Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan Emitt, 2020 yılında 24.kez kapılarını turizm profesyonelleri ve seyahat etmeyi sevenlere açtı. 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuar konuşmacıları arasında ben de yer aldım. Dünyanın farklı yerlerinden gelen influencerler ile birlikte, Gezimanya’nın organizasyon ve moderatörlüğünde “Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?” başlıklı oturumda konuştuk.

Emitt 2020
Emitt 2020 – Konuşma öncesi Tüyap Palas’ta katılımcılarla öğle yemeği

Oturum Konuşmacıları

Türkiye’nin en önemli seyahat sitelerinden biri olan Gezimanya’nın organize ettiği oturum konuşmacıları:

  • Moderatör Gezimanya‘nın kurucu ortaklarından Murat Özbilgi,
  • Türkiye’nin en popüler fenomenlerinden Elvin Levinler,
  • İspanya’dan instagram fenomeni Marina Comes,
  • Hollanda’dan seyahat bloggeri Tom Grond,
  • ve yine Türkiye’den ben Çok Okuyan Çok Gezen.
Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?

Son yıllarda pazarlama alanında en çok konuşulan konulardan biri olan influencer iş birlikleri konusunda moderatörümüz Murat Özbilgi’nin sorularını cevapladık. Influencer iş birlikleri markalar için nasıl faydalı olur, sahte takipçi sorunu nasıl çözülür, marka iş birlikleri ve markalı içerikler nasıl kurgulanmalı, yapılması ve yapılmaması gerekenler, iş birliği için micro influencer mi yoksa macro influencer mı seçilmeli gibi konuları masaya yatırdık.

Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?
Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?

Oturumun sonunda markaların hedeflerini doğru belirledikleri ve doğru influencerları seçtikleri takdirde, influencer işbirliklerinin pek çok pazarlama yatırımından çok daha iyi bir geri dönüş sağlayacağı konusunda hem fikir olduk. Her alanda olduğu gibi fenomenler arasında işini düzgün yapmayan veya farklı yollar deneyenler olabileceğini, ancak doğru ölçümleme ile bu konunun üstesinden gelinebileceğini paylaştık.

Ayrıca bu yıl Emitt Fuarı’na giriş biletlerinin tüm gelirleri Elazığ’daki depremzedelere bağışlandı, bu yıl Emitt’i ziyaret eden herkes depremzedelere destek vermiş oldu. Emitt ve organizasyonu yapan Hyve Event ekibini de bu zarif düşünleri nedeniyle tebrik ediyorum.

Emitt 2020
Emitt 2020

Emitt, her yıl Şubat ayında düzenleniyor ve hem Türkiye içindeki destinasyonların kendini tanıtması hem de dünyadan katılımcılarla Türkiye’deki turizm sektörünün gelişmesine fayda sağlıyor.

Bir sonraki yıl görüşmek üzere.

Gezimanya kurucuları Tuğçe ve Murat ile yaptığımız röportajı izlemeyi unutmayın.

Yolda Kalın.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

1 Yorum

Yorumunuzu Yazın