Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı, istikbalimizin güneş gibi doğduğu yer olan Samsun’a yapılacak olan “tarihi yolculuk” ile kutluyor!

Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs Anısına Düzenlediği Tarihi Yolculuk
Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs Anısına Düzenlediği Tarihi Yolculuk

Tarihi Yolculuk’ta Siz de Yerinizi Alın

Türk bayrağını gururla taşıyan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Bayramı’nı kutlamak için tüm Türk vatandaşlarının katılabileceği bir uçuş planladı. Tabii ki bu sanal bir uçuş. Uçuş, İstanbul’dan Samsun’a yapılıyor, tarihi de tabii ki 19 Mayıs.

Siz de bu özel uçuşta yerinizi almak için, Tarihiyolculuk.com adresine girerek Samsun’a giden sanal uçakta yerinizi ayırtabilir, farklı tasarımlarda hazırlanmış olan biniş kartınızı alarak arşivinizde saklayabilirsiniz. 

Tarihi Yolculuk’ta Siz de Yerinizi Alın
Tarihi Yolculuk’ta Siz de Yerinizi Alın

Tariheyolculuk.com adresine girdiğinizde İstanbul’dan Samsun’a kalkan uçuşa biletinizi almak için ad ve soyadınızı girmeniz yeterli. TK1919 sefer sayılı uçaktaki 19A numaralı koltuğa ait biniş kartınız sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz formatlarda otomatik olarak oluşturuluyor. 

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile çıktığı yolculuğun sonunda 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaşmış ve Milli Mücadelemizi başlatmıştı. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun sembolü olan bu özel yolculuk Türk Hava Yolları tarafından bu kez bir uçuş ile canlandırılmış olması yine insanın duygularına dokunuyor. 

TK1919 sefer sayılı ve 19A koltuk numarası sosyal medyada #tarihiyolculuk etiketi ile şimdiden binlerce paylaşıma ulaştı. TK1919 sefer sayılı uçuşun hedefi, Türk tarihinin en yüksek katılımlı uçuşu olması. Siz de Türk tarihinin en yüksek katılımlı bu özel uçuşta yerinizi alın! 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın