Seyahatlerimiz için önceliğimiz ucuz havayolları ve ucuz havayolları uçuşlarını daha çok Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden gerçekleştiriyor. Araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gittiğimizde ise ucuz otopark seçenekleri bulmaya çalışıyoruz. Bu yazımda Sabiha Gökçen ucuz otopark seçenekleri, Sabiha Gökçen Havalimanına yakın otoparklar, konumları ve Sabiha Gökçen otopark fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz.

İspark Ekopark, Havapark gibi popüler noktaların yanısıra yeni açılan otoparkları da bu yazıda bulacaksınız. Okumaya devam!

Sabiha Gökçen Otopark
Sabiha Gökçen Ucuz Otopark Seçenekleri

Sabiha Gökçen Ucuz Otopark Seçenekleri

Sabiha Gökçen ucuz otopark seçenekleri içinde yer alan tüm otoparklar, Sabiha Gökçen Havalimanına ücretsiz ring servis yani transfer hizmeti sunuyor. Ring yapan minibüsler ile sürekli otoparktan yolcu alıp havaalanına, havaalanından yolcu alıp otoparka bırakıyorlar. Genellikle ring yapan servisler 20 dakikada bir kalkıyor. Yoğun dönemlerde bu süreler kısalabiliyor.

1. İspark EkoPark Sabiha Gökçen Otoparkı

Bizim en çok tercih ettiğimiz yer genellikle İspark’ın Park Et Devam Et sisteminin bir parçası olan İspark EkoPark oluyor. İspark’ın otoparkı Sabiha’ya yakın en büyük ve en bilinen otopark, bu nedenle oldukça kalabalık oluyor. 1600 araç kapasitesi ile burası çok büyük bir otopark. Eğer aracınızı buraya bırakacaksanız transfer servisi sırası olabileceğini göz önüne alarak erken gelmenizde fayda var.

İspark EkoPark Ücret bilgisi: 24 Saat 8tl otopark ücreti ile çok ekonomik, havaalanına ücretsiz servisi var. İlk 3 saat ücretsiz uygulaması var burada. Yolcu bekleyenler de İspark EkoPark otoparkını tercih edebilir.

İspark EkoPark Yeri: Kurtköy’deki Teknopark’ı geçince solda kalıyor, zaten Teknopark’tan sonraki kavşağa gelince solda tabelalarını göreceksiniz. Kavşaktan sola dönerseniz hemen girişine geliyorsunuz. Otopark giriş kapısında kocaman İSPARK P+R tabelasını göreceksiniz. Aşağıdaki haritada İspark EkoPark’ın konumunu da görebilirsiniz. Yol tarifi için tıklayın.

İspark Ekopark
İspark Ekopark

2. İstanbul Jetpark Otoparkı

İstanbul Jetpark yeni açılmış, eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yerde, havalimanına sadece 300 metre mesafede yer alıyor.

İstanbul Jetpark Otopark Ücret Bilgisi: Günlük park ücreti 15 TL.

İstanbul Jetpark Otopark Yeri: Eskiden Pegasus’un otoparkının olduğu yeri biliyorsanız, orası ile aynı yer. Aşağıda haritada işaretlenmiş olarak tam yerini de görebilirsiniz. İstanbul Jetpark otopark konumu için tıklayın.

İstanbul Jetpark Otopark Telefon: 0555 055 93 73 numaralı telefon üzerinden kendilerine ulaşarak doluluk ve konum hakkında bilgi alabilirsiniz.

 İstanbul Jetpark otopark konumu
İstanbul Jetpark otopark konumu

3. Atlantis Avm Otoparkı – Avrasya Seyahat Otoparkı

Atlantis Avm Otopark‘ını hiç denemedim, bir gün diğer otoparklarda yer bulamazsam sanırım bu otoparkı o zaman deneyeceğim. Diğer otopark servislerini beklerken servis araçlarına denk geldim. Avrasya seyahat işletiyormuş bu otoparkı, Atatürk Havaalanında da benzer bir uygulamaları var.

Atlantis Avm Otoparkı Ücret Bilgisi: Bu otoparkın ücreti 24 saati 12TL, kapalı ve açık seçenekleri var sanırım. Ayrıca ilk 3 saat de ücretsizmiş.

Bu otopark için önceden arayıp rezervasyon yaptırmazsanız almıyorlarmış, aman dikkat!

Atlantis Avm Otoparkı Yeri: Yeri tahmin edeceğiniz gibi Atlantis AVM’de. Atlantis AVM otopark konumu için tıklayın.

Atlantis Avm Otoparkı Telefonu: 0549 210 39 98 numaralı telefondan ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Atlantis AVM Otoparkı
Atlantis AVM Otoparkı

4. Havapark Sabiha Gökçen Otoparkı

Havapark otoparkını en son İzmir uçuşuma kadar duymamıştım bile. Otopark sırası beklerken birkaç kişi Havapark Otoparkı servisinin yerini sorunca fark ettim böyle bir yer olduğunu. Yeni hizmete açılmış, diğer otoparklara göre birazcık daha uzak ama yer bulunuyor.

Havapark Otoparkı Ücret Bilgisi: Havapark otopark ücreti, 24 saat için 8TL. 20 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar diğer otoparklarda olduğu gibi.

Havapark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Havapark otoparkının yerini görebilirsiniz. Havapark otopark konumu için tıklayın.

Havapark Otopark Telefonu:  05050679999 Numaralı Mobil Hatta çağrı bırakarak konum bilgisini Whatsapp ve SMS ile telefonunuza yönlendirme hizmetleri varmış, hoşuma gitti.

İnternet siteleri çalışmıyor, kapanmış olabilir, gitmeden önce mutlaka telefon ile ulaşmaya çalışın.

Havapark Otopark
Havapark Otopark

5. EkspressPark Otopark

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda otopark sorunu büyüdükçe her gün yeni bir otopark daha açılıyor. Bu kez TEM’den Kurtköy’e geliş yönünde yeni bir otopark açılmış.

EkspressPark Otopark Ücret Bilgisi: Ekspress otopark ücreti, 24 saat için 13TL. 15 dakikada bir Sabiha Gökçen’e servis kaldırıyorlar.

EkspressPark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Ekspress otoparkının yerini görebilirsiniz. Ekspresspark otopark konumu için tıklayın.

EkspressPark Otopark Telefonu: 0 555 192 75 00 numaralı telefondan arayarak müsaitlik bilgisi alabilirsiniz.

Ekpresspark Otopark
Ekpresspark Otopark

6. Sözmenpark Otopark

Yeni açılan Sabiha Gökçen otoparklarına biri daha eklenmiş: Sözmenpark. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var. Yeri; Havapark’a gelmeden 600 mt kadar önce.

Sözmenpark Otopark Ücret Bilgisi: Sözmenpark otopark ücreti, 24 saat için; açık otopark günlük 13TL. 1-3 gün arası 50 TL, 4 gün 52, 5 gün 65 TL.

Sözmenpark Otoparkı Yeri: Aşağıdaki haritada Sözmenpark’ın yerini görebilirsiniz. Sözmenpark otopark konumu için tıklayın.

Sözmenpark Otopark Telefonu: 0 530 504 92 75

Sözmen Park Otopark
Sözmen Park Otopark

7. Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı

Tabii ki ben servisle filan uğraşmak istemiyorum, havaalanı otoparkına bırakırım diyorsanız bu da bir seçenek. Havalanının hemen alt katına ancak yukarıdaki fiyatların çok üstüne aracınızı bırakabilirsiniz. Açık ve kapalı otopark seçenekleri mevcut. 4700’den fazla araç kapasitesi ile oldukça büyük bir otopark.

Sabiha Gökçen Havaalanı Ücret Bilgisi: Havaalanı otoparkı tabii ki diğer otoparklara kıyasla oldukça pahalı. Aşağıdaki ücret tablosu Sabiha Gökçen’in kendi sitesinden alındı ve fiyatlar Aralık 2020’ye ait, gitmeden önce son fiyatları kontrol etmenizde fayda var.

Daha önce motosikletlerden ücret alınmazken ücret listesine motosikletler de eklenmiş, dikkat!

Hizmet Türü0-1saat arası1-3 saat arası3-6 saat arası6-12 saat arası12-24 saat arası
Otomobil, Pikap, Midibüs16.75 TL21.75 TL34.00 TL40.50 TL54.00 TL
Minibüs, Kamyon, Kamyonet, Otobüs17.75 TL24.50 TL30.00 TL38.00 TL51.25 TL
Motosiklet8.5 TL11.00 TL17.00 TL20.50 TL27.00 TL
Abonman ÜcretleriOtomobil / Minibüs / OtobüsMotosiklet
4 Günlük156.50 TL78.50 TL
7 Günlük256.50 TL128.50 TL
15 Günlük350.00 TL175.00 TL
30 Günlük382.50 TL191.50 TL

Sabiha Gökçen Havaalanı Otoparkı Yeri: Havaalanı gelen yolcu tarafından gelirken solda girişini göreceksiniz. Girerken kart alıyorsunuz. Çıkarken de otopark ödeme noktalarından ödemenizi yapmanız lazım.

Sabiha Gökçen Havaalanı Otopark Telefonu: 0216 588 88 57 – 588 88 47 ve 288 88 45

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri
Sabiha Gökçen Havaalanı Vale Hizmetleri

Ben otopark aramakla, servisle uğraşamam kapıya aracımı bırakır kapıdan alırım diyorsanız Sabiha Gökçen Havaalanı ile anlaşmalı banka ve/veya kurumlara üyeyseniz vale hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Vale Hizmeti Veren Firmalar ve Ücret Bilgisi

Sabiha Gökçen vale hizmeti için yukarıdaki otopark ücretlerine 35 TL vale bedeli ekleniyor.

Aşağıdaki bankalardan uygun kartlarınız varsa indirimli olarak otopark hizmeti almanız mümkün, otopark indirimli fiyatlarına 35TL vale bedeli yine ekleniyor.

 • Garanti bankası %40 indirimli
 • ING Pegasus Plus Premium Kart %50 indirimli

Vale Hizmeti Yeri: Hemen kapının önüne THY VIP Lounge girişine aracınızı bırakıyorsunuz, dönüşte de kapıdan alıyorsunuz. Her firmanın kendi kiosku var, kioska aracınızı anahtarıyla birlikte teslim ediyorsunuz.

Sabiha Gökçen Havaalanı Çevresindeki Diğer Otoparklar

Deneyimlemediğim ve servislerine denk gelmediğim için sadece kulaktan dolma bildiğim ancak nerededir, ücreti nedir bilgim olmayan otoparklar olabilir.

 • Mesela Pendik belediyesinin de bir otoparkı olduğunu duymuştum ama internette hiç denk gelmedim.
 • Havapark’a doğru giderken hemen Havapark otoparkının yakınında bir havaalanı otoparkı tabelası daha gördüm. Yer bulamadığınız durumda oraya da bakabilirsiniz.
 • Parkvia diye bir yerin reklamlarını gördüm ancak denemedim.
 • Son seçenek olarak Atlantis AVM çevresinde sokak üzerine araçlarını bırakabileceğiniz park yerleri var, oraya bırakıp havaalanına taksi ile gitmek de bir seçenek.

Vodafone ve Turkcell Müşterileri Sabiha Gökçen Otopark Kampanyaları

Gsm operatörlerinin, Sabiha Gökçen Havaalanına özel Turkcell Platinum ve Vodafone müşterilerine özel otopark indirimleri oluyor zaman zaman. Ancak bu kampanyalar sürekli devam etmiyor, bu nedenle yola çıkmadan önce mutlaka GSM operatörünüzden kampanyanın geçerlilik durumunu kontrol etmenizde fayda var.

 • Vodafone Red müşterilerine özel Sabiha Gökçen Otopark kampanyası 31 Aralık 2018’de sona erdi.
 • Turkcell Sabiha Gökçen otoparkı için müşterileri için yakın zamanda bildiğim bir kampanya düzenlemedi.

Sabiha Gökçen Havaalanı Kapalı Otoparklar

Sabiha Gökçen Havaalanı çevresinde kapalı otopark var mı, kapalı otoparklar hangileri onlara da bir göz atalım.

 • Sabiha Gökçen Havaalanı’nın içindeki havaalanı otoparkının kapalı ve açık olmak üzere iki bölümü var.
 • Atlantis Avm otoparkı, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın otoparklar içinde kapalı olan tek otopark. Atlantis otoparkı için önceden randevu almanız gerektiğini unutmayın.

Sizin bilginiz varsa yorum olarak eklerseniz çok sevinirim.

Tüm otoparklar için özellikle bayram tatili gibi uçuşların yoğun olduğu dönemlerde yer bulamama, servis araçlarının gecikmesi gibi durumlar olabileceğini dikkate almayı unutmayın. Ayrıca servisten inerken nereden kalkacağını da mutlaka sorun, otopark sırasında yanlış servise binen veya servis yerini arayan çok kişiyle karşılaşıyorum.

Keyifli uçuşlar, yolda kalın…

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

20 Yorumlar

 1. Havapark kapanmış galiba, P.tesi otoparkı kullanmak için gittiğimde girişi çitle kapatılmıştı
  ve otopark boştu. havapark.net internet sitelerine ve telefonlarına da erişilemiyor. Yerine
  kapalı otopark olduğundan Atlantis AVM otoparkını tercih ettim. Rezervasyon yaptırmanıza
  gerek olmadan giriş yapabiliyorsunuz. Herhangi bir sorun yaşamadım, tavsiye ederim.

 2. Son bir kaç uçuşumda kapalı otopark olması sebebiyle Atlantis AVM otoparkını tercih ettim. Daha önceleri İspark’ı kullanıyordum.
  Fakat hem yoğun olmasından, hem de açık olmasından dolayı arayışa girmiştim. Günlük 12 TL ücretleri ver ve sürekli ring servisleri var. Girişte kaydınızı alıp, üzerinde dönüşte servisi bekleyeceğiniz noktayı ve iletişim bilgilerini gösteren bir bilgilendirme fişi veriyorlar. Personelleri de güler yüzlü ve yardım sever. Servis şoförleri binerken, inerken bavullarımıza yardımcı oluyorlar. İşletmesini Avrasya Otopark İşletmeleri A.Ş. yapıyor, İstanbul genelinde işlettikleri başka otoparkları da var. Kurumsal ve güvenilir bir işletme, bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım, herkese de tavsiye ederim.

 3. Ekspres Park’tan sonra yeni İspark’ı da denedim, ve çok memnun kaldım. Yeni İspark (Harmandere) eskisi gibi kalabalık değil, kocaman bir otopark ve her zaman yarısından çoğu boş oluyor. Hiç yer arama derdiniz olmadan servisin kalktığı noktaya yakın bir yere park edip servise binerek gidebiliyorsunuz. İşin en güzel tarafı ise yolcu olmasa bile 24 saat boyunca 10 dakikada bir servis kaldırıyorlar. Yani uçaktan indiğinizde servisi arama derdiniz yok, açık otoparktaki servis noktasına gidip maksimum 10 dakika beklemeniz yeterli. Tek garip yanı havaalanında servisin durduğu nokta diğerlerinden farklı; açık otoparktaki A2 bölgesinde duruyor (direklerin üzerinde yazıyor). Otobüs duraklarının hemen sol tarafına düşüyor.
  Ben 6 aydır neredeyse her hafta kullanıyorum ve çok memnunum. Herkese de tavsiye ederim.

 4. Atlantis AVM otoparkına bugün (çarşamba) rezervasyonsuz girdik. 5 gün kalacak araba. 9TL günlük. Aracın kaydını aldıkları bi fiş verdiler, sonra servis başka yolcu beklemeden hemen kalktı. Dönüşte aramamız için tel no verdiler. Belediye otobüslerinin ordan kalkıyormuş servis.

 5. Güzel ve açıklayıcı yazınız için çok teşekkürler. Hangi seçeneklerimizin olduğunu bilmek güzel bir şey. Ben Ekspres Park’ı iki defa kullandım, hizmet iyi, çalışanlar güler yüzlü. Ancak servisi biraz yavaş. Uçağa yetişme veya eve dönme telaşındayken 20 dakika servis beklemek insanı biraz üzüyor. Bir de dönüşte beklerken Ekspres Park servisi gelene kadar iki defa İspark servisi gelince iyice moralim bozuldu. Yarın İspark’ı kullanmayı düşünüyorum, inşallah daha kötü çıkmaz.

 6. Merhabalar yeni açılan Sözmenpark diye bir firma var. Hem açık hem de kapalı otopark alanları var. Ücretsiz servisleri var bekleme süresi yok gittiğim gibi alıp havaalanına bıraktılar.(5 dakika sürdü havaalanına gelmem) Normalde fiyatları açık için 7 kapalı için 10 tl fakat şu anda internet sitelerinden rezervasyon yapılırsa açık 5 kapalı 8tl olarak alıyor. Ücretide çıkarken ödüyorum. Yeri havaparka gelmeden 600 mt falan önce. 3 haftadır her hafta kullanıyorum memnun kaldım tavsiye ederim. http://www.sozmenpark.com bu da web siteleri umarım işinize yarar. Bu arada üstteki tüm firmalarıda kullandım bu firmanında o listeye kesinlikle sokulması lazım çünkü hepsinden daha güleryüzlü bir hizmet alıyorum ve bence en önemliside bu.

 7. Karadağ’dan selamlar. Gelirken aracımızı 3. sırada belirttiğin Atlantis Avm’ye bıraktık, sürekli servis var Sabiha Gökçen otopark alanına. Günlük 12 tl şu an, biraz zam gelmiş 🙂

  • Atlantis otopark, avm’nin alt katı ve kapalı otopark. Ilk açıldığında kapıya gelen her araç giriyordu. Talep artınca önce ücret ödenmeyen rezervasyon uyguladılar. Şimdi ise internetten ücretini ödeyerek rezervasyon yapıyorsunuz. Evet, rez yoksa giremiyorsunuz. Ben burasını kapalı olduğu için tercih ediyorum.

Yorumunuzu Yazın