Türk Hava Yolları’nı rakip havayollarından ayıran en önemli özelliklerinden biri süphesiz ki yemekleri. Tanıştığım pek çok yabancı, havayolu şirketlerinden bahsettiğimiz Türk Hava Yolları’nın yemeklerine bayıldığını söylemiştir. Özellikle uzak destinasyonlarda uzun süreli seyahat ettiysem, özlediğim Türk yemeklerini Türk Hava Yolları’nın ikramlarında görmek, sabah kahvaltıda su böreği yemek beni de hep mutlu etmiştir. 

Türk Hava Yolları’nın Ödüllü Sıcak Yemek İkramları Geri Döndü!
Türk Hava Yolları’nın Ödüllü Sıcak Yemek İkramları Geri Döndü!

Türk Hava Yolları, pek çok havayolu şirketi gibi Covid-19 salgını nedeniyle hijyen önlemleri kapsamında sıcak yemek servislerine ara vermişti. Sonunda Türk Hava Yolları’ndan güzel haber geldi, özlenen lezzetler geri döndü, 1 Mart 2021 itibariyle 8 saati aşan uzun mesafeli uçuşlarda Türk Hava Yolları sıcak yemek ikramları yeniden servis edilmeye başlandı. 

Uçak içinde uzun süre maskesiz seyahat edilmesini engellemek amacıyla pandemi başladığında her türlü yemek ikramına ara verilmişti. Ancak özellikle uzun uçuşlarda yolcuların saatlerce yemek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanmasına ihtiyaç olduğuna şüphe yok. Gerekli tedbirler mutlaka alınmaya devam edecek, hem yolcuların hem de kabin görevlilerin sağlığı riske atılmadan, tüm hijyen ve güvenlik tedbirleri alınarak yemek servisleri yapılacaktır. 

Pandemi döneminde uçak yolculuğu yapma konusunda soru işaretleriniz varsa Güvenli Bir Uçak Yolculuğu için Dikkat Etmemiz Gerekenler yazıma göz atmanızı tavsiye ederim. 

Ödüllü Sıcak Yemek İkramlarını Hatırlayalım mı? 

Türk Hava Yolları’nın çok özlenen, birçok kurum tarafından ödüle layık görülmüş olan sıcak yemek ikramları arasında neler olduğunu hatırlayalım mı?

Ödüllü Sıcak Yemek İkramları - Karnıyarık
Ödüllü Sıcak Yemek İkramları – Karnıyarık

Mevsim koşullarına göre değişen, taze lezzetlerden hazırlanmış olan, dünya mutfağı ve Türk mutfağının en güzel örnekleri Türk Hava Yolları menülerini süslüyor. Uçuş sınıflarına ve uçtuğunuz yere/mesafeye göre ikramların içerikleri farklılaşıyor. İç veya dış hat uçan yolcular, okyanusaşırı uçan yolcular, ekonomi ve business sınıfı yolcuları için birbirinden lezzetli, farklı yemekler hazırlanıyor. Menüde neler yok ki, Tirit köfteden karnıyarığa, mantıdan yaprak sarmaya Türk mutfağının en popüler lezzetleri yolculara sunuluyor. Benim favorim ise başta söylediğim gibi mis gibi tereyağlı, geleneksel usulde pişirilmiş su böreği. 

Ödüllü Sıcak Yemek İkramları - Su Böreği
Ödüllü Sıcak Yemek İkramları – Su Böreği

Sağlık durumunuz her yemeği yemenize izin vermeyebilir, alerjiniz olabilir; inancınız gereği belli gıdaları tüketmiyor olarabilirsiniz; vegan, vejeteryan gibi özel diyet gerektiren beslenme alışkanlıklarınız olabilir. Bunlar ve benzer nedenlerle önceden belirterek özel yemek servisinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca eğer Miles&Smiles üyeliğiniz varsa kutlama pastası gibi sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Yemek seçenekleri konusunda daha fazla bilgi almak için Türk Hava Yolları uçak içi ikram sayfasını inceleyebilirsiniz. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın