Kültürleri, coğrafyaları ve tarihi zenginlikleri ile merak uyandıran Avrupa ülkeleri, hemen hemen herkesin görmek istediği yerler arasındadır. Avrupa ülkelerinin birçoğuna giriş yapabilmek için ise vize alma zorunluluğu bulunur. Tatilini Türkiye sınırlarının dışında geçirmek isteyen Türk vatandaşlarının ilk olarak vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ancak yurt içinde seyahat ediyormuş gibi rahatlıkla gidebileceğiniz vizesiz Avrupa ülkeleri de vardır. Sadece uçak bileti ve pasaport ile gidebileceğiniz ülkeler, Avrupa’nın eşsiz kültürünü yerinde görmenize imkan verir. 

Belgrad - Sırbistan
Belgrad – Sırbistan

Tatilini yurt dışında geçirmek isteyenler için vizesiz gidilebilecek ülkeler merak konusudur. Seyahat planlaması yaparken vize işlemleriyle uğraşmak istemeyenler için pek çok ülke seçeneği bulunur. Güney ve Orta Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinin bir çoğu umuma mahsus pasaport (bordo) sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmez. Örneğin Güney Amerika’da Arjantin ve Brezilya başta olmak üzere Kolombiya, Peru ve Şili gibi ülkelere vize almadan seyahat etmeniz mümkündür.

Vize almadan sadece pasaportunuzla giriş yapabileceğiniz Asya ve Afrika ülkelerinin sayısı oldukça fazladır. Filipinler, Tunus, Japonya, Hong Kong, Güney Kore ve Singapur gibi pek çok Asya ve Afrika ülkesi de vize şartı aramadan Türk vatandaşlarına seyahat izni verir. Vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri ise ağırlıklı olarak Balkanlar’dadır. Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde konumlanan Arnavutluk ve Kuzey Makedonya gibi eşsiz ülkeleri barındıran Balkanlar’a vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Yurt Dışı Tatili için Neden Avrupa’yı Tercih Etmelisiniz?

Avrupa ülkeleri; doğal güzellikleri, benzersiz kültürleri ve tarihi kalıntıları ile her göreni kendine hayran bırakır. Bu ülkeler, tatilini dolu dolu geçirmek isteyenler için pek çok cezbedici özellik barındırır. Hem gezebileceğiniz hem de yeni kültürlerle iç içe vakit geçirebileceğiniz bir tatil için Avrupa ülkeleri son derece idealdir. Türkiye’ye uçakla sadece birkaç saat uzaklıkta olan bu ülkeler, kısa ve uzun soluklu tüm tatiller için vazgeçilmez rotalar arasında yer alır. Avrupa turları, kapsamlı programları sayesinde dolu dolu bir seyahat geçirmeniz olanaklı kılar. Rotası vizesiz gidilen Avrupa ülkelerinden oluşan turlar, evrak işleriyle zaman kaybetmeden dünyayı keşfetme fırsatı sunar. 

Tatil Turu Önerileri : Vizesiz Gezebileceğiniz Avrupa Ülkeleri

Kıbrıs
Kıbrıs

Avrupa hayali kuran tatilciler, vizesiz seyahat edilebilen ülkeler sayesinde bürokratik işlemlerle uğraşmadan yolculuğa çıkabilir. Evrak işleriyle vakit kaybetmenize engel olan vizesiz Avrupa turları, Balkanlar’ın birçok ülkesinde unutulmaz bir tatil yapmanıza imkan verir. Bu turlar kapsamında vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri ise şu şekilde sıralanır:

  • Bosna Hersek
  • Kuzey Makedonya
  • Arnavutluk
  • Belarus
  • Kosova
  • Karadağ
  • Sırbistan
  • Moldova
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Düzenlenen bu turlar sayesinde vizesiz gidilen Avrupa ülkelerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Üstelik Avrupa’ya gitmek isteyenler için düzenlenen bu vizesiz turlar, son derece cazip programlara da sahiptir. Küçükten büyüğe herkesin beklentilerini karşılayan bu organizasyonlarda ilgili ülkelerdeki tüm turistik noktalar ziyaret edilir. Böylece tarihiyle herkesi kendine hayran bırakan kentlerde birbirinden özel anılar biriktirmeniz de mümkün olur. 

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Turları için Setur!

Tatilini Avrupa ülkelerinde keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler, Setur ayrıcalıklarıyla sunulan turlar sayesinde kusursuz bir plan yapabilir. Tüm otel rezervasyonlarında yanınızda olan Setur, vizesiz gidilen Avrupa ülkelerine düzenleyeceğiniz seyahatlerde de size önemli kolaylıklar sağlar. Geniş kapsamlı vizesiz yurt dışı turları ile hayalini kurduğunuz tatile hemen kavuşabilirsiniz. Avrupa’dan Güney ve Orta Amerika’ya, Afrika’dan Asya’ya kadar pek çok kıtada yer alan vizesiz ülkeleri Setur ayrıcalıklarıyla keşfetmek çok kolaydır. Bütçe noktasında da önemli fırsatlar sunan Setur, uzun vadeli taksit ayrıcalıkları sayesinde her açıdan keyifli bir tatilin kapılarını aralar. Siz de ‘’Mutluluğa giden yol tatilse Setur’’ sloganıyla vizesiz gidilen Avrupa ülkelerine doğru keyifli bir seyahate çıkmak için hemen hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın