Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri | Araçla Sabiha Gökçen

12
22077

Seyahatlerimiz için önceliğimiz ucuz havayolları ve ucuz havayolları uçuşlarını daha çok Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden gerçekleştiriyor. Araçla Sabiha Gökçen Havaalanına gittiğimizde ise ucuz otopark seçenekleri bulmaya çalışıyoruz tabii ki. Bu yazımda Sabiha Gökçen Otopark seçenekleri, Sabiha Gökçen yakınındaki otoparkların konumları ve otopark fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz.

Sabiha Gökçen Otopark Seçenekleri

Sabiha Gökçen Havaalanı otopark seçenekleri içinde yer alan tüm otoparklar, Sabiha Gökçen Havaalanına ücretsiz ring servis hizmeti sunuyor. Ring yapan minibüsler ile sürekli otoparktan yolcu alıp havaalanına, havaalanından yolcu alıp otoparka bırakıyorlar. Genellikle ring yapan servisler 20 dakikada bir kalkıyor.

 1. İspark EkoPark 
 2. ISG Ek Otopark (Sanırım burası kapanmış, teyit edeceğim)
 3. Atlantis Avm Otopark
 4. Havapark Otoparkı
 5. Ekspress Otopark
 6. Sözmenpark Otopark
 7. Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı
 8. Havaalanı Vale Hizmeti 
 9. Diğer Otoparklar

İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı

İspark EkoPark servis sırası

Bizim en çok tercih ettiğimiz yer genellikle İspark’ın Park Et Devam Et sisteminin bir parçası olan İspark EkoPark oluyor. İspark’ın otoparkı Sabiha’ya yakın en büyük ve en bilinen otopark, bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. 1600 araç kapasitesi ile burası oldukça büyük bir otopark. Eğer aracınızı buraya bırakacaksanız servis sırası olabileceğini göz önüne alarak erken gelmenizde fayda var. Son zamanlarda yoğun sıraya denk geliyoruz.

İspark EkoPark Ücret bilgisi: 24 Saat 8tl otopark ücreti ile çok ekonomik, havaalanına ücretsiz servisi var. İlk 3 saat ücretsiz uygulaması var burada. Yolcu bekleyenler de tercih edebilir.

İspark EkoPark Yeri: Teknopark’ı geçince solda kalıyor, zaten Teknopark’tan sonraki kavşağa gelince solda tabelalarını göreceksiniz. Kavşaktan sola dönerseniz hemen girişine geliyorsunuz. Zaten otopark giriş kapısında kocaman İSPARK P+R tabelasını göreceksiniz. Aşağıdaki haritada İspark EkoPark’ın konumunu da görebilirsiniz.

ISG Ek Otopark

Isg Otopark tabeleları

Isg Ek Otopark, İspark’a göre daha az bilindiğinden daha az tercih ediliyor, bu yüzden de servisleri daha seyrek kalkıyor (en azından bana öyle denk geldi).

Isg Ek Otopark Ücret Bilgisi: Günlük park ücreti 12,5 TL, yani İspark’tan daha pahalı. Eğer Vodafone Red üyesi iseniz, bir gün ücretsiz park hakkınız oluyordu, kampanya hala devam ediyor mu diye Vodafone sitesinden kontrol etmekte fayda var gitmeden önce.

Isg Ek Otopark Yeri: Isg Ek Otopark eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yeri biliyorsanız, orası ile aynı yer. Aşağıda haritada işaretlenmiş olarak tam yerini de görebilirsiniz.

Atlantis Avm Otoparkı

Atlantis Avm Otopark‘ını hiç denemedim, bir gün diğer otoparklarda yer bulamazsam sanırım bu otoparkı o zaman deneyeceğim. Diğer otopark servislerini beklersen servis araçlarına denk geldim. Avrasya seyahat işletiyormuş bu otoparkı, Atatürk Havaalanında da benzer bir uygulamaları var.

Atlantis Avm Otoparkı Ücret Bilgisi: Bu otoparkın ücreti 24 saati 12TL, kapalı ve açık seçenekleri var sanırım. Ayrıca ilk 3 saat de ücretsizmiş.

Bu otopark için önceden arayıp rezervasyon yaptırmazsanız almıyorlarmış, aman dikkat!

Atlantis Avm Otoparkı Yeri: Yeri tahmin edeceğiniz gibi Atlantis AVM’de. Aşağıdaki haritada tam olarak işaretlenmiş konumunu görebilirsiniz.

Havapark Sabiha Gökçen Otoparkı

Havapark otoparkını en son İzmir uçuşuma kadar duymamıştım bile. Otopark sırası beklerken birkaç kişi Havapark Otoparkı servisinin yerini sorunca fark ettim böyle bir yer olduğunu. Yeni hizmete açılmış, diğer otoparklara göre birazcık daha uzak ama yer bulunuyor.

Havapark Otoparkı Ücret Bilgisi: Havapark otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

Havapark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Havapark otoparkının yerini görebilirsiniz. Ayrıca 05050679999 Numaralı Mobil Hatta çağrı bırakarak konum bilgisini Whatsapp ve SMS ile telefonunuza yönlendirme hizmetleri varmış, hoşuma gitti.

EkspressPark Otopark

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda otopark sorunu büyüdükçe her gün yeni bir otopark daha açılıyor. Bu kez TEM’den Kurtköy’e geliş yönünde yeni bir otopark açılmış.

EkspressPark Otopark Ücret Bilgisi: Ekspress otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

EkspressPark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Ekspress toparkının yerini görebilirsiniz. Ayrıca 0542 301 75 00 numaralı telefondan arayarak müsaitlik bilgisi de alabilirsiniz.

Sözmenpark Otopark

Yeni açılan Sabiha Gökçen otoparklarına biri daha eklenmiş: Sözmenpark. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var. Yeri; Havapark’a gelmeden 600 mt kadar önce.

Sözmenpark Otopark Ücret Bilgisi: Sözmenpark otopark ücreti, 24 saat için; Kapalı otopark 10 TL, açık otopark 7TL.

Açılışa özel sanırım, 29 Ekim 2018’e kadar geçerli internet sitelerinden rezervasyon yapılırsa açık 5TL, kapalı 8 TL ücreti ile şu an en ucuz otopark.

Sözmenpark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Sözmenpark’ın yerini görebilirsiniz. Ayrıca telefonda ayarak müsait bilgisi öğrenebilirsiniz: 0530 504 92 75

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı

Tabii ki ben servisle filan uğraşmak istemiyorum, havaalanı otoparkına bırakırım diyorsanız bu da bir seçenek. Havalanının hemen alt katına ancak yukarıdaki fiyatların çok üstüne aracınızı bırakabilirsiniz. Açık ve kapalı otopark seçenekleri mevcut. 4700’den fazla araç kapasitesi ile oldukça büyük bir otopark.

Sabiha Gökçen Havaalanı Ücret Bilgisi: Havaalanı otoparkı tabii ki diğer otoparklara kıyasla oldukça pahalı. Aşağıdaki ücret tablosu Sabiha Gökçen’in kendi sitesinden alındı, özetle otomobil için 24 saat ücreti 42TL, diğer yanda 6TL’ye hizmet veren otoparkların yanında tercih eder misiniz bilemem 🙂 Aşağıdaki fiyatlar Ocak 2018’e ait, gitmeden önce son fiyatları kontrol etmenizde fayda var.

Hizmet Türü 0-1saat arası 1-3 saat arası 3-6 saat arası 6-12 saat arası 12-24 saat arası
Otomobil, Pikap, Midibüs 13.00 TL 17.00 TL 26.50 TL 31.50 TL 42.00 TL
Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Otobüs 13.50 TL 19.00 TL 23.50 TL 29.50 TL 40.00 TL
Abonman Kart Ücretleri
4 Günlük 121.50 TL
7 Günlük 198.50 TL
15 Günlük 271.00 TL
30 Günlük 296.00 TL

 

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı Yeri: Havaalanı gelen yolcu tarafından gelirken solda girişini göreceksiniz. Girerken kart alıyorsunuz. Çıkarken de otopark ödeme noktalarından ödemenizi yapmanız lazım.

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Vale hizmeti veren firmaların kioskları

Ben otopark aramakla, servisle uğraşamam kapıya aracımı bırakır kapıdan alırım diyorsanız Sabiha Gökçen Havaalanı ile anlaşmalı banka ve/veya kurumlara üyeyseniz vale hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Vale Hizmeti Veren Firmalar ve Ücret Bilgisi: Vale hizmeti için yukarıdaki otopark ücretlerine 20TL vale bedeli ekleniyor.

Aşağıdaki bankalardan uygun kartlarınız varsa indirimli olarak otopark hizmeti almanız mümkün, otopark indirimli fiyatlarına 20TL vale bedeli yine ekleniyor.

 • Garanti bankası %40 indirimli
 • ING Bank %50 indirimli

Vale Hizmeti Yeri: Hemen kapının önüne bırakıyorsunuz, dönüşte de kapıdan alıyorsunuz. Her firmanın kendi kiosku var, kioska aracınızı anahtarıyla birlikte teslim ediyorsunuz.

Sabiha Gökçen Havaalanı Çevresindeki Diğer Otoparklar

Deneyimlemediğim ve servislerine denk gelmediğim için sadece kulaktan dolma bildiğim ancak nerededir, ücreti nedir bilgim olmayan otoparklar olabilir.

 • Mesela Pendik belediyesinin de bir otoparkı olduğunu duymuştum ama internette hiç denk gelmedim.
 • Havapark’a doğru giderken hemen Havapark otoparkının yakınında bir havaalanı otoparkı tabelası daha gördüm. Yer bulamadığınız durumda oraya da bakabilirsiniz.
 • Son seçenek olarak Atlantis AVM çevresinde sokak üzerine araçlarını bırakabileceğiniz park yerleri var, oraya bırakıp havaalanına taksi ile gitmek de bir seçenek.

Sizin bilginiz varsa yorum olarak eklerseniz çok sevinirim.

Tüm otoparklar için özellikle bayram tatili gibi uçuşların yoğun olduğu dönemlerde yer bulamama, servis araçlarının gecikmesi gibi durumlar olabileceğini dikkate almayı unutmayın. Ayrıca servisten inerken nereden kalkacağını da mutlaka sorun, otopark sırasında yanlış servise binen veya servis yerini arayan çok kişiyle karşılaşıyorum.

Keyifli uçuşlar, yolda kalın…

12 YORUMLAR

 1. Merhabalar yeni açılan Sözmenpark diye bir firma var. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var bekleme süresi yok gittiğim gibi alıp havaalanına bıraktılar.(5 dakika sürdü havaalanına gelmem) Normalde fiyatları açık için 7 kapalı için 10 tl fakat şu anda internet sitelerinden rezervasyon yapılırsa açık 5 kapalı 8tl olarak alıyor. Ücretide çıkarken ödüyorum. Yeri havaparka gelmeden 600 mt falan önce. 3 haftadır her hafta kullanıyorum memnun kaldım tavsiye ederim. http://www.sozmenpark.com bu da web siteleri umarım işinize yarar. Bu arada üstteki tüm firmalarıda kullandım bu firmanında o listeye kesinlikle sokulması lazım çünkü hepsinden daha güleryüzlü bir hizmet alıyorum ve bence en önemliside bu.

 2. Güzel ve açıklayıcı yazınız için çok teşekkürler. Hangi seçeneklerimizin olduğunu bilmek güzel bir şey. Ben Ekspres Park’ı iki defa kullandım, hizmet iyi, çalışanlar güler yüzlü. Ancak servisi biraz yavaş. Uçağa yetişme veya eve dönme telaşındayken 20 dakika servis beklemek insanı biraz üzüyor. Bir de dönüşte beklerken Ekspres Park servisi gelene kadar iki defa İspark servisi gelince iyice moralim bozuldu. Yarın İspark’ı kullanmayı düşünüyorum, inşallah daha kötü çıkmaz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here