Haftasonunu da fırsat bilip Polonezköy‘e Kiraz Festivali‘ne gittik bugün hep beraber.

Her sene Haziran ayında yapılırmış Polonezköy Kiraz Festivali. Polonya’da gelen dans ekipleri 12:00-18:00 saatleri arasında köy meydanında dans gösterileri yapıyor, Polonyalı kızlar sepetlerine doldurdukları kirazları dağıtıyorlar.

Polonezköy Kiraz Festivali
Polonezköy Kiraz Festivali

Hemen meydanın arka sokağında da küçük bir sözde el sanatları çarşısı kurulmuş, içinde bolca Çin malı obje var. Keşke daha fazla Polonezköy’ü anlatan bal, Polonya tatlıları vs. olsaydı.

Polonezköy Kiraz Festivali
Polonezköy Kiraz Festivali

Polonezköy’ü oldum olası severim. Haftasonları özellikle motosikletle bir iki saatliğine de olsa beni İstanbul’un karmaşasından uzaklaştırır. Yeşilliği, güzel yemek ve tatlıları için sıkça giderim. Bugün ise gidiş gerçekten eziyet oldu. Acarkent’in önündeki ışıklardan başlayan trafik Polonezköy’ün içine kadar devam etti. Sebebini anlayamadığım bu trafik ben dönerken hala devam ediyordu.

Polonezköy Kiraz Festivali
Polonezköy Kiraz Festivali

Eğer trafiğe dayanabilirim diyorsanız, önümüzdeki haftasonu yani 11-12 Haziran’da gösteriler devam edecek. Ayrıca bu dans gösterileri hafta içi Ümraniye Meydan Alışveriş Merkezi ve Astoria Alışveriş Merkezi’nde de yapılacakmış.

Güzel vakit geçireceğiniz Pazar günleri dilerim…

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın