Polonezköy Kiraz Festivali

Sevgili annem ve babam 10 gündür benim yanımdalar. Haftasonunu da fırsat bilip Polonezköy‘e Kiraz Festivali‘ne gittik bugün hep beraber.

Her sene Haziran ayında yapılırmış Kiraz Festivali, benim ilk kez bu yıl haberim yoldu. 4 Haziran-12 Haziran tarihleri arasında bu yılki festival. 4-5 Haziran haftasonu ve 11-12 Haziran haftasonunda Polonya’da gelen dans ekipleri 12:00-18:00 saatleri arasında köy meydanında dans gösterileri yapıyor, Polonyalı kızlar sepetlerine doldurdukları kirazları dağıtıyorlar.

Hemen meydanın arka sokağında da küçük bir sözde el sanatları çarşısı kurulmuş, içinde bolca Çin malı obje var. Keşke daha fazla Polonezköy’ü anlatan bal, Polonya tatlıları vs. olsaydı.

Polonezköy’ü oldum olası severim. Haftasonları özellikle motosikletle bir iki saatliğine de olsa beni İstanbul’un karmaşasından uzaklaştırır. Yeşilliği, güzel yemek ve tatlıları için sıkça giderim. Bugün ise gidiş gerçekten eziyet oldu. Acarkent’in önündeki ışıklardan başlayan trafik Polonezköy’ün içine kadar devam etti. Sebebini anlayamadığım bu trafik ben dönerken hala devam ediyordu. Annem ve babamı götürmeyecek olsam kesin yoldan geri dönerdim.

Eğer trafiğe dayanabilirim diyorsanız, önümüzdeki haftasonu yani 11-12 Haziran’da gösteriler devam edecek. Ayrıca bu dans gösterileri hafta içi Ümraniye Meydan Alışveriş Merkezi ve Astoria Alışveriş Merkezi’nde de yapılacakmış.

Güzel vakit geçireceğiniz Pazar günleri dilerim…

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın