Mart ayında hayatıma giren sevgili scooterim “Uçuç” ile trafikte olmanın mutluluğunun yanında birtakım sıkıntıları da var elbette… Bu bana yada Uçuç’a özel bir durum değil, İstanbul’da-Türkiye’de motorsiklet kullanan pekçok insanın sıkıntıları…

Bu sıkıntıları avantaja çevirmenin yollarından biri de trafikte motosiklet sayısının artması diye düşünürüm hep. Motosiklet kullanmaya karar verdikten sonra pekçok arkadaşımı da teşvik etmeye başladım bu düşünceyle. Trafikte ne kadar çok bilinçli motosiklet kullanıcısı olursa o kadar çok farkedilmeye başlayacağız.  Bilinçsizce, çılgınca motosiklet kullananlar da işin önemini ciddiyetini kavrayacaklar ve biz motosiklet kullananlara vurulan “serseri” damgasından kurtulacağız.

Motosiklet Kullanmamak Çılgınlık!
Motosiklet Kullanmamak Çılgınlık!

Tam da bu düşünceler içindeyken Moted’in (Motosiklet Endüstrisi Derneği) “Asıl Motosiklet Kullanmamak Çılgınlık” kampanyasını gördüm. Etkili bir kampanya olacağına dair ümidim büyük. Yoğun bir iletişim kampanyası yürütüyor olmaları da ümidimi artırıyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sinem Dönmez de bu kampanyayla ilgili bir haber yapacağını söylerek bana ulaştı. Benim gibi trafikte motosiklet kullanan Eren Kumcuoğlu ve Serkan Söğüt ile beraber sorunlarımızı, sıkıntılarımızı anlatma fırsatı bulduk. Bu hafta “Haftasonu” ekinde geniş yerverdi konuya. Eline, kalemine sağlık Sevgili Sinem Dönmez…

Cumhuriyet gazetesi röportajı
Cumhuriyet gazetesi röportajı

Motosiklet kullanıcı sayısı ile birlikte motosiklet kullananlara karşı bilincin de artması dileklerimle…

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın