Anadolu Kavağı, İstanbul

2
1233

Yaklaşık 12 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. İstanbul’da görmediğim pek az yer vardır konusunda iddialıyımdır. Hafta içi bir arkadaşım Anadolu Kavağına gittiklerini söyleyip fotoğraflarını gösterdi. İstanbul’un içinde böyle bir yer olmasına gerçekten şaşırdım. Buraya ben de gitmeliyim dedim.

Ve dün kavağa doğru yola çıktık. Beykoz sahilden yola devam ederseniz sizi Anadolu Kavağına götürüyor. Beykoz’dan sonrası tamamen orman içinde bir yol. Yol asfalt olmasına rağmen oldukça kötü. Anadolu Kavağına geldiğinizde Kaleye doğru tabelaları takip edin. Ceneviz Kalesi diye geçen bir kale var. Önemli olan kale değil manzara. Muhteşem bir boğaz manzarası göz doyuruyor. Rumeli Kavağına gitmiştim ama ikisi arasındaki manzara kıyaslanamaz. Kesinlikle Anadolu Kavağı görülmeli. Hatta yabancı misafirler buraya getirilmeli ve boğaz-manzara ikilisi akıllara kazınmalı.

Anadolu Kavağından Anadolu Fenerine doğru giden ıssıza yakın bir yol var. Orada devam edip manzaranın en güzel yerinde durup sessizliğin sesini dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Geç vakit gittiğim için fotoğraf yok. Karanlığa kalmamak için acele ettik. Ancak mutlaka tekrar gideceğim ve fotoğrafları paylaşacağım.

Hala gitmemiş olan varsa hiç vakit kaybetmesin…

2 YORUMLAR

  1. İstanbul’ da gidebildigim bikac yerden biri. Gercekten cok güzel seyirlik bi yolu var.Yol kenarında satılan meyvalardanda almıstık.Turistik bi yer havası var.Görmeye değer gercekten.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here