rağmen fotoğrafımı yayınlamaya layık gören dergi ekibine buradan teşekkürlerimi iletiyorum 🙂

Zanzibar gezi yazım için tıklayın. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın