Seyahatlerimiz için önceliğimiz ucuz havayolları ve ucuz havayolları uçuşlarını daha çok Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden gerçekleştiriyor. Araçla Sabiha Gökçen Havaalanına gittiğimizde ise ucuz otopark seçenekleri bulmaya çalışıyoruz tabii ki. Bu yazımda Sabiha Gökçen Otopark seçenekleri, Sabiha Gökçen Havaalanına yakın otoparklar, konumları ve otopark fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz.

İspark Ekopark, Havapark gibi popüler noktaların yanısıra yeni açılan otoparkları da bu yazıda bulacaksınız. Okumaya devam!

Sabiha Gökçen Otopark
Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri

Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri

Sabiha Gökçen otopark seçenekleri içinde yer alan tüm otoparklar, Sabiha Gökçen Havaalanına ücretsiz ring servis hizmeti sunuyor. Ring yapan minibüsler ile sürekli otoparktan yolcu alıp havaalanına, havaalanından yolcu alıp otoparka bırakıyorlar. Genellikle ring yapan servisler 20 dakikada bir kalkıyor.

İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı

İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı
İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı

Bizim en çok tercih ettiğimiz yer genellikle İspark’ın Park Et Devam Et sisteminin bir parçası olan İspark EkoPark oluyor. İspark’ın otoparkı Sabiha’ya yakın en büyük ve en bilinen otopark, bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. 1600 araç kapasitesi ile burası oldukça büyük bir otopark. Eğer aracınızı buraya bırakacaksanız servis sırası olabileceğini göz önüne alarak erken gelmenizde fayda var. Son zamanlarda yoğun sıraya denk geliyoruz.

İspark EkoPark Ücret bilgisi: 24 Saat 8tl otopark ücreti ile çok ekonomik, havaalanına ücretsiz servisi var. İlk 3 saat ücretsiz uygulaması var burada. Yolcu bekleyenler de tercih edebilir.

İspark EkoPark Yeri: Teknopark’ı geçince solda kalıyor, zaten Teknopark’tan sonraki kavşağa gelince solda tabelalarını göreceksiniz. Kavşaktan sola dönerseniz hemen girişine geliyorsunuz. Zaten otopark giriş kapısında kocaman İSPARK P+R tabelasını göreceksiniz. Aşağıdaki haritada İspark EkoPark’ın konumunu da görebilirsiniz. Yol tarifi için tıklayın.

İspark Ekopark
İspark Ekopark

İstanbul Jetpark Otoparkı

İstanbul Jetpark yeni açılmış, eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yerde.

İstanbul Jetpark Otopark Ücret Bilgisi: Günlük park ücreti 10 TL.

İstanbul Jetpark Otopark Yeri: Eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yeri biliyorsanız, orası ile aynı yer. Aşağıda haritada işaretlenmiş olarak tam yerini de görebilirsiniz.

Kendilerini Sabiha Gökçen’e 300 metre mesafede diye lanse ediyorlar. İstanbul Jetpark otopark konumu için tıklayın.

 İstanbul Jetpark otopark konumu
İstanbul Jetpark otopark konumu

Atlantis Avm Otoparkı

Atlantis Avm Otopark‘ını hiç denemedim, bir gün diğer otoparklarda yer bulamazsam sanırım bu otoparkı o zaman deneyeceğim. Diğer otopark servislerini beklersen servis araçlarına denk geldim. Avrasya seyahat işletiyormuş bu otoparkı, Atatürk Havaalanında da benzer bir uygulamaları var.

Atlantis Avm Otoparkı Ücret Bilgisi: Bu otoparkın ücreti 24 saati 12TL, kapalı ve açık seçenekleri var sanırım. Ayrıca ilk 3 saat de ücretsizmiş.

Bu otopark için önceden arayıp rezervasyon yaptırmazsanız almıyorlarmış, aman dikkat!

Atlantis Avm Otoparkı Yeri: Yeri tahmin edeceğiniz gibi Atlantis AVM’de. Atlantis AVM otopark konumu için tıklayın.

Atlantis AVM Otoparkı
Atlantis AVM Otoparkı

Havapark Sabiha Gökçen Otoparkı

Havapark otoparkını en son İzmir uçuşuma kadar duymamıştım bile. Otopark sırası beklerken birkaç kişi Havapark Otoparkı servisinin yerini sorunca fark ettim böyle bir yer olduğunu. Yeni hizmete açılmış, diğer otoparklara göre birazcık daha uzak ama yer bulunuyor.

Havapark Otoparkı Ücret Bilgisi: Havapark otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

Havapark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Havapark otoparkının yerini görebilirsiniz. Ayrıca 05050679999 Numaralı Mobil Hatta çağrı bırakarak konum bilgisini Whatsapp ve SMS ile telefonunuza yönlendirme hizmetleri varmış, hoşuma gitti. Havapark otopark konumu için tıklayın.

Havapark Otopark
Havapark Otopark

EkspressPark Otopark

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda otopark sorunu büyüdükçe her gün yeni bir otopark daha açılıyor. Bu kez TEM’den Kurtköy’e geliş yönünde yeni bir otopark açılmış.

EkspressPark Otopark Ücret Bilgisi: Ekspress otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

EkspressPark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Ekspress otoparkının yerini görebilirsiniz. Ayrıca 0542 301 75 00 numaralı telefondan arayarak müsaitlik bilgisi de alabilirsiniz. Ekspresspark otopark konumu için tıklayın.

Ekpresspark Otopark
Ekpresspark Otopark

Sözmenpark Otopark

Yeni açılan Sabiha Gökçen otoparklarına biri daha eklenmiş: Sözmenpark. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var. Yeri; Havapark’a gelmeden 600 mt kadar önce.

Sözmenpark Otopark Ücret Bilgisi: Sözmenpark otopark ücreti, 24 saat için; Kapalı otopark 10 TL, açık otopark 7TL.

Açılışa özel sanırım, 29 Ekim 2018’e kadar geçerli internet sitelerinden rezervasyon yapılırsa açık 5TL, kapalı 8 TL ücreti ile şu an en ucuz otopark.

Sözmenpark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Sözmenpark’ın yerini görebilirsiniz. Ayrıca telefonda ayarak müsait bilgisi öğrenebilirsiniz: 0530 504 92 75. Sözmenpark otopark konumu için tıklayın.

Sözmen Park Otopark
Sözmen Park Otopark

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı

Tabii ki ben servisle filan uğraşmak istemiyorum, havaalanı otoparkına bırakırım diyorsanız bu da bir seçenek. Havalanının hemen alt katına ancak yukarıdaki fiyatların çok üstüne aracınızı bırakabilirsiniz. Açık ve kapalı otopark seçenekleri mevcut. 4700’den fazla araç kapasitesi ile oldukça büyük bir otopark.

Sabiha Gökçen Havaalanı Ücret Bilgisi: Havaalanı otoparkı tabii ki diğer otoparklara kıyasla oldukça pahalı. Aşağıdaki ücret tablosu Sabiha Gökçen’in kendi sitesinden alındı, özetle otomobil için 24 saat ücreti 42TL, diğer yanda 6TL’ye hizmet veren otoparkların yanında tercih eder misiniz bilemem 🙂 Aşağıdaki fiyatlar Ocak 2018’e ait, gitmeden önce son fiyatları kontrol etmenizde fayda var.

Hizmet Türü0-1saat arası1-3 saat arası3-6 saat arası6-12 saat arası12-24 saat arası
Otomobil, Pikap, Midibüs13.00 TL17.00 TL26.50 TL31.50 TL42.00 TL
Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Otobüs13.50 TL19.00 TL23.50 TL29.50 TL40.00 TL
Abonman Kart Ücretleri
4 Günlük121.50 TL
7 Günlük198.50 TL
15 Günlük271.00 TL
30 Günlük296.00 TL

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı Yeri: Havaalanı gelen yolcu tarafından gelirken solda girişini göreceksiniz. Girerken kart alıyorsunuz. Çıkarken de otopark ödeme noktalarından ödemenizi yapmanız lazım.

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri
Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Ben otopark aramakla, servisle uğraşamam kapıya aracımı bırakır kapıdan alırım diyorsanız Sabiha Gökçen Havaalanı ile anlaşmalı banka ve/veya kurumlara üyeyseniz vale hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Vale Hizmeti Veren Firmalar ve Ücret Bilgisi: Vale hizmeti için yukarıdaki otopark ücretlerine 20TL vale bedeli ekleniyor.

Aşağıdaki bankalardan uygun kartlarınız varsa indirimli olarak otopark hizmeti almanız mümkün, otopark indirimli fiyatlarına 20TL vale bedeli yine ekleniyor.

 • Garanti bankası %40 indirimli
 • ING Bank %50 indirimli

Vale Hizmeti Yeri: Hemen kapının önüne bırakıyorsunuz, dönüşte de kapıdan alıyorsunuz. Her firmanın kendi kiosku var, kioska aracınızı anahtarıyla birlikte teslim ediyorsunuz.

Sabiha Gökçen Havaalanı Çevresindeki Diğer Otoparklar

Deneyimlemediğim ve servislerine denk gelmediğim için sadece kulaktan dolma bildiğim ancak nerededir, ücreti nedir bilgim olmayan otoparklar olabilir.

 • Mesela Pendik belediyesinin de bir otoparkı olduğunu duymuştum ama internette hiç denk gelmedim.
 • Havapark’a doğru giderken hemen Havapark otoparkının yakınında bir havaalanı otoparkı tabelası daha gördüm. Yer bulamadığınız durumda oraya da bakabilirsiniz.
 • Son seçenek olarak Atlantis AVM çevresinde sokak üzerine araçlarını bırakabileceğiniz park yerleri var, oraya bırakıp havaalanına taksi ile gitmek de bir seçenek.

Vodafone ve Turkcell Müşterileri Sabiha Gökçen Otopark Kampanyaları

Gsm operatörlerinin, Sabiha Gökçen Havaalanına özel Turkcell Platinum ve Vodafone müşterilerine özel otopark indirimleri oluyor zaman zaman. Ancak bu kampanyalar sürekli devam etmiyor, bu nedenle yola çıkmadan önce mutlaka GSM operatörünüzden kampanyanın geçerlilik durumunu kontrol etmenizde fayda var.

 • Vodafone Red müşterilerine özel Sabiha Gökçen Otopark kampanyası 31 Aralık 2018’de sona erdi.
 • Turkcell Sabiha Gökçen otoparkı için müşterileri için yakın zamanda bildiğim bir kampanya düzenlemedi.

Sabiha Gökçen Havaalanı Kapalı Otoparklar

Sabiha Gökçen Havaalanı çevresinde kapalı otopark var mı, kapalı otoparklar hangileri onlara da bir göz atalım.

 • Sabiha Gökçen Havaalanı’nın içindeki havaalanı otoparkının kapalı ve açık olmak üzere iki bölümü var.
 • Atlantis Avm otoparkı, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın otoparklar içinde kapalı olan tek otopark. Atlantis otoparkı için önceden randevu almanız gerektiğini unutmayın.

Sizin bilginiz varsa yorum olarak eklerseniz çok sevinirim.

Tüm otoparklar için özellikle bayram tatili gibi uçuşların yoğun olduğu dönemlerde yer bulamama, servis araçlarının gecikmesi gibi durumlar olabileceğini dikkate almayı unutmayın. Ayrıca servisten inerken nereden kalkacağını da mutlaka sorun, otopark sırasında yanlış servise binen veya servis yerini arayan çok kişiyle karşılaşıyorum.

Keyifli uçuşlar, yolda kalın…

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

15 Yorumlar

 1. İsmail Emrah Demirayak Cevapla

  Karadağ’dan selamlar. Gelirken aracımızı 3. sırada belirttiğin Atlantis Avm’ye bıraktık, sürekli servis var Sabiha Gökçen otopark alanına. Günlük 12 tl şu an, biraz zam gelmiş 🙂

  • Bünyamin ŞAHİN Cevapla

   Atlantis otopark, avm’nin alt katı ve kapalı otopark. Ilk açıldığında kapıya gelen her araç giriyordu. Talep artınca önce ücret ödenmeyen rezervasyon uyguladılar. Şimdi ise internetten ücretini ödeyerek rezervasyon yapıyorsunuz. Evet, rez yoksa giremiyorsunuz. Ben burasını kapalı olduğu için tercih ediyorum.

 2. Uğur Özdemir Cevapla

  Hava Park’ı ilk keşfettiğimde 6 TL idi. Şuan 10 TL olmuş. Herkese keyifli seyahatler.

 3. Merhabalar yeni açılan Sözmenpark diye bir firma var. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var bekleme süresi yok gittiğim gibi alıp havaalanına bıraktılar.(5 dakika sürdü havaalanına gelmem) Normalde fiyatları açık için 7 kapalı için 10 tl fakat şu anda internet sitelerinden rezervasyon yapılırsa açık 5 kapalı 8tl olarak alıyor. Ücretide çıkarken ödüyorum. Yeri havaparka gelmeden 600 mt falan önce. 3 haftadır her hafta kullanıyorum memnun kaldım tavsiye ederim. http://www.sozmenpark.com bu da web siteleri umarım işinize yarar. Bu arada üstteki tüm firmalarıda kullandım bu firmanında o listeye kesinlikle sokulması lazım çünkü hepsinden daha güleryüzlü bir hizmet alıyorum ve bence en önemliside bu.

 4. Bilgilendirme için teşekkür ederim bana çok faydası oldu yazınızın.

 5. Merhaba ,
  Sozmenpark’da aracin anahtari aliniyormu , oyle bisi okudum gibi emin olmak icin soruyorum
  tsk

 6. Mehmet Dağnilak Cevapla

  Güzel ve açıklayıcı yazınız için çok teşekkürler. Hangi seçeneklerimizin olduğunu bilmek güzel bir şey. Ben Ekspres Park’ı iki defa kullandım, hizmet iyi, çalışanlar güler yüzlü. Ancak servisi biraz yavaş. Uçağa yetişme veya eve dönme telaşındayken 20 dakika servis beklemek insanı biraz üzüyor. Bir de dönüşte beklerken Ekspres Park servisi gelene kadar iki defa İspark servisi gelince iyice moralim bozuldu. Yarın İspark’ı kullanmayı düşünüyorum, inşallah daha kötü çıkmaz.

 7. Gezi Tozu Burcu Cevapla

  Atlantis AVM otoparkına bugün (çarşamba) rezervasyonsuz girdik. 5 gün kalacak araba. 9TL günlük. Aracın kaydını aldıkları bi fiş verdiler, sonra servis başka yolcu beklemeden hemen kalktı. Dönüşte aramamız için tel no verdiler. Belediye otobüslerinin ordan kalkıyormuş servis.

 8. Mehmet Dağnilak Cevapla

  Ekspres Park’tan sonra yeni İspark’ı da denedim, ve çok memnun kaldım. Yeni İspark (Harmandere) eskisi gibi kalabalık değil, kocaman bir otopark ve her zaman yarısından çoğu boş oluyor. Hiç yer arama derdiniz olmadan servisin kalktığı noktaya yakın bir yere park edip servise binerek gidebiliyorsunuz. İşin en güzel tarafı ise yolcu olmasa bile 24 saat boyunca 10 dakikada bir servis kaldırıyorlar. Yani uçaktan indiğinizde servisi arama derdiniz yok, açık otoparktaki servis noktasına gidip maksimum 10 dakika beklemeniz yeterli. Tek garip yanı havaalanında servisin durduğu nokta diğerlerinden farklı; açık otoparktaki A2 bölgesinde duruyor (direklerin üzerinde yazıyor). Otobüs duraklarının hemen sol tarafına düşüyor.
  Ben 6 aydır neredeyse her hafta kullanıyorum ve çok memnunum. Herkese de tavsiye ederim.

Yorumunuzu Yazın