Gençler arasında bir şehir efsanesi vardır: “evlenince gezemezsin, evlenmeden önce gezebildiğin kadar gez”. Ben bu lafa kesinlikle katılmıyorum! Ortak zevkleri paylaştığınız bir hayat arkadaşınız olursa evlenince veya çift olarak gezmek, sevdiğin insanla birlikte yeni yerler, kültürler keşfetmek dünyanın en güzel şeyi. Bu yazıda ilham veren Türk gezgin çiftler arasından bir seçki yaptım, ilham almak için hepsini takibe almayı unutmayın!

İlham Veren Türk Gezgin Çiftler

1- Duygu ve Bilgehan – Biz Evde Yokuz

Her halde artık onları tanımayan yoktur. Türkiye’nin en ünlü gezgin çifti Duygu ve Bilgehan, “Biz Evde Yokuz” diyerek yola çıkalı 6 seneyi geçti. Kurumsal işlerini bırakıp seyahat ederken içerik üretmeye ve hayatlarını böyle kazanmaya başlayan çiftimiz hem yurt içi hem de yurtdışında geziyor, yazıyor, paylaşıyor.

https://www.instagram.com/p/B7dDGJMnF6A/

2 – Tuğçe ve Murat – Gezimanya

Bir diğer popüler çiftimiz ise Gezimanya’nın kurucuları Tuğçe ve Murat. Tuğçe ve Murat da kurumsal işlerini bırakıp seyahat ederek içerik üretmeye başladılar ve Türkiye’nin en zengin seyahat içeriğine sahip Gezimanya.com sitesi ortaya çıktı. Yakın zamanda aileye katılan Dünya bebek ile birlikte Gezimanya ailesi çift gezenler listesinden çocukla gezenler listesine transfer olacaklar gibi görünüyor.

Gezimanya ailesi ile yaptığımız röportajı izlemek için tıklayın.

https://www.instagram.com/p/B4DCgqVB25X/

3 – Neslihan ve Orkun – Gezgin Çift

Sıcak denizleri seven gezgin çift ünvanını blog ve sosyal medya hesaplarında kullanarak tam anlamıyla sahiplenen çiftimiz Neslihan ve Orkun, bu listedeki en eğlenceli çiftimiz olabilir. Gezgin çiftler arasında hayatın tadını çıkarmayı en iyi bilenler onlar olabilir. Onlar da işlerini bırakıp yollara düşenlerden. Şu an kendileri gibi gezmek isteyenlere farklı rotalarda turlar düzenliyorlar.

https://www.instagram.com/p/B9eiK47h5o_/

4 – Zehra ve Hakkı – Azgezmiş

Azgezmis.com, Türkiye’deki en eski seyahat bloglarından biri. Kahramanlarımız Zehra ve Hakkı da kurumsal hayatlarını bırakıp seyahat etmeyi hayatlarının merkezi haline getirdi. Fotoğraf turları düzenleyerek hayatlarını kazanıyorlar, bu nedenle nefis fotoğrafları olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Azgezmiş ailesi ile yaptığımız röportajı izlemek için tıklayın.

5 – Asya ve Umut – Yolda Bi Blog

Asya ve Umut, Münih’te yaşayan genç bir çift. Asya avukat, Umut ise mimar, bir yandan işlerini yaparken buldukları her tatil fırsatında geziyorlar. Yolda Bi Blog hem blog hem de sosyal medya hesapları. Çalışırken gezilir mi? sorusunun cevabı niteliğindeki bu dünya tatlısı çiftin fotoğraflarına da bayılacaksınız.

https://www.instagram.com/p/B-pbDiKpOKZ/

6 – Miray ve Tolga – Keyifliyim

Miray ve Tolga da işlerini bırakıp yola çıkanlardan, bitmeyen balayı diyorlar bu duruma. Seyahat tarzları bana çok hitap etmiyor olmasına rağmen ürettikleri içerikler çok kaliteli olduğu için takip etmeyi seviyorum. Blog, sosyal medya içeriklerinin yanı sıra yakın zamanda TV programı da yapmaya başladılar.

7 – Burçak ve Orhan – Gezmek Güzel

Uzun zamandır seyahat blogu tutanlardan Burçak ve Orhan çifti. İşi bırakıp yollara düşenlerden değil, iş ile birlikte seyahat edenlerden. Gezmek Güzel seyahat bloglarının yanında Yemek Güzel adında bir de yemek blogları var. İzmir’de yaşayan bu tatlı çift Yunan Adaları ve İzmir’in de sonuna kadar tadını çıkarıyorlar.

8 – Özden ve Cengiz – Miles for Dreams

Özden ve Cengiz, hem çalışıp hem gezenlerden. Her izin fırsatını değerlendirip kısa-uzun demeden yollara düşenlerden. Miles for Dreams hem blog hem de sosyal medya hesapları. Bloglarındaki içerikler her zaman detaylı ve doyurucu oluyor, fotoğrafları ise birbirinden güzel.

https://www.instagram.com/p/B8WvcaIA-SF/

9 – Ayşin ve Seçkin – Aloha Dünya

Ayşin ve Seçkin, dünya turuna çıkma hayallerini korona virüsü yüzünden biraz ertelese de bugüne kadar gezdikleri yerlerden bol bol paylaşım yapıyorlar. Ayşin, kurumsal hayatı bırakıp bir dövme sanatçısı olmuş. Böylece hayallerin peşinden gitme serüvenleri başlamış. Blogları, youtube kanalları ve sosyal medya hesaplarını Aloha Dünya adıyla bulabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B8i6CX_gOcN/

10 – Tuba ve Hakan – Yol Aşkı

Hakan’ı takip etmeye başladığımda henüz çift değildi ama Yol Aşkı ortaya çıkmıştı. Sonra Tuba’ya evlenme teklif ettiği paylaşımları hatırlıyorum, sonra da aileye bir bebek katıldı. Benim gözümde onlar çift gezenler arasında. Zengin içerikli blogları ve bol paylaşımlı sosyal medya hesapları gezmek isteyenlere ilham veriyor.

https://www.instagram.com/p/B5HZFYTFYPd/

Eminim bu listeye eklenebilecek başka pek çok gezgin çift vardır. Ben yakından takip ettiğim ve takip etmekten keyif aldıklarımı listeye aldım, siz de önerilerinizi yorumlara ekleyebilirsiniz.

Şimdilik yolda kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın