Kaş’ın sevdiğim yönlerinden biri de Bodrum, Alaçatı gibi saçma sapan yemek fiyatlarının olmaması. Fiyatlar genelde İstanbul fiyatları, hatta biraz daha ucuz. Kaş’ta ne yenir, nerede yenir önerilerim yine benim kişisel deneyimlerimden oluşuyor. Sizin de sevdiğiniz mekanlar varsa yorumlara ekleyin lütfen.

Ayı’da Akşamüstü Birası

Kaş’ta Ne Yenir, Nerede Yenir?
Kaş’ta Ne Yenir, Nerede Yenir? 

Kaş’ın en çok el değiştiren ve en güzel manzaralı ve geniş mekanı sanırım burası. Dejavu’nun birkaç metre ilerisinde geniş bir bahçesi olan birşeyler içip akşamüstü denizden çıkıp duşunuzu aldınız, bir bira içelim dediğinizde gidilecek yer burası. Özellikle kalabalık bir grupsanız geniş ortamı ile rahat edebileceğiniz bir yer.

Dejavu’da Gün Batımı

Dejavu'da Gün Batımı
Dejavu’da Gün Batımı

Kaş deyince ilk akla gelen mekanlardan biridir Dejavu. Gün Dejavu’da batırılır, birşeyler içilir, sonra yemeğe geçilir. Islak saçlarla Dejavu’da oturan tatilciler içkilerini yudumlarken derin sohbetlere dalmışlarsa hiç şaşırmayın.

Ruhi Bey Meyhanesi’nde Sütte Balık

Ruhi Bey Meyhanesi’ni geçen yıl keşfettik. Rezervasyonsuz yer bulmanız neredeyse imkansız. Meyhanenin hemen her yerinde Atatürk fotoğrafları görmek beni çok mutlu ediyor. İşin duygusal boyutunun dışında yemekleri çok lezzetli. Fotoğraftaki sütte balık efsane bir lezzet. Mezeleri, balık yemekleri ile benden tam not aldı. Fiyatlar ise İstanbul fiyatlarının altında.

Derya Beach’te Pizza

Derya Beach’te Pizza

Kendisi plaj olsa da pizzaları efsane! Gündüz plaja gitmeseniz de pizza fırını akşamları da açık, akşam yemeği için pizza söyleyebilirsiniz. Şu fotoğraftaki pizza 2 kişiye rahat yeter, off olsa da yesek canım çekti.

Smiley’s Restoran’da Balık

Smiley's Restoran'da Balık
Smiley’s Restoran’da Balık

Smiley’s Restoran’dan altındaki Tarihi Sarnıç nedeniyle bahsetmiştik. Burası balık yiyebileceğiniz, çeşit mezeleri olan bir mekan. Aklınızda olsun, eğer yoğun sezonda gitmiyorsanız bu tarz yerlere gündüzden gidip menü konusunda anlaşıp pazarlık edip fiyatınızı fiksleyebilirsiniz.

Önerilerim yemekten çok içme üzerine oldu sanırım ama Kaş’a gidince durum böyle oluyor, yapacak birşey yok.

Ayrıca Kaş’ta sahil boyunca keçi sütünden yapılan mis gibi dondurmadan yemeden, limanın hemen arka sokağındaki Çınaraltı çay bahçesinde bir çay veya kahve içmeden dönmeyin.

Kaş’ta Gece Hayatı

Kaş Mavi Bar
Kaş Mavi Bar

Kaş’ta gece hayatı çok hareketli bir o kadar da sakin. Çılgın partiler yok ama yıllardır aynı çizgide müzik yapan mekanlar var.

  • Mavi Bar: Gündüzleri renkli sandalyeleri ile instagramlık bir köşe iken, geceleri dolup taşar. Kaş’ın simgelerinden biri haline gelmiş bir mekan Mavi Bar.
  • Red Point: Red Point’in sokağına girip yürümekte zorlandığımız günler olmuştur. İğne atsan yere düşmez derler ya tam da öyle. Mekan da genel de dolu oluyor, canlı müzik her zaman coşturmaya hazır.
  • Hi Jazz: Canlı müzik bulabileceğiniz mekanlardan biri de Hi Jazz.
  • Hide Away

Kaş’ta gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler için tıklayın.

Kaş gece de gündüz de hem gözlere hem de midelere hitap ediyor!

Yolda Kalın!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

1 Yorum

Yorumunuzu Yazın