Foça’ya Nasıl Gidilir?

14
15088

Bu yaz Foça hakkında çok soru aldım. Bir taraftan da korkuyorum, Foça çok popüler olur da masumiyetini kaybeder diye.

Tabii, Foça’da ne yenir, nereler gezilir kadar nasıl gidilir sorusu da çokça geliyor. Bir önceki yazımda bu konuya yer vermediğim için onu da yazayım istedim.

İzmir’den Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Foça arası 70 km. Eğer kendi aracınızla geliyorsanız, 1 saatten az bir zamanda Foça’dasınız demektir.

Daha Büyük Görüntüle

İzmir’e otobüs ya da uçakla geldikten sonra İzmir otogarından Foça Otobüsleri hemen ilk peron.

İstanbul’dan Foça’ya Nasıl Gidilir?

İlk yol uçak yada Otobüs ile İzmir’e gidip oradan otobüsle Foça’ya geçmek olacak yine.

Eğer kendi aracınız ile geliyorsanız;  Manisa üstünden ya da sahiş şeridinden gidebilirsiniz. Ben sahil yolunu tercih ederim. Yeni ve Eski Foça arasındaki sahil yolunu mutlaka kullanın derim. Manzara müthiş.

Daha Büyük Görüntüle

Foça hakkındaki  “Bir gün temelli sana gelebilirim Foça, bekle beni”  yazımda görülecek yerler konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

14 YORUMLAR

  1. bir diger alternatif ve ucuz yol da izmir adnan menderes havaalanından izban trenine binmek ve hatundere duraginda inip 744 aktarma otobüsü ile eski foçaya gitmek şeklinde… bu yontemi denedim, cok da memnun kaldim. izban izmir’e cok yakismis!..

  2. Izban ve 744 ile toplam 2 saat sürüyor foça ya ulaşmak uçak yolculuğu havalanına ulaşım ve bekleme ile süre otobüs yolculuğu ile aynı. Biz her iki yolu da kullandık bu yaz ve indi bindi bavul yük vs derken çok yorulduk. En iyisi özel araç kullanmak. Bu hafta sonu araç kiralayarak gitmek bize ailecek daha ucuza geldi açıkçası yarın gece 6 saatte foça ya ulasacagimi umuyorum. Avis araç kiralama epey indirimde bu sıralar tavsiye ederim

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here