Hayatımızın pek çok alanında bir danışman olarak yerini alan uygulamalar seyahat alanında da bizlere yardımcı oluyor. Seyahatinizde ya da seyahatinizi planlarken otel rezervasyonundan, uçak biletine, şehir tavsiyelerinden, haritalara kadar size yardımcı olabilecek en iyi uygulamaları derledik. İşte o uygulamalardan bazıları;

Booking

Hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki alternatif konaklama tiplerini bulabileceğiniz Booking,  konaklama konusunda gezginlere yardımcı olan bir uygulama. Konaklayacak kişi sayısı, konaklama tipi, konaklanacak yerdeki koşullarla ilgili ayrıntılı bilgileri içinde bulunduran Booking, istediğiniz yerde istediğiniz fiyata konaklayabileceğiniz yerleri tek bir aramayla karşınıza çıkarıyor. Gizli fırsatlar ve erken rezervasyon sayesinde konaklamanızı çok uygun fiyatlara getirebileceğiniz Booking, “ücretsiz iptal” seçeneğiyle plan değişikliklerinizde de sizi zarara sokmuyor.  Konaklama hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarına sahip bu uygulamanın offline modu sayesinde de seyahat planınızı kaybedip, başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz.

Turna

En uygun uçak bileti ile ilgili tüm ihtiyaçlara cevap vermek için hazırlanan Turna, istediğiniz yere istediğiniz tarihte olan tüm uçuşları önünüze getiriyor. Yerli ve yabancı çok sayıda havayolunu içinde bulunduran Turna, fiyat avantajları sayesinde aradığınız destinasyon için en uygun uçak biletini bulmanızı kolaylaştırıyor. Uçak bileti iptali ve değişikliğinin online yapılabildiği Turna’da, bir destinasyonun yıl içindeki tüm fiyatlarına da ulaşabiliyorsunuz. Şimdi Android uygulaması da artık indirilebiliyor. Kullanın.

Google Maps

Yine Google tarafından geliştirilen bir web haritalama sistemi olan Google Maps, herkesin telefonunda mutlaka bulundurması gereken uygulamalardan biri. Dünyanın dört bir yanına ait ayrıntılı haritalarıyla iyi bir navigasyon olma özelliği bulunan Google Maps, gerçek zamanlı trafik koşullarını da gösteriyor. Ayrıca hem yürüyerek, hem arabayla ,hem de toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmek için uygun olan rotaları  çıkaran Google Maps, gezginler için bir hayli yardımcı.

Hostelbookers

Hostelbookers,  Hostelworld Group bünyesinde hizmet veren ve konaklama konusunda gezginlere yardımcı olabilecek uygulamalardan biri. Dünyanın dört bir yanındaki hotelleri ve hostelleri detaylarıyla önünüze getiren bir uygulama olan Hostelbookers, uygun fiyatlarıyla hostel kültürünü geliştirmeyi amaçlıyor. Bütçeniz ve beklentinize göre çok sayıda konaklama alternatifini bulabileceğiniz Hostelbookers’da fiyat karşılaştırması yapabiliyor, kalacağınız yer hakkında bilgi edinebiliyor, hiçbir ücret ödemeden rezervasyon yapabiliyorsunuz.

HostelWorld

Hostelbookers’tan başka Hostelworld Group, bünyesinde hizmet veren uygulamalardan bir diğeri de Hostelworld. 170’den fazla ülkede bulunan hostelleri ve hotelleri içinde bulunduran Hostelworld, tesisler hakkındaki detaylar ve müşteri yorumlarıyla seyahatlerinizde konaklama sorununu ortadan kaldırıyor. Size en uygun fiyatla konaklama garantisi veren bu uygulama, istediğiniz hostele istediğiniz tarihe rezervasyon yapabilmenize imkân sağlıyor.

Google Trips

Google’ın seyahat etmeyi seven kişiler için geliştirdiği Google Trips, gitmek istediğiniz yerle ilgili hayatınızı kolaylaştıracak önemli bilgileri sizinle paylaşıyor. Dünyadaki pek çok şehirle ilgili gezilecek yerler, yapılacak şeyler hakkında bilgi veren Google Trips; otel, uçak ve yemek rezervasyonları ile araç kiralama gibi birçok özelliği tek elden kontrol etmenizi sağlıyor. Dünyayı tek yerden keşfetmenizi sağlayan bu uygulama offline olarak kullanılabiliyor.

TripAdvisor

TripAdvisor; bir şehir, gezilecek yer ya da otelde daha önce bulunmuş kişilerin deneyimlerini, tavsiyelerini bulabileceğiniz bir uygulama. Kullanıcıların yorumları ve çektiği fotoğraflar sayesinde gitmek istediğiniz yerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz bu uygulama, seyahatinizi planlamadan önce mutlaka bakılması gereken yerlerden.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın