Gezi Tüyoları Yurt Dışı Gezilerde Seyahat Sigortası Neden Önemli?

Yurt Dışı Gezilerde Seyahat Sigortası Neden Önemli?

Yurt dışı seyahatlerinize büyük bir heyecanla hazırlanıyorsunuz. Biletler, bavul hazırlıkları derken zaman çabucak geçiyor ve o an; yola çıkma vakti geliyor. Peki, bir şeyi unutmadınız mı? Yurt dışı seyahat sigortası yaptırmayı… Önemsiz ya da gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aksine, sigorta en önemli husus… Gelin, şu konuyu bir kez daha gözden geçirelim.

Yurt dışı seyahat sigortası
Yurt dışı seyahat sigortası

Seyahat Sigortasına Neden İhtiyaç Var?

Ne hastalıkların ne de kazaların ne zaman geleceğini önceden bilmemiz mümkün değil. Fakat önlem almamız gayet mümkün! Önlem de seyahat sağlık sigortasından geçiyor. Yurt dışında sağlık giderleri çok ciddi rakamları bulabiliyor. Basit bir acil müdahale için dahi çok yüksek rakamlarla ödeme yapmanızı gerektiren bir fatura ile karşılaşabilirsiniz. Bu riski göze almak yerine gayet cüzi rakamlarla sigorta yaptırmanız, sizce de daha akılcı bir yöntem olmaz mı?

Bu arada yurt dışı seyahat sağlık sigortası Schengen ülkelerine gitmeniz için zaten zorunlu oluyor. Çünkü vize işlemlerinde sizden bu sigortayı yaptırdığınıza dair poliçe isteniyor. Dolayısıyla Schengen ülkelerine yapacağınız seyahatlerin öncesinde de bu sigortayı mutlaka yaptırmış olmanız ve tüm seyahat programınızı kapsayacak şekilde poliçenizin düzenlenmiş olması lazım.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Hastalık ya da kaza durumunda acil tıbbi yardım hizmeti almanız durumunda masraflar yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile karşılanıyor. Evinize nakledilmeniz, şayet gerekirse seyahat sürenizin uzatılması, eviniz ile haberleşmenizin sağlanması, bagaj kaybının telafi edilmesi, kullanmanız gereken ilaçların masraflarının karşılanması da poliçenize dahil ediliyor. Bunun dışında şayet sizin tarafınızdan gelen talep olursa, ek teminatların da poliçenize dahil edilmesi de mümkün oluyor.

Yurt dışı seyahat sigortası
Yurt dışı seyahat sigortası

Hiçbir sigorta herşeyin harika gittiği durumlar için yapılmaz. Yurt dışı seyahatlerinizde grip olmanız önemli değil ama ya başınıza ciddi bir kaza gelirse? Özellikle benim gibi doğa aktivitelerini seviyorsanız başınıza gelebilecek riskleri de artırıyorsunuz demektir. Eğer ekstrem sporlarla uğraşıyorsanız sigorta alırken mutlaka belirtmeniz, gerekirse ilgilendiğiniz sporlar için ekstra teminatlar eklenmesini sağlayabilirsiniz. Kışın kayak, bahar aylarında doğa yürüyüşleri, yaz aylarında dalış gibi aktiviteler yüksek risk içeren sporlar mesela.

Yurt dışı seyahat sigortası
Yurt dışı seyahat sigortası

Ben sık seyahat ettiğim için yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırırken, seyahat süremi kapsayan bir poliçe yerine yıllık ve tüm dünyada geçerli bir poliçe yaptırmayı tercih ediyorum. Böylece her seyahatimden önce tekrar poliçe yaptırmam gerekmiyor. Ancak tüm dünya standart seyahat sigortaları her ülkeyi kapsamayabiliyor, poliçe alırken mutlaka içeriğine, kapsamına dikkat etmeniz lazım.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası için ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor? Sigortanın süresi, gideceğiniz ülkeler, kapsamında nelerin olduğuna göre yurt dışı seyahat sağlık sigortası fiyatları değişkenlik gösterir.

Seyahat planı yaparken yurtdışı seyahat sigortası teklifi de almanızı tavsiye ederiz. Uluslararası bir sigorta şirketi olan Generali Sigorta seyahat sigortasında en çok tercih edilen şirketlerden biri oluyor ve çok uygun fiyata poliçe sunabiliyor. Bu nedenle öncelikle bu firmadan fiyat teklifi almanız zaman kaybetmenizin önüne geçebilir. Ayrıca Generali internet sitesinde merak ettiğiniz pek çok sorunun detaylı yanıtını öğrenebilirsiniz. Böylece sigortanın yurt dışı seyahatlerde gerçekten gerekli olup olmadığı bilgisine daha sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

Yolda kalın!

Sevil Mert
"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

İlgili Yazılar

Keşfet

Hayatımın Sürprizi Gökteki Manastır Meteora

Uzun uzun yıllar önce, siz deyin 8 ben diyeyim 10 yıl önce...

Gizli Kalmış Cevher: Gümüşhane Santa Harabeleri

Türkiye'de gezilecek yerler deyince aklınıza son gelecek yerlerden biri herhalde Gümüşhane'dir. Halbuki...

Belgrad Ormanı Pazar Yürüyüşü

İstanbul Gezileri'nin 8.cisini 9 Şubat Pazar günü İstanbul'da nadir kalmış şehrin ciğerlerinden birinde, Belgrad...

Ucuz Tatilin Bir Yöntemi Olarak Erken Rezervasyon

Tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atıp güzelce motive olacağınız yaz tatili gibisi var...

Portekiz Faro İskelet Kilisesi

Portekiz'in güneyindeki küçük sahil kasabası Faro'ya yıllar önce gitmiştim. Faro özellikle yaz...

9 Günlük Kenya-Tanzanya Gezisi Maliyeti

Kurban bayramını fırsat bilip gittiğim Kenya'da Masai Mara'da safari, Tanzanya'da Zanzibar adasını...

Sponsorlu Bağlantılar

Gezi tutkunları! Tatilsepeti.com’un sunduğu avantajlı fiyatlar ve birbirinden farklı tatil konseptleriyle hayalinizdeki tatili yapmaya ne dersiniz? Tatilsepeti.com ile Antalya otelleri ve kültür turları arasından seçim yapabilir, ucuz bodrum otelleri fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Otokirala.com, Türkiye’nin en ucuz araç kiralama platformu.

Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Buraya Girin