Ülkeler ya da şehirler arası seyahat ederken; yeni yerler ve kültürler görmekle birlikte, eğlenmek ve yeni insanlarla da tanışmak isteriz. Bu nedenle de tatil veya gezi için eğlenceli ve sosyal insanların yaşadığı yerleri tercih ederiz. Sosyalleşmek için en iyi şehirler deyince akla gelen bir kaç şehri yazmak istedim. 

Sosyalleşmek için En İyi Şehirler

Ülkemizden ve dünyadan sosyalleşmek için önereceğim en iyi şehirler şöyle;

Amsterdam

Amsterdam
Amsterdam

Amsterdam şehri, Hollanda’nın başkenti olduğu gibi eğlencenin de başkenti olarak bilinir. Aynı zamanda kültürün ve ticaretinde merkezi olan şehir, eğlence kültüründe çok farklı alternatifler sunmasıyla; sosyalleşme, arkadaş edinme fırsatlarını da genişletiyor. Amsterdam’da coşkulu DJ’leri olan bol ışıklı barlar ve komedi kulüplerinin yanı sıra; caz, blues, rock’n roll, indie gibi daha birçok müzik türüne hitap eden eğlence mekanlarıyla, tarzınıza en uygun yeri tercih ederek hem eğlenip hem de sosyal çevre edinebilirsiniz. Amsterdam ucuz uçak bileti bulabilmek için seyahatinizi önceden planlamayı unutmayın.

Kuala Lumpur

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur; turizme bağlı olarak eğlence hayatı gelişmiş şehirlerdendir. Kentte; Bukit Bintang ve Bangsar bölgeleri eğlence merkezleridir. Bu bölgelerde birçok müzik tarzına uygun eğlence mekanları vardır. Halkının sıcak kanlı olması ve uysal olmaları, Türklere benzer kültürel özellikte olmaları, arkadaş edinmeyi ve sosyalleşmeyi de kolaylaştıracaktır. Ayrıca şehre çalışmak için gelen yabancılar için yüksek gelirli iş imkanı sunulması, sosyal hayatta da olumlu fırsat sağlıyor. Kuala Lumpur ucuz uçak bileti bulmak diğer şehirlere göre daha kolay olabilir ancak her ihtimale karşı seyahatinizi önceden planlamanızda yarar var.

Glasgow

İskoçya’nın ünlü şehirlerinden Glasgow, Avrupa’nın kültür kentidir. Eğitim, mimari ve futboluyla en çok tanınan Glasgow, Birleşik Krallığın en fazla öğrenci nüfusuna sahip olan şehirlerinden olunca sosyal hayatta da dünyaca popüler. Glasgow, eğlence yönünden 24 saat aktif bir kenttir. Her tarz müzik türünden birçok alternatifli eğlence mekanları vardır. Şubat ve ağustos ayları arasında her yıl uluslararası birçok sanat ve müzik festivali düzenlenir. Sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyenler için bulunmaz birçok fırsatlar sunuyor.

İzmir

İzmir
İzmir

Ege’nin en büyük şehri İzmir; güneş battıktan sonra da canlılığını kaybetmeyen bir şehirdir. İzmir hem geleneksel hem kültürel hem de çağın anlayışına uygun eğlence alternatiflerini her bütçeye hitap edecek şekilde bir arada sunuyor. Şehrin bu alternatifleri bir arada sunması da diğer illere göre daha fazla sosyalliği artırmıştır.

İzmir; cana yakın ve güler yüzlü insanları, güzel kızlarıyla rahat iletişim ve arkadaşlık kurulabilecek; kolay çevre edinebilecek bir şehirdir. Ayrıca üniversite sayısının fazla oluşu, genç insan sayısını ve sosyal mekanları da artırmıştır. Alsancak, Karşıyaka ve Konak ilçeleri sosyalleşme açısından en gelişmiş yerlerdir.

Yolda kalın.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın