Gezmeyi Sevenlere Alınabilecek En İyi Yeni Yıl Hediyeleri
Gezmeyi Sevenlere Alınabilecek En İyi Yeni Yıl Hediyeleri

Dünyayı gezmeyi sevenler, 2020 yılını pandemi nedeniyle biraz zor geçirdi malumunuz. Kapanan ülke sınırları, döviz kuru, iptal olan seferler, hava muhalefetleri derken birçok gezgin kendilerini evlerinde buldu. Yeni bir yıl gelirken iyi dileklerin, umutların paylaşılacağı bu gün için hediyeler de hazırlanıyor. Gezmeyi sevenlere alınabilecek en iyi yılbaşı hediyesi seçeneklerini sizin için derledik. 

Rakibim Olmaya Ne Dersiniz? 

Gezginler anılarını paylaşmayı sever. Gezgin ruhlu maceraperestlere anılarını, bilgilerini paylaşabilecekleri birer web sitesi adresi alarak veya kurulu bir site açarak hediye edebilirsiniz. Rakip yaratmak gibi olmasın ancak ne kadar çok bilgi, o kadar yeni rota, o kadar heyecan demek. Hepimizin birbirimizden öğreneceği bir şeyler var, yeni yıl yeni başlangıçlar için iyi bir vesile olabilir. 

Küresel Dünyanın Getirilerinden Faydalanın

Dünyanın dört bir yanında kullanılabilecek bir fotoğraf çekimi hakkı, seyahat severler için mükemmel bir hediye olmaz mıydı? Her ülkede fotoğrafçıyı nereden bulacağız diye düşünüyorsanız Flytographer sitesini henüz ziyaret etmemişsiniz demektir. Dünyada 300 farklı konumda hizmet veren siteden “Gift a shoot” butonu üzerinden çekim hediye edebilirsiniz. Üstelik fotoğrafçılar şehrin en iyi açılarının, görsellerinin nerede yakalanacağı konusunda da gezginlere fikir verebilir.

Küçük Dostları Unutmayın

Gezginlerin en büyük sorunlarından biri de evcil dostlarının  seyahatler süresince nerede kalacakları ve nasıl beslenecekleridir. Onlar için kedi/köpek pansiyonlarından hediye kartları alabilirsiniz. Zamanlamalı mama ve su kapları da kısa seyahatler için içlerinin rahat etmesine yardımcı olabilir. 

Onlara Kulak Verin!

Her seyahatseverin muhakkak hayran olduğu bir şehir, bir kültür vardır. Onlara sevdikleri şehirle, kültürle ilgili bir hediye alabilirsiniz. Örneğin Berlin’i görmek isteyen birine e-ticaret sitelerinden Berlin duvarından bir parçanın yer aldığı bir magnet alabilir, Güney Kore mutfağına meraklı birine ülkenin özel desenli kaselerden seçebilir, Japonya’yı görmek isteyenlere ülkenin ikonik sakura ağaçlarına ithafen, sakura kokulu bir parfüm seçebilirsiniz. 

Onlar Her Zaman Gerekliler

Seyahatlerde pratiklik sağlayan küçük hediyelerden bir set yapabilirsiniz. Seyahat yastığı, hızlı kuruyan, yer kaplamayan mikrofiber bir havlu, sıkı seyahat çorapları, sıcak tutan ince bir şal her gezginin ihtiyacı… Üstelik yeni yılın anısına, üzerinde yılbaşı süsleri ile kaplı bir çam ağacı görseli varsa, çok daha eğlenceli bir hediye alternatifi oluşturabilir. Pakete yeni yılı anımsatacak hediye paketleri seçebilirsiniz.  

Elektronikle Aranız Nasıl? 

Seyahatlerde sık kullanılan elektronik cihazlar, birçok gezginin ihtiyacıdır. Üstelik birçoğu kısa sürede kaybolur. Kulaklıktan hoparlöre, go prodan tripoda kadar farklı cihaz ve aksesuarlar iyi birer yılbaşı hediyesi alternatifi olabilir. Selfie çubuğu, el kameraları ve droneları da listeye ekleyebilirsiniz. Yolda kitap okumayı kolaylaştıracak tabletler, araç için navigasyon cihazları da seyahat kolaylaştırıcı diğer elektronikler arasında sayılabilir. Onlardan birini seçebilirsiniz. Eğer daha yüksek bir bütçeniz varsa, şarjı çooookkkk uzun bir süre dayanacak yeni nesil bir akıllı telefondan daha iyi bir hediye seçeneği düşünemiyoruz. 

Küçük Hediyeler, Büyük Sevinçler

Yılbaşı ağacı altına konulabilecek, küçük paketli bir hediye olsun diyorsanız, sizin için de alternatiflerimiz var. Bu hediyelerden birini seçerek yeni yıl partisinin gözde hediyesini siz takdim edebilirsiniz. (Gezmeyi sevenlere ne olur artık harita almayın. 🙂 Biraz yaratıcılık sunan hediyelerle seyahat heyecanını canlı tutabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.) Örneğin, yabancı ülkelere sık sık seyahat edenler, temel ihtiyaçlardan birinin priz konverterı olduğunu bilir. Hem güç kaynağının formunu değiştirmeyi hem de çoğaltmayı sağlayan çoklu giriş sahibi aparatlardan alarak büyük bir ihtiyaca cevap verebilirsiniz. Tamam çok güzel ve şık görünen bir hediye değil ama inanın çok gerekli bir yılbaşı hediyesi almış olacaksınız. Anahtar bulucu aparatlar, powerbankler, farklı ülkelerden toplanan anahtarlık ve tirbüşonlar, iyi birer yeni yıl hediyesidir. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın