Ucuz uçak biletleri ile ün salmış olan Ryanair’in Türkiye pazarına gireceğine dair dedikodular bir süredir gündemde idi. Ryanair internet sitesinde yer alan uçuş haritasına göre 2018 Haziran ayı sonunda Ryanair Türkiye uçuşları başlıyor!

Ryanair Türkiye Uçuşları Başlıyor

Ryanair Hava Yolu Şirketi Hakkında

1-2 euro’ya satışa çıkardığı ucuz uçak biletleri, tuvaletten para isteneceğine dair sansasyonları ile Ryanair adından en çok söz ettiren hava yolu firmalarından biri. Ayrıca dünyada uçakları herhangi bir kazaya karışmamış nadir hava yollarından biri olması ile de dikkat çekiyor.

Avrupa’da pek çok şehre uçuşu olan Ryanair, özellikle ana havaalanları değil de küçük havaalanlarına uçarak vergi maliyetlerini düşürmeyi başarıyor. Ayrıca gece yarısı, günün en olmadık saatine koyduğu uçuşları ile slot alma konusunda da avantaj sağlayarak maliyetlerini en aza indiriyor. Ryanair uçak biletleri çok ucuz olsa da en küçük boy el bagajı dışında bir bagajla Ryanair kullanacaksanız size astarı yüzünden pahalıya gelebilir, bu nedenle bilet alırken bagaj kurallarına çok dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ryanair Türkiye’de Hangi Şehre Uçacak?

Ryanair Türkiye’de Hangi Şehre Uçacak?

Ryanair internet sitesinde yer alan uçuş haritasına göre Türkiye’de Dalaman’dan Bratislava ve Dublin şehirlerine uçucak.

  • Dublin-Dalaman seferleri 24 Haziran tarihinden itibaren 39,99 euro’dan başlayan fiyatlarla uçacak,
  • Bratislava-Dalaman seferleri ise 28 Haziran tarihinden itibaren 39,98 euro’dan başlayan fiyatlarla uçacak.

Ryanair internet sitesinde; Dublin’den sadece Pazar günleri gidiş ve dönüş tek sefer olacak şekilde planlanan seferler görünüyor. Bratislava’dan ise sadece Perşembe günleri gidiş-dönüş seferler olacak.

Zamanla sefer sayıları ve zamanlamaları değişir umarım.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın