——

İlk kez 10 küsur yıl önce İğneada’ya gittiğimde konaklama için çok az seçenek vardı. İğneada’nın dokusuna hiç uymadan büyük bir otel dışındaki yerler ya pansiyon ya da kamp alanları idi. Yatak sayısı yeterli olmadığı için yer bulmak sıkıntılıydı. Daha pek çok şey sayabilirim. Neyseki 10 yılda İğneada çok değişti ve gelişti, turizm kelimenin tam anlamı ile bir dönüşüm geçirdi. Farklı konseptlerde konaklama seçenekleri sunan yerlerin sayısı arttı. Son İğneada seyahatim için kalacak yer ararken daha önce görmediğim bir yer dikkatimi çekti. Orman içinde, çiftlik hayvanları ile iç içe, yanında dere akan, içinde bir göleti olan kocaman bir çiftlik olan Sisli Vadi. İğneada’ya gelenlere ekolojik doğal yaşam çiftliği deneyimi sunmak üzere kurulmuş olan Sisli Vadi İğneada hakkında merak ettiğiniz herşey bu yazıda!

Sisli Vadi İğneada - Ekolojik Çiftlik Deneyimi
Sisli Vadi İğneada – Ekolojik Çiftlik Deneyimi

Sisli Vadi Hakkında Kısaca

Sisli Vadi, İğneada’da Longoz Ormanları arasında ekolojik doğal yaşam çiftliği olarak 2021 yılında kurulmuş. Çiftlikte farklı konseptte konaklama alanları oluşturmuş; 7 farklı tarzda inşa edilmiş 12 ev, çadır ve karavan kamp alanı şu an kalabileceğiniz yerler. Glamping çadırlarının hazırlığı ise devam ediyor, yakında onlar da hazır olacak.

Sisli Vadi İğneada
Sisli Vadi İğneada

Sisli Vadi, 135 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir çiftlik. Çiftliğin bir yanında İğneada Deresi’nin kollarından biri akıyor, üstelik o kadar temiz ki, insanın eğilip suyundan içesi geliyor. Dereye inen hayvanları doğal ortamlarında izlemek Sisli Vadi’ye gelme sebebiniz olmalı.

Sisli Vadi’de Neler Var?

Çiftlikte kaz, tavuk, koyun, keçi, ineklerin beslendiği büyükçe bir alan var. Gündüzleri hayvanlar otlamaya çıkıyor, akşam gün batımı saatlerine ahırlarına dönüşlerine denk gelirseniz harika görüntülere şahit olabilirsiniz. Çiftlik içinde dolaşan kocaman çoban köpekleri de var ama hiç korkmayın, hepsi arkadaş canlısı, konaklamanız sırasında size ahbaplık ediyorlar.

Sisli Vadi Dostlar
Sisli Vadi Dostlar
Sisli Vadi Dostlar
Sisli Vadi Dostlar

Çiftliğin ortasında 4000 metrekare büyüklüğünde ve 3 metre derinliğinde bir gölet bulunuyor. İşletme yapılmadan önce burada zaten bir su birikintisi varmış, gölet olarak düzenlenmiş, göletin suyu dereye akacak şekilde düzenlenmiş. Konaklama yerlerinin tamamı da gölete bakıyor. Sabah uyandığınızda veya akşam yemeğinizi yerken bu güzel manzaraya bakmak harika oluyor.

Sisli Vadi - Göleti
Sisli Vadi – GöletiSisli Vadi – Göleti

Konaklama için inşa edilmiş olan evlerin hepsi lüks otel konforunda tasarlanmış, evleri detaylı olarak ayrıca anlatacağım. Evlerinin hepsinin önünde piknik masası ve kamp ateşi yakabileceğiniz düzenek bulunuyor.

Sisli Vadi gündüz yeşilliği ile çok güzel olsa da ben gecesine bayıldım. Huzurun yanısıra sizi saran ormanın sesleri öyle güzel ki, dünyadan uzaklaşıp ormanın içinde olduğunuzu sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Keşke yazıya ses ekleyebilseydim de siz de bu deneyimi yaşayabilseydiniz.

Sisli Vadi Gece
Sisli Vadi Gece

Sisli Vadi’de kaldığınızda; bu devasa çiftlik içinde dere kenarında yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, mini futbol alanında top oynayabilir, çiftlik hayvanlarını izleyebilirsiniz. Kendi bisikletiniz yoksa işletmeden bisiklet kiralayabilirsiniz, Haziran 2022 için 1 saat bisiklet kiralama ücreti 40 TL.

Sisli Vadi Bisiklet Kiralama
Sisli Vadi Bisiklet Kiralama

Üstelik bu güzelliklerden faydalanmanız için illaki konaklamanız gerekmiyor. Şişli Vadi’nin kafesinde servis edilen açık büfe kahvaltı için gelip günübirlik olarak da buranın tadını çıkarabilir veya yemek için gelebilirsiniz. Haziran 2022’de açık büfe kahvaltı ücreti kişi başı 130 TL. Kahvaltı ve yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız iyi olur, aşağıda iletişim bilgilerini bırakıyorum.

 • Sisli Vadi İğneada Telefonu: 05331587885
 • Sisli Vadi İğneada Instagram Hesabı: Sisli Vadi İğneada

Sisli Vadi İğneada Nerede?

Sisli Vadi, Kırklareli ili Demirköy ilçesi Çayırlar Mevkii’nde bulunuyor. İstanbul yönünden geliyorsanız; Demirköy ile İğneada arasında Avcılar Köyü’nden sonra orman içine dönen bir yoldan ulaşılıyor. Sisli Vadi, İğneada’ya yaklaşık 9 km mesafede yer alıyor. İğneada’ya 4 km kala batıya orman yoluna döndükten sonra 4,5 km kadar bu yoldan ilerleyerek Sisli Vadi’ye ulaşabilirsiniz. Yol toprak olmasına rağmen oldukça düzgün, bu nedenle her türlü araç ile Sisli Vadi’ye gelebilirsiniz. Sisli Vadi’nin Google Haritalar uygulaması üzerindeki konumunu görmek için tıklayın.

Sisli Vadi İğneada Nerede?

Sisli Vadi İğneada’ya Nasıl Gidilir?

Sisli Vadi’ye ulaşım için en kolay yol kendi aracınız ile gelmek. Sisli Vadi’yi bulmakta zorlananlar olmuş sanırım, onun için işletme aşağıdaki “Sisli Vadi’ye nasıl giderim?” haritasını hazırlamış. Son derece anlaşılır olmuş, ben de aynen kullanmak istedim.

Sisli Vadi İğneada'ya Nasıl Gidilir?
Sisli Vadi İğneada’ya Nasıl Gidilir?

Sisli Vadi, Demirköy ile İğneada arasında. Demirköy’den İğneada’ya doğru gelirken solda önce Avcılar Köyü ayrımını göreceksiniz, buraya girmeyin. Sağda Longoz Ormanları Milli Parkı girişini gördükten sonra İğneada Deresi üzerinde iki köprü geçeceksiniz. İkinci köprüyü geçince gözünüz sol tarafta olsun, Sisli Vadi tabelasını göreceksiniz, tabelayı görmeseniz dahi buradaki tali yola girebilirsiniz. Bu dönüşten 4.5 km sonra Sisli Vadi’nin önüne çıkacaksınız.

Sisli Vadi Orman Yolu
Sisli Vadi Orman Yolu

Eğer Sisli Vadi İğneada’ya kendi aracınız ile gelmeyecekseniz; işletme ile iletişime geçerseniz sizi ana yoldaki yol ayrımından veya İğneada otogardan alabiliyorlar.

Sisli Vadi İğneada’da Konaklama Seçenekleri

Sisli Vadi
Sisli Vadi

Sisli Vadi’de farklı konaklama seçeneklerinden biri mutlaka sizin aradığınız olmalı; 7 farklı konseptte 12 ev, çadır ve karavan kampı ve yakında glamping çadırları ile misafirlerine farklı seçenekler sunuyor. Gelin bu seçeneklerin detaylarına bakalım.

Sisli Vadi Evleri

Çiftlik alanı içinde gölete bakan 7 farklı konseptte 12 ev var. Evlerin tipine göre 2, 4, 6 kişiye kadar konaklama imkanı var. Evlerin ikiz olanları yan yana bitişik evler şeklinde tasarlanmış, kalabalık bir grup olarak gelmek için çok uygun. Çocuklu aileler için, kalabalık arkadaş grupları için harika seçenekler var. Az sayıda ev olduğundan gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekli.

 • Ahşap Çiftlik Evi
 • İkiz Ahşap Evler
 • İkiz Safranbolu Evleri
 • Taş Ev
 • İkiz Taş Evler
 • Teras Evler
 • Tiny House

Aşağıdaki ev görsellerini Sisli Vadi’nin sosyal medya hesabından aldım.

Evlerin önünce piknik masaları ve kamp ateşi yakmak için düzenek bulunuyor, isterseniz kendi kamp sandalye ve masanızı da getirebilirsiniz.

Ev konaklamasına kahvaltı dahil. Akşam ve öğle yemeklerini kendiniz yapmak isterseniz evlerde mutfak var, ancak mutfakta sadece su ısıtıcı kettle bulunuyor, ocak yok. Kendi yemeğinizi yapmak için kamp ocağı veya mangal yapacaksanız mangalınızı getirebilirsiniz. Getirmediyseniz üzülmeyin, işletmeden elektrikli ocak temin edebiliyorsunuz. Ben yemekle filan uğraşmak istemiyorum derseniz; kafeteryada gün boyu yemek bulabilirsiniz.

Biz konaklamamızı Tiny House’lardan birinde yaptık. Adı tiny olmasına rağmen boyutu oldukça büyük, salon, mutfak, yatak odası ve banyosu ile ferah bir alan yaratılmış.

Evlerin bitişik olanları hariç birbirleri ile mesafeleri oldukça uzak, bu nedenle konaklayan diğer kişilerin ses/gürültü veya yemek kokularından rahatsız olmuyorsunuz, ki bu da bence Sisli Vadi’nin önemli avantajlarından biri, kafa dinlemek için muhteşem bir ortam.

Çadır ve Karavan Kampı

Çiftlik alanı içinde çadır ve karavanlar için ayrılmış özel bir bölüm var. Karavanlar için gri su atık sistemi, elektrik ve su bağlantı noktaları bulunuyor. Çadır konaklaması için ise ortak alanda tuvalet ve duş alanı bulunuyor.

Çadır konaklaması için tek eksik mutfak olarak kullanılabilecek bir alan olmaması, onu da yaparlarsa çok güzel olur.

Yakında Glamping Çadırları

Çiftlik alanı çok büyük. Tesis yeni açılmış, yeni konaklama seçenekleri eklemeye çok müsait bir alan var. Biz oradayken iki glamping çadırı için zemin hazırlanıyordu, yakın zamanda onlar da konaklamaya açılmış olacaktır.

Sisli Vadi İğneada Fiyatları

Sisli Vadi İğneada
Sisli Vadi İğneada

Herkesin en çok merak ettiği noktaya geldik; “Sisli Vadi İğneada fiyatları nasıl acaba?”. Fiyatlar hafta sonu-hafta içi, tek gece-çok gece, konaklama tipi ve sezona göre değişiklik gösteriyor, bu nedenle en doğrusu işletme ile iletişime geçerek fiyat öğrenmeniz. Ben bizim kaldığımız Tiny House için Haziran 2022 fiyatlarını söyleyeyim, fikir vermesi açısından.

 • Tiny House hafta içi fiyatı 1200 TL
 • Tiny House hafta sonu minimum 2 gece konaklamada gecelik fiyat 1500 TL
 • Tiny House hafta sonu tek gece konaklama fiyatı 1700 TL.

Ev konaklama fiyatlarına kahvaltı dahil. Eğer dışarıdan gelip kahvaltı almak isterseniz veya çadır/karavanda kalıp kahvaltı almak isterseniz kişi başı açık büfe kahvaltı fiyatı 130 TL.

Sisli Vadi İğneada’da Yeme-İçme

Sisli Vadi Cafe
Sisli Vadi Cafe

Ben tatildeyim yemek yapmak istemiyorum diyenler için işletmenin kafeteryasında kahvaltı ve gün boyu yemek servisi var.

Evlerden birinde konaklıyorsanız, ev konaklamasına açık büfe kahvaltı dahil. Peynir çeşitleri, omlet, börek, simit, poğaça, reçel, yeşillik gibi seçeneklerin olduğu kahvaltı tatmin edici.

Sisli Vadi Kahvaltı
Sisli Vadi Kahvaltı

Eğer Sisli Vadi’de kendi yemeğinizi yapmayı planlıyorsanız alışverişinizi İğneada veya Demirköy’den yapmanız lazım, işletme orman içinde olduğu için yakın mesafede market yok. İşletmenin kendi marketi var, ekmek, peynir, et, içecek gibi ihtiyaçlarınızı buradan alabilirsiniz.

Evlerde konaklayacaksanız ve kendi yemeğinizi yapmak istiyorsanız her türlü ekipmanınızı, tabak, çatal, ocak, aklınıza ne gelirse, yanınızda getirmeniz lazım. Mutfak var ancak mutfakta sadece su ısıtıcı, iki kahve bardağı ve iki su bardağı var.

Sisli Vadi, İstanbul’a sadece 3 saat mesafede doğa ile iç içe, huzurlu, sessiz sakin bir yer arayanlar için biçilmiş kaftan. İğneada’ya araçla sadece 10 dakika mesafede olması da bir başka avantajı. Sisli Vadi’ye giderseniz, deneyim ve yorumlarınızı bu yazının altına bırakırsanız çok sevinirim.

İğneada’da kamp yerleri ve İğneada’da nerede kalınır?” yazıma da göz atın.

Yolda kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

3 Yorumlar

 1. Bu paylaştığınız yer iğneada sel baskınında 6 kişinin mezarı olmuştur. Lütfen siz ve sizin gibi incelemeden insanlara tavsiye ettiniz böyle yerlerde ihmaller yüzünden 6 kişi sel baskınında vefat etti. Haberlerden dediklerimi okursanız bu yazı yerine okuyanlara özür yazısı yayınlarsanız ve bu yazdıklarını gerçekleri bilmeden yazdığınıza inanıyorum. Aksi takdirde yazınızı yayınlama devam ederseniz insanları yanıltıcı şekilde reklam yapmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunacağım

  • Sel baskınında yaşananlar için ben de çok üzgünüm, keşke hiç yaşanmasaydı. Hayatını kaybedenler için de çok üzgünüm.
   Yazının tarihini gördüyseniz Haziran 2022’ye ait bir yazı bu. Bütün yazdıklarım da benim kişisel deneyimlerim olduğu için yazmıştım, bu bir reklam yazısı değildir.
   Ancak uyarınız üzerine, buranın artık hizmet vermediğine dair bir bilgilendirme ekleyeceğim.
   Teşekkürler.

 2. Söz konusu bungalowların kaçak olduğunu ve tapuda karma çiftlik olarak geçtiğini, dere yatağına yapıldığı için 5 Eylül 2023 tarihindeki selde hepsinin yıkıldığını, ve buralarda kalan 6 kişinin de boğularak öldüğünü yazar msınız ?

Yorumunuzu Yazın