Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri | Araçla Sabiha Gökçen

0
5324

Seyahatlerimiz için önceliğimiz ucuz havayolları ve ucuz havayolları uçuşlarını daha çok Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden gerçekleştiriyor. Araçla Sabiha Gökçen Havaalanına gittiğimizde ise ucuz otopark seçenekleri bulmaya çalışıyoruz tabii ki. Bu yazımda Sabiha Gökçen Otopark seçenekleri, Sabiha Gökçen yakınındaki otoparkların konumları ve otopark fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz.

Beşiktaş’ta Yıldız Mahallesinde oturuyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı ile Beşiktaş arası yaklaşık 40km. Sabiha Gökçen veya Atatürk Havaalanına Beşiktaş’tan ulaşmak toplu taşıma ile pek pratik olmadığı için çoğunlukla kendi aracımızla gidiyor ve havaalanı yakınındaki servisi olan otoparkları kullanıyoruz. Hem ulaşım rahatlığı hem de ekonomik bir çözüm oluyor bizim için.

Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri

Aşağıda yer alan Sabiha Gökçen havaalanı otopark seçenekleri, Sabiha Gökçen havaalanına ücretsiz servis hizmeti sunuyor. Ring yapan minibüsler ile sürekli otoparktan yolcu alıp havaalanına, havaalanından yolcu alıp otoparka bırakıyorlar. Genellikle servisler 20 dakikada bir kalkıyor.

  1. İspark EkoPark 
  2. ISG Ek Otopark (Sanırım burası kapanmış, teyit edeceğim)
  3. Atlantis Avm Otopark
  4. Havapark Otoparkı
  5. Havaalanı Otoparkı
  6. Havaalanı Vale Hizmeti 
  7. Diğer Otoparklar

İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı

İspark EkoPark servis sırası

Bizim en çok tercih ettiğimiz yer genellikle İspark’ın Park Et Devam Et sisteminin bir parçası olan İspark EkoPark oluyor. İspark’ın otoparkı Sabiha’ya yakın en büyük ve en bilinen otopark, bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. 1600 araç kapasitesi ile burası oldukça büyük bir otopark. Eğer aracınızı buraya bırakacaksanız servis sırası olabileceğini göz önüne alarak erken gelmenizde fayda var. Son zamanlarda yoğun sıraya denk geliyoruz.

İspark EkoPark Ücret bilgisi: 24 Saat 8tl otopark ücreti ile çok ekonomik, havaalanına ücretsiz servisi var. İlk 3 saat ücretsiz uygulaması var burada. Yolcu bekleyenler de tercih edebilir.

İspark EkoPark Yeri: Teknopark’ı geçince solda kalıyor, zaten Teknopark’tan sonraki kavşağa gelince solda tabelalarını göreceksiniz. Kavşaktan sola dönerseniz hemen girişine geliyorsunuz. Zaten otopark giriş kapısında kocaman İSPARK P+R tabelasını göreceksiniz. Aşağıdaki haritada İspark EkoPark’ın konumunu da görebilirsiniz.

ISG Ek Otopark

Isg Otopark tabeleları

Isg Ek Otopark, İspark’a göre daha az bilindiğinden daha az tercih ediliyor, bu yüzden de servisleri daha seyrek kalkıyor (en azından bana öyle denk geldi).

Isg Ek Otopark Ücret Bilgisi: Günlük park ücreti 12,5 TL, yani İspark’tan daha pahalı. Eğer Vodafone Red üyesi iseniz, bir gün ücretsiz park hakkınız oluyordu, kampanya hala devam ediyor mu diye Vodafone sitesinden kontrol etmekte fayda var gitmeden önce.

Isg Ek Otopark Yeri: Isg Ek Otopark eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yeri biliyorsanız, orası ile aynı yer. Aşağıda haritada işaretlenmiş olarak tam yerini de görebilirsiniz.

Atlantis Avm Otoparkı

Atlantis Avm Otopark‘ını hiç denemedim, bir gün diğer otoparklarda yer bulamazsam sanırım bu otoparkı o zaman deneyeceğim. Diğer otopark servislerini beklersen servis araçlarına denk geldim. Avrasya seyahat işletiyormuş bu otoparkı, Atatürk Havaalanında da benzer bir uygulamaları var.

Atlantis Avm Otoparkı Ücret Bilgisi: Bu otoparkın ücreti 24 saati 9TL, kapalı ve açık seçenekleri var sanırım. Ayrıca ilk 3 saat de ücretsizmiş.

Bu otopark için önceden arayıp rezervasyon yaptırmazsanız almıyorlarmış, aman dikkat!

Atlantis Avm Otoparkı Yeri: Yeri tahmin edeceğiniz gibi Atlantis AVM’de. Aşağıdaki haritada tam olarak işaretlenmiş konumunu görebilirsiniz. 

Havapark Sabiha Gökçen Otoparkı

Havapark otoparkını en son İzmir uçuşuma kadar duymamıştım bile. Otopark sırası beklerken birkaç kişi Havapark Otoparkı servisinin yerini sorunca fark ettim böyle bir yer olduğunu. Öyle sanıyorum ki yeni hizmete açılmış.

Havapark Otoparkı Ücret Bilgisi: Havapark otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

Havapark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Havapark otoparkının yerini görebilirsiniz. Ayrıca 05050679999 Numaralı Mobil Hatta çağrı bırakarak konum bilgisini Whatsapp ve SMS ile telefonunuza yönlendirme hizmetleri varmış, hoşuma gitti.

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı

Tabii ki ben servisle filan uğraşmak istemiyorum, havaalanı otoparkına bırakırım diyorsanız bu da bir seçenek. Havalanının hemen alt katına ancak yukarıdaki fiyatların çok üstüne aracınızı bırakabilirsiniz. Açık ve kapalı otopark seçenekleri mevcut. 4700’den fazla araç kapasitesi ile oldukça büyük bir otopark.

Sabiha Gökçen Havaalanı Ücret Bilgisi: Havaalanı otoparkı tabii ki diğer otoparklara kıyasla oldukça pahalı. Aşağıdaki ücret tablosu Sabiha Gökçen’in kendi sitesinden alındı, özetle otomobil için 24 saat ücreti 42TL, diğer yanda 6TL’ye hizmet veren otoparkların yanında tercih eder misiniz bilemem 🙂

Hizmet Türü 0-1saat arası 1-3 saat arası 3-6 saat arası 6-12 saat arası 12-24 saat arası
Otomobil, Pikap, Midibüs 13.00 TL 17.00 TL 26.50 TL 31.50 TL 42.00 TL
Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Otobüs 13.50 TL 19.00 TL 23.50 TL 29.50 TL 40.00 TL
Abonman Kart Ücretleri
4 Günlük 121.50 TL
7 Günlük 198.50 TL
15 Günlük 271.00 TL
30 Günlük 296.00 TL

 

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı Yeri: Havaalanı gelen yolcu tarafından gelirken solda girişini göreceksiniz. Girerken kart alıyorsunuz. Çıkarken de otopark ödeme noktalarından ödemenizi yapmanız lazım.

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Vale hizmeti veren firmaların kioskları

Ben otopark aramakla, servisle uğraşamam kapıya aracımı bırakır kapıdan alırım diyorsanız Sabiha Gökçen Havaalanı ile anlaşmalı banka ve/veya kurumlara üyeyseniz vale hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Vale Hizmeti Veren Firmalar ve Ücret Bilgisi: Vale hizmeti için yukarıdaki otopark ücretlerine 20TL vale bedeli ekleniyor.

Aşağıdaki bankalardan uygun kartlarınız varsa indirimli olarak otopark hizmeti almanız mümkün, otopark indirimli fiyatlarına 20TL vale bedeli yine ekleniyor.

  • Garanti bankası %40 indirimli
  • ING Bank %50 indirimli

Vale Hizmeti Yeri: Hemen kapının önüne bırakıyorsunuz, dönüşte de kapıdan alıyorsunuz. Her firmanın kendi kiosku var, kioska aracınızı anahtarıyla birlikte teslim ediyorsunuz.

Sabiha Gökçen Havaalanı Çevresindeki Diğer Otoparklar

Deneyimlemediğim ve servislerine denk gelmediğim için sadece kulaktan dolma bildiğim ancak nerededir, ücreti nedir bilgim olmayan otoparklar olabilir. Mesela Pendik belediyesinin de bir otoparkı olduğunu duymuştum ama internette hiç denk gelmedim.

Sizin bilginiz varsa yorum olarak eklerseniz çok sevinirim.

Tüm otoparklar için özellikle bayram tatili gibi uçuşların yoğun olduğu dönemlerde yer bulamama, servis araçlarının gecikmesi gibi durumlar olabileceğini dikkate almayı unutmayın. Ayrıca servisten inerken nereden kalkacağını da mutlaka sorun, otopark sırasında yanlış servise binen veya servis yerini arayan çok kişiyle karşılaşıyorum.

Keyifli uçuşlar, yolda kalın…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here