Türkiye’de Kaplıca Tatili için Gidilecek Şehirler
Türkiye’de Kaplıca Tatili için Gidilecek Şehirler

Ülkemiz kaplıca tatili için gidilebilecek pek çok alternatif şehre ev sahipliği yapmaktadır. Kaplıca hem ruha hem de bedene rahatlık veren bir dünya ile sizleri buluşturur.

Ülkemiz kaplıca tatili için gidilebilecek pek çok alternatif şehre ev sahipliği yapmaktadır. Kaplıca hem ruha hem de bedene rahatlık veren bir dünya ile sizleri buluşturur. Kaplıca tatilinizden döndükten sonra kendinizi arınmış ve rahatlamış olarak hissedeceksiniz.

Ankara

Ankara doğasıyla, tarihiyle, Anıtkabir’e ev sahipliği yapmasıyla ve en önemlisi ülkemizin başkenti olması sebebiyle oldukça dikkat çeken bir lokasyondur.  Ankara aynı zamanda termal su kaplıcalarıyla da ünlü bir noktada yer almaktadır.

Ankara Otelleri her bütçeye ve zevke uygun seçenekleri misafirleriyle buluşturmaktadır. TatilBudur’la Ankara Otelleri’nde konaklamanız durumunda ise 4 ay erteleme fırsatı, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama imkanı ve taksitli satın alma imkanı sizleri beklemektedir.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar denildiğinde akla ilk olarak kaplıca gelmektedir. Her yaşa ve kritere uygun seçenekler sunan Afyon Termal Otelleri ile konaklayarak keyifli bir tatile imza atabilirsiniz. Ruhuzunu ve bedeninizi dinlendirecek bu tatili TatilBudur ile planlamanız durumunda ise pek çok avantajla buluşma imkanı yakalarsınız. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı yer alır.

Balıkesir

Doğası, havası ve şifalı kaplıcaları ile dikkat çeken Balıkesir keyifli bir tatilin kapılarını aralar. Balıkesir Termal Oteller ise her bütçeye ve zevke uygun konaklama deneyimini sizlerle buluşturur. Size iyi gelecek bu tatili TatilBudur ile planlamanız durumunda ise avantajlarla buluşma imkanı bulursunuz. Bu avantajlar içerisinde 4 ay erteleme fırsatı yer alır.

Bolu

Şehre yakınlığı ile dikkat çeken Bolu’da hafta sonu için ya da isterseniz daha uzun bir tatil planlama imkanı bulabilirsiniz. Şifalı sularıyla buluşabileceğiniz Bolu Termal Otelleri ile konforlu bir tatile imza atabilirsiniz.

Bolu Termal Otelleri’nde TatilBudur ile konaklamanız durumunda ise avantajlarla buluşabilirsiniz. 4 ay erteleme fırsatı ise bu avantajlar arasındadır.

Bursa

Bursa, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasıyla dikkat çekerken doğası ve tarihiyle de ziyaretçilerini büyüler. Termal oteller konusunda da akla gelen ilk alternatiflerden biri olan Bursa Termal Oteller, size konforlu ve dingin bir tatilin kapılarını aralar.

Ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek bir tatil planlamak isterseniz Bursa Termal Oteller sizleri bekliyor. Ayrıca TatilBudur’la Bursa Termal Oteller konaklamanızı planlarsanız pek çok avantajla buluşabilirsiniz

Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı bulunur.

Yalova

Marmara bölgesinin en dikkat çekici tatil bölgelerinden biri Yalova’dır. Her bütçeye ve zevke uygun seçenekler sunan Yalova Termal Otelleri, şifalı sularla buluşmanıza olanak tanır. İstanbul’a yakınlığıyla kolayca planlanan tatillerin adresi Yalova Termal Otelleri’nde TatilBudur ile konaklamanız durumunda da avantajlarla buluşabilirsiniz.

Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı bulunur.

Denizli

Ülkemizin önemli turizm duraklarından bir diğeri ise Denizli olmaktadır. Sayısı oldukça fazla olan Denizli Termal Otelleri hem dinlenmeniz hem de şifalanmanız için sizlere fırsat sunar. Denizli bölgesine geldiğinizde il merkezine 54 km uzaklıkta yer alan Karahayıt Kaplıcaları’nı ziyaret etmenizi öneririz. Bu bölgenin bağırsak, mide, safra kesesi ve daha birçok rahatsızlığa şifa olduğu biliniyor. 

Kütahya

Termal turizmin en önemli noktalarından biri Kütahya olmaktadır. Her sezon yoğun ilgi gören Kütahya Kaplıcaları mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında gelir.

Hem gezilecek hem de şifa bulunacak pek çok yere sahip olan Kütahya’da konaklamak için Kütahya Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. TatilBudur ile bu konaklama deneyimini yaptığınızda ise 4 ay erteleme, taksitli satın alma ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama imkanı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İzmir

Termal denildiğinde akla gelen bir diğer yerde İzmir olmaktadır. Renkli, dinamik dünyası, lezzetli mutfağı ve kültürünün yanı sıra termalleriyle de dikkat çeken İzmir’i mutlaka görmenizi öneririz. İzmir Termal Otelleri’nde konaklarken ruhunuzu ve bedeninizi şifalandırabilir. Eklem ağrılarınıza, mide rahatsızlıklarınıza, sinir ve stresinize iyi gelecektir.

Rize

Rize eşsiz doğaya sahip olmasıyla herkesin hayran olduğu bir lokasyon olmaktadır. Bu harika doğaya bir de termal eklendiğinde ise harika bir birleşme olmaktadır. Rize Termal Oteller’de konaklayarak doğayla baş başa olmanın ötesinde kendinizi şımartmanın başka bir yolunu bulacak ve şifalanacaksınız.

Eskişehir

Eskişehir zengin kültürü ve gezilecek yer alternatifleriyle oldukça fazla tercih edilir. Bu seçeneklere bir de termal eklendiğinde ise bölge her kritere uygun seçenekleri sizlerle buluşturmuş olur. Eskişehir bölgesini ziyaret ettiğinizde Sakarılıca Kaplıcaları ve Kızılinler Kaplıcaları’nı ziyaret etme imkanı bulabilir ve burada şifalanabilirsiniz.

Eskişehir Otelleri’nde konaklayarak keyifli bir tatile imza atabilirsiniz. TatilBudur ile gerçekleştireceğiniz bu tatilde ise pek çok avantajla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama imkanı ve taksitli satın alma seçeneği bulunur.

Kaplıca’nın Faydaları Nelerdir?

Kaplıca’nın pek çok faydası vardır. Bu faydaların başında ise;

  • Kas ve eklem ağrılarına,
  • Romatizmal rahatsızlıklara,
  • Cilt problemlerine,
  • Uyku bozukluklarına,
  • Baş ağrılarına,
  • Strese iyi geldiği bilinir.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın