İstanbul aşıkları sevgililer günü tatili için yakın yerleri tercih ediyor!

14 Şubat Cuma gününü hafta sonuyla birleştirip 3 günlük bir tatile gidebileceğiniz gibi, sadece hafta sonu için ufak bir kaçamak da ayarlayabilirsiniz. Amaç; biraz baş başa kalmak, biraz şehrin kaosundan kaçmak. Huzuru çok uzaklarda aramanıza gerek kalmayacağını, 14 Şubat sevgililer günü için yakın yerlere tatil seçeneklerini gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız.
Çok uzun kilometreler kat etmenize, enine boyuna plan yapmanıza, dağları aşmanıza gerek yok. İşte karşınızda sevgililer günü için

İstanbul yakınlarındaki sevgililer günü tatil alternatifleri:

Polonezköy

Hâlâ Polonyalılar’ın yaşadığı Polonezköy’e gittiğinizde buranın ve bu ismin hikâyesini dinlemeden dönmeyin. Doğayla baş başa, yeşiller arasında bir yer hayal edin. Sessizce, huzurlu yürüyüş yapabileceğiniz, koşup bisiklete ve hatta ata binebileceğiniz bir orman içinde romantik bir kış tatili geçirebilirsiniz Polonezköy’de. Havası İstanbul’dan daha ılık, huzuru daha bol olan eşsiz ve en yakın alternatifiniz için son dakika karar verseniz bile yarım saat sonra oradasınız.

Silivri

İstanbul’un en güzel sahillerinden biri kuşkusuz ki Silivri sahili… Bizans İmparatorluğu’ndan bugüne dek sayfiye yeri olarak anılan Silivri, İstanbul’a sadece 70 km mesafede bulunuyor. Eskiden kaleden dışında ev bulunmayan bu tatlı kasabaya bir tatlı huzur almaya gittiğinizde, liman içindeki kiralık teknelerle mutlaka sahil turu yapın. Sevgilinizle el ele kıyı boyunca yürüyüş yaptıktan sonra, sahil kenarındaki çay bahçelerinde çay içmeyi unutmayın.

Maşukiye – Kartepe

İstanbul’a yaklaşık 100 km mesafede olan Maşukiye ve Kartepe bölgelerine gitmek için sevgililer günü çok doğru bir zaman. Özellikle Kartepe’deki kayak merkezinin açılmasıyla birlikte son dönemlerin en popüler uğrak yerlerinden biri haline elen Maşukiye’de sevgilinizle baş başa, hem romantik hem eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. ATV ile doğanın tadını çıkarabilir, kayak yaparak adrenaline doyabilirsiniz. O taraflara gitmişken alabalık yemeden dönmeyin!

Sapanca

Stresli iş hayatından kaçan sevgililer için en ideal buluşma noktası Sapanca! İstanbul’a yaklaşık 120 km mesafede bulunan Sapanca’da, yeşile ve maviye, oksijene ve doğaya doyacaksınız. Nemli ve bol oksijenli havası sayesinde onlarca farklı bitkinin yaşadığı bu verimli topraklar botanik bahçeleriyle de adından söz ettiriyor. Sapanca’daki pek çok termal tesiste sevgilinizi ve kendinizi bol bol şımartabilirsiniz. Aromaterapi masajlarıyla, hamama sefalarıyla, sudan gelen şifa ile kendinizi yeniden doğmuş ve çok zinde hissedeceksiniz.

Mudurnu

Bizans, Hititler, Osmanlı, Selçuklu gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu sevimli kasaba! Sizi, yüzlerce yıllık konakları ve tarihi güzellikleriyle karşılıyor. Mudurnu’dayken mutlaka tarihi bir konakta gecelemeli ve yöresel tatları denemelisiniz. Mudurnu’nun sembolü olan saat kulesine dik bir yokuştan çıkacaksınız, ama çıktığınızda muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız.

Bazen uzak mesafeler bile yakın gelir sevdiğinizle… Kilometresine, saatine bakmadan, yorulup yorulmayacağınızı hesaplamadan, sadece yola çıkın. Maksat çok güzel birkaç gün geçirmek, biraz huzur bulmak, biraz eğlenmek, biraz nefes almak; hem ciğerleriniz hem de ilişkiniz için. Hayatın telaşında sevgilinizle birbirinize ayıramadığınız zamanı bu sevgililer günü tatilinde kendiniz yaratın. Size de, sevgilinize de, ilişkinize de iyi gelecek bir iki gün yaşamak için 14 Şubat, çok iyi bir fırsat! İnsanlar sevgililer günü hediyeleri ile ilgilenirken siz de rahatlatıcı bir tatil hediye edebilirsiniz sevgilinize…

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın