İstanbul’da neredeyse lapa lapa kar yağar, içimizi titretirken yaza özlem duymamak mümkün değil. Yaz deyince de tabii ki ilk akla gelen tatil ve deniz… Beni bilenler bilir, yaz tatilcisi hiç değilimdir. Ancak Türkiye’de yaz tatilini nerede yapalım diye sorsanız mutlaka Ege kıyılarını tavsiye ederim. Ege’nin en popüler noktalarından biri de elbette Çeşme!

Çeşme’yi Tercih Etmek için 5 Neden?

“İyi güzel diyorsun da, peki neden Çeşme’yi tercih etmeliyiz?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. O zaman işte size yaz tatili yapmak için Çeşme ve çevresini tercih etmek için birbirinden geçerli 5 gerçek neden!

Tek yapmanız gereken Çeşme otelleri arasından birini seçip yola çıkmak!

1. Çeşmenin adını aldığı tarihi çeşmeleri

Pek bilinmez ama Çeşme’nin adı tarihi çeşmelerinden gelir. Yazın sıcak günlerinde bile buz gibi akan bu çeşmeleri görmek için dahi Çeşme’ye gidilebilir. Sadece buz gibi çeşme suları değil, aynı zamanda termal kaynaklarıyla da meşhurdur. Termal suların olduğu yer de çamur banyoları da kaçınılmaz elbette! Tabii siz sadece plajlarınını duymuştunuz değil mi J

2. Aktivite, aktivite, aktivite

Çeşme’ye sadece güneşte uzanmaya gelmezsiniz. Deniz ve doğada yapılabilecek her türlü aktivite için bu güzel şehri ziyaret edebilirsiniz. Dalış, yatçılık, teknek turları, her çeşit sörf için Çeşme biçilmez kaftandır. Sadece 8 km mesafede dünyanın önemli sörf merkezlerinden Alaçatı yer alır.

3. Tarih ve kültür

Kalesi, müzesi, kervansarayları, İyonlardan kalma eserleri görmeden Çeşme’den ayrılmak olmaz. Sakız adasına da Çeşme’den kolayca geçebilirsiniz. Kaleyi gezdikten sonra çarşıda da bir tur atıp hediyelik eşyalara göz atmak da keyifli olacaktır.

4. Kumrusu ve boyozu

Eeee İzmir’in il sınırlarında olup da kumrudan boyozdan uzak kalmak mümkün mü? Sadece kumru ve boyozla sınırlandırmak da haksızlık olur. Egedesiniz bir kere, Ege mezeleri, Ege yemekleri, Ege otları tatmadan dönmemek lazım. Aaa bir de Ege pazarları çok güzel olur, Cumartesi günleri kurulan pazara da bir uğrasanız güzel olur.

5. Sabahlar olmasın!

Çeşme denince tabii ki ilk akla gelen gece hayatı… Birkaç yıl önce yaz aylarında paparazilerin tek uğrak noktası olan Çeşme neyse ki popüleritesini kaybetti de bu çılgınlıktan kurtulduk.

Çeşme’nin plajları da çok ünlü. Gece hayatının eğlencesi gündüz plajlarda devam ediyor. Sakin bir tatil isteyenler için tercih edilmese de bu konseptin de meraklı çok elbette J

Herşey toz pembe değil elbette! Çeşme’ye gitmeyi planlıyorsanız bu tatilin ucuz bir tatil olmayacağını mutlaka dikkate almalısınız. Ayrıca yaz sezonunda çok kalabalık olacağını da unutmayın. Masraflarınızın başında otel, plaj girişleri ve yemek başta gelecek. Bütçenize en uygun otel için otelcenneti.com sitesini ziyaret edebilir, plaj girişlerini ucuza getirmek için kampanyaları ve fırsat sitelerini takip edebilirsiniz. Yemekleri ucuza getirmek için ise, balık restoranları yerine kumrucuları tercih edebilirsiniz.

Ayaklarım donarken yaz yazısı yazmak dışımı olmasa da içimi ısıttı bile. 🙂

Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf, video için sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın! 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

  1. Merhabalar , ben bu otelcenneti.com’u duymuştum gayet başarılı bir web sitesi yalnız tasarımını değişmesini öneririm böyle geniş bir içerikli profosyonel bir firmadan tasarımı yakıştırmaadım.. birde komisyon yok şükürler olsun böyle bir amma hizmet veren site çıktı piyasaya direk otel fiyatından alabiliyoruz.

Yorumunuzu Yazın