Türk Hava Yolları ile uçtukça mil kazanabilmek için Miles & Smiles programına üye olmak gerekiyor. Üye olduktan sonra size bir üye numarası veriliyor. Bu numarayı kullanarak Türk Hava Yolları ile uçtukça veya anlaşmalı bankaların kredi kartları ile alışveriş yaptıkça mil kazanıyor ve bu milleri uçak bileti alırken, akaryakıt alırken veya alışveriş yaparken kullanabiliyorsunuz. Ancak millerin bir kullanım süresi var ve her yıl sonunda süresi dolan millerin geçerliliği bitiyor ve kullanılamaz hale geliyor. Bu yazıda süresi dolacak olan Türk Hava Yolları Milleri ile neler yapabileceğinizi anlatacağım, üstelik bir de güzel bir haberim var. 

Miles & Smiles Programı Nedir, Türk Hava Yolları ile Nasıl Mil Kazanabilirim?

Önce programı anlatayım sonra süresi dolacak miller konusuna geçelim. 

Miles & Smiles programı, Türk Hava Yolları’nın kendi yolcuları için hazırladığı sadakat programıdır. Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden üyelik formunu doldurarak Miles & Smiles programına giriş yapmış olursunuz. Size özel bir TK numarası tanımlanır ve sonraki işlemlerinizde bu size özel TK numarası ile işlem yapabilirsiniz.

Mil kazanımı; Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Star Alliance üyesi diğer havayolları uçuşlarında gerçekleşir. 

Ayrıca Türk Hava Yolları’nın anlaşmalı olduğu program ortağı bankalardan birinden kredi kartı alırsanız, o kredi kartına TK numaranız işlenir ve yaptığınız kredi kartı harcamalarınız ile de mil kazanırsınız. Türkiye’de Garanti Bankası ve QNB Finansbank üzerinden Miles&Smiles kredi kartı alabilirsiniz. 

En çok mil kazandıran kredi kartları yazım ilginizi çekebilir, ona da bir göz atın. 

Türk Hava Yolları Millerinin Süresi Ne Zaman Dolar?

Türk Hava Yolları Millerinin Süresi Ne Zaman Dolar?
Türk Hava Yolları Millerinin Süresi Ne Zaman Dolar?

Türk Hava Yolları Miles & Smiles üyeliğiniz ile kazandığınız miller, mil kazanımının gerçekleştiği işlemi takiben 3.takvim yılı sonunda Türkiye saat ile 23.59’da geçerliliğini kaybediyor. Yani 3 yıl içinde millerinizi kullandınız kullandınız, kullanmadıysanız hakkınızı da kaybetmiş oluyorsunuz. 

Türk Hava Yolları, millerinizin süresi dolmadan 2 ay öncesinden size millerinizi kullanmak için son 2 ayınız olduğuna dair bilgilendirme yapıyor, böylece unutmanıza engel oluyorlar. 

Süresi Dolacak Türk Hava Yolları Milleri ile Neler Yapılabilir?

3 yıl oldukça uzun bir süre olsa da bazen gitmek istediğiniz destinasyon için yeterli miliniz olmadığından bazen de tamamen unuttuğunuz için millerimizi kullanmıyoruz. Unutmayın ki THY millerinizi kullanmanın tek yolu uçak bileti almak değil. 

1.Ödül Bilet veya Kabin Yükseltme Alabilirsiniz

THY millerinizin süresi dolmadan önce hesabınızdaki milleri kullanarak ödül bilet alabilir, aldığınız bir bileti upgrade (kabin yükseltme) edebilirsiniz. 

2. Shop & Miles Sitesinden Alışveriş Yapabilirsiniz

Shop & Miles İnternet Sitesi
Shop & Miles İnternet Sitesi

Shop & Miles internet sitesi üzerinden millerinizi kullanarak ihtiyacınız olan bir ürün satın alabilirsiniz. Elektronikten kozmetiğe, kırtasiyeden spor ürünlerine kadar çok sayıda ürün alternatifi arasından süresi dolacak olan milleriniz veya hesabınızdaki miller kadar alışveriş yapabilirsiniz. 

3. Program Ortaklarından Alışveriş Yapabilirsiniz

Sadece uçak bileti ile kendinizi sınırlamayın. Türk Hava Yolları program ortakları olan otel, araç kiralama, sigorta, sağlık, eğitim ve akaryakıt gibi alanlarda millerinizi harcayabilirsiniz. 

4. Miles & Smiles Kredi Kartlarınız ile Millerinizi Harcayabilirsiniz

Miles&Smiles program ortağı olan kredi kartlarınızdan kazandığınız Milleri, aynı bankanın ilgili posları üzerinden harcayabilirsiniz.

İyi Haber: Türk Hava Yolları Millerin Geçerlilik Süresini 6 Ay Uzattı!

Türk Hava Yolları Millerin Geçerlilik Süresini 6 Ay Uzattı
Türk Hava Yolları Millerin Geçerlilik Süresini 6 Ay Uzattı

Tam da süresi dolacak olan millerimi ne yapsam diye düşünürken geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları Millerin geçerlilik süresini 6 ay uzattığına dair bir e-posta gönderdi. Üstelik bu uygulama bana özel değilmiş. 2020 yılı sonunda geçerliliğini kaybedecek olan Millerin süresi herkes için 6 ay uzatılmış.

2021 yılı için seyahat planları yaparken süresi uzayan millerimi de kullanabileceğim için mutluyum. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın