Kullanmadığınız milleri değerlendirmeye veya gitmek istediğiniz bir yere başkalarının milleri ile çok ucuza seyahat etmeye ne dersiniz? Pointship mil paylaşımına imkan sağlayan yepyeni bir uygulama, mil paylaşım platformu! Pointship’i ve mil paylaşımını henüz duymamış olduğunuzu düşünerek, bu yazıda tüm detaylarıyla sistemi anlatacağım, sorularınız varsa yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın!

Pointship Mil Paylaşım Uygulaması
Pointship Mil Paylaşım Uygulaması

Pointship Nedir?

Öncelikle tabii ki Pointship nedir sorusunun cevabını verelim. Sistem oldukça basit: Üyeler arasında mil paylaşımına imkan sağlayan uygulama ile; millerini paylaşarak nakite çevirmek isteyenveya başkalarının millerini kullanarak ucuza seyahat etmek isteyen kişiler, güvenli bir platformda bir araya geliyor. 

Mil ile uçmak veya eksik millerinizi tamamlamak için ihtiyacınız olan milleri sistemde millerini paylaşmak isteyen kişilerden satın alabiliyorsunuz. 

Pointship’i kullanmak, mil paylaşımına başlamak için, Android ve İos uygulamasını indirmeniz ve üye olmanız gerekiyor. 

Pointship üzerinden yapacağınız ilk işlemde, servis ücretinde %10 indirim kazanmak için tıklayın!

İndirimden faydalanmak için Pointship Promosyon Kodunuz: COCG-2021

Mil ile uçmak için ilgili ucuşu Pointship üzerinden sipariş ediyorsunuz ve diğer bir üye size ilgili havayolunun web sitesinden uçusunuzu düzenliyor. 

Eksik millerinizi tamamlamak için ise ilgili mil bilgisini girip, diğer üyelerden sipariş ediyorsunuz.

Her iki durumda da Pointship, siparişi veren alıcıdan ilgili meblağı 3D secure Kredi Kartı sistemleri veya Paypal ile bloke ediyor, ve satıcıya bilet veya mil transferi işlemi tamamlandıktan sonra ödemesini aktarıyor, bu sayede ödeme konusunda %100 güvenlik sağlıyor.

Şimdilik sadece Pointship uygulaması üzerinde listelenmiş olan havayolu şirketlerinden biletinizi satın alabilirsiniz, yeni havayolu mil programları talebe göre uygulamaya eklenecektir. Nisan 2021 itibari ile Pointship platformunda listelenmiş havayolu programları listesini aşağıda görebilirsiniz:

 1. American Airlines – AAdvantage
 2. Aeroplan 
 3. Asia Miles
 4. Etihad Airways
 5. British Airways
 6. Virgin Atlantic
 7. Singapore Airlines
 8. Latam
 9. Alaska Mileage Plan
 10. United Mileage Plus
 11. Lufthansa – Miles&More
 12. Qantas
 13. Delta Skymiles 
 14. Emirates – Skywards
 15. Turkish Airlines – Miles&Smiles 

Üstelik paylaşım sadece miller ile sınırlı da değil; yakında Pointship uygulaması üzerinden otel fırsatları, lounge hakları gibi seyahat sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz başka fırsatları da paylaşabileceksiniz. 

Mil kazandıran kredi kartları yazıma da bir göz atmayı unutmayın.

Pointship’in Avantajları Neler?

Pointship, tamamen güvenli bir ortam üzerinden; kullanmadığı veya süresi dolmak üzere olan milleri olan kişilerin bu milleri nakde dönüştürmesini sağlarken uçuşunu mil kullanarak yapmak isteyenlerin çok daha ucuza bilet almalarına ortam sağlıyor. 

Mil almak veya mil satmak isteyenlerin forumlarda, facebook gruplarında veya tam olarak ne iş yaptığı belli olmayan mil puan takası yapan sitelerde, “süresi dolacak milim var, almak isteyen var mı?” veya “Amerika’ya gideceğim eksik milim var, mil satmak isteyen var mı?” gibi sorular sorup hiç tanımadıkları insanlarla herhangi bir güvenlik kontrolü olmadan, güvenli bir aracı olmadan mil alım satım işleri yapmasına artık gerek yok. Tüm süreci Pointship uygulaması üzerinden herhangi bir güvenlik endişeniz olmadan yürütebilirsiniz.

Pointship’in en yeni özelliği ise mil transferi. Diyelim ki yapmak istediğiniz uçuş 50.000 mil, ama sizin hesabınızda 40.000 mil var. Aradaki 10.000 mil eksiğinizi Pointship üyeleri arasında millerini paylaşıma açan birinden kendi hesabınıza transfer ederek biletinizi alabilirsiniz. 

Pointship’i Kimler Kullanabilir? 

Pointship’i mil paylaşımı yapmak isteyen herkes kullanabilir. Tabii ki mil kazanımı yaptığı kartın sahibi olması ve kredi kartı/mil kartı alabilecek yasal şartları sağlaması gerekiyor bu kişilerin ki mil paylaşımı yapabilsin. Başkasının millerini almak veya satmak gibi bir durum söz konusu değil. Hiçbir kullanıcının milleri/puanları Pointship sistemine yüklenmiyor ve tüm milleriniz havayolunuzun kendi mil programı hesabında duruyor. Pointship sadece millerini paylaşmak isteyenlerle ucuza uçmak isteyenleri buluşturan bir platform. Millerinizi paylaşarak kazanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken kaç mil sahibi olduğunuzu Pointship’e bir kanıt göstererek belirtmek ve sipariş almayı beklemek. Siparişi aldığınızda talep edilen bileti düzenlemek için Pointship üzerinde değil, havayolunuzun mil programı websitesi üzerinden bir arkadaşınıza veya ailenizden birine bileti düzenliyor gibi bileti oluşturmak ve ardından Pointship’e e-bilet/PNR numarasını girmek. Sizden bileti talep eden kişiyle bir iletişime geçmenize gerek yok, her şey Pointship platformu üzerinden yürüyor. Kısaca, mil programınızın bilgilerini veya şifresini ne Pointship’le ne de diğer kullanıcıyla paylaşıyorsunuz. 

Tabii ki Pointship’i  kullanabilmek için üye olmak şart. Üyelik sırasında doğru bilgilerin verilmesi de sistemin daha sonra düzgün işleyebilmesi, mil paylaşımı sırasında iletişimin düzgün ilerleyebilmesi için olmazsa olmaz. Pointship üyeliği ücretsiz, üye olmak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor. Üyelikten çıkmak istediğinizde ise Pointship uygulaması üzerinden müşteri hizmetlerine mesaj atarak veya [email protected]’e mail atarak üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz.  

Pointship Güvenli mi? Kart Bilgilerimi Vermek Zorunda mıyım?

Pointship üyelerinin güvenliğini sağlamak için 3D secure altyapısı ve Paypal ile çalışıyor. Uçuş/mil transferi talep eden üye ile mil sahibi üye arasında hiçbir iletişim olmuyor. Mil sahibi üyeler sadece gelen talebi onayladığı zaman işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli bilgileri görebiliyor. Bileti talep eden kullanıcı ise mil sahibinin hiçbir bilgisine erişemiyor. Herhangi bir üyenin bilgileri  üçüncü kişi veya kurumlar ile paylaşılmıyor. 

Pointship Mil Paylaşım Uygulamasını Nasıl Kullanacağım?

Pointship mil paylaşım uygulamasını kullanmak için yapmanız gerekenleri adım adım yazarak işinizi kolaylaştırmak istedim. 

 1. Telefonunuzda kullandığınız işletim sistemine uygun olacak şekilde Android ve İos uygulamasını indiriyorsunuz.
 2. Pointship uygulamasına üye oluyorsunuz. Üye olurken sadece telefon numaranızı vermeniz ve size gönderilen doğrulama kodunu girmeniz yeterli. 
 3. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra altta yer alan mavi Pointship logosuna basın. 
 4. “Paylaş” ve “Sipariş” şeklinde iki adımlı bir menü karşınıza çıkacak.

5. Eğer millerinizi paylaşmak istiyorsanız “Paylaş” menü adımından işleminize devam edin. 

 • Üyesi olduğunuz havayolu programlarından mil paylaşımı yapmak istediğiniz program veya programları seçin. 
 • Seçtiğiniz programda ne kadar milinizi paylaşmak istediğinizi, minimum satış rakamınızı ve 1000 mil için kaç Usd istediğinizi belirtin. Sistem size 1000 mil için en az ve en fazla kaç Usd girebileceğinize dair teklif önerisini de sunuyor. 
 • Son olarak seçtiğiniz mil programına üye olduğunuzu belgeleyen bir görseli sisteme yüklemeniz istenecek. Ben bankamın mobil uygulamasından kaç milim olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü alarak onu yükledim. 
 • Talebiniz onay/inceleme sürecine girecek. Bana onay birkaç dakika içinde geldi. 
 • Size bir sipariş geldiğinde havayolu şirketinin web sitesi veya uygulaması üzerinden size iletilen siparişteki bilgileri girerek bilet alma işlemini tamamlamanız ve bilet numarası ve/veya PNR numarasını Pointship uygulamasında siparişler bölümüne girmeniz gerekiyor. 
 • Listelediğiniz  milleriniz bir siparişte  kullanıldığında, paylaştığınız mil karşılığı tutar uçuş tamamlandıktan 48 saat sonra hesabınıza geçer. 
 • Mil tutarı hesabınıza geçtikten sonra, Pointship profilinize girerek parayı istediğiniz banka hesabına transfer edilmesini sağlayabilirsiniz. 
Onay mesajı
Onay mesajı

6. Eğer başkalarının milleriyle uçak bileti  almak istiyorsanız “Sipariş” adımından devam edin. 

 • “Uçuş Seçin” adımından ilerleyerek istediğiniz destinasyonu seçin. 
 • Destinasyon için gereken mil miktarı ve vergi tutarını girin. Mil miktarı ve vergi tutarı için kullanacağını havayolunun sitesinden rakamları kontrol etmeniz gerekiyor. 
 • Eğer hızlı rezervasyon seçeneğini seçerseniz 2 gün içinde, normal  rezervasyon seçeneğini seçerseniz uygun teklif bulunduğunda biletinizi düzenletebilirsiniz. 
 • Seyahat edecek kişinin bilgilerini girdikten sonra ister Kredi Kartı, ister Paypal ile ödemenizi yapıp siparişinizi oluşturmuş oluyorsunuz.

Kullanmayacağınız milleri değerlendirmek veya uçmak istediğiniz destinasyona uygun fiyata bilet almak için Pointship uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama ile ilgili kafanıza takılan sorular varsa yorumlara yazmayı unutmayın!

Pointship üzerinden yapacağınız ilk işlemde, servis ücretinde %10 indirim kazanmak için tıklayın!

İndirimden faydalanmak için Pointship Promosyon Kodunuz: COCG-2021

Yolda Kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın