Seyahat Etmek
Seyahat Etmek

Gezmek görmek için hevesliyseniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, seyahatten beklentinizin ne olduğuna karar verin. Dinlenmek, bilgilenmek veya yeni bir maceraya atılmak istiyor olabilirsiniz. Tabii bu saydıklarımızı da her lokasyonda yapabilirsiniz ama gidilecek her şehrin mutlaka bunlardan birinde daha ağır bastığı yerler olacaktır. Bu sebeple seyahatin size ne vermesini istiyorsanız seçenekleriniz arasından doğru olanı bulmaya çalışın. Örneğin; aşağıda verdiğim örneklerde kısa süreli bir dinlenme tatili gibi plan yapılacak olsa Kıbrıs daha mantıklı olacaktır. Fakat yeni tecrübeler ve maceralar da olsun dinleneyim de diyorsanız Küba bunlara cevap verebilecek bir ülke. Sonuç olarak nereye giderseniz gidin planları siz yapacağınız için kendinize uygun bir yol mutlaka bulacaksınız.

Seyahat etmek için çok beklemeyin. Erteledikçe yeni bahaneler bularak başlangıç yapmanızı zorlaştıracaksınız. Ana hatlarıyla bir plan kafanızda oluşturduğunuz zaman harekete geçin. Mesafeler gözünüzü korkutmasın, havayolu en uzakları bile en yakın hale getiriyor. Siz sadece deneyimlemenin tadına varın.

Eğer yepyeni bir ortama girmek gözünüzü korkutuyorsa, kültürel olarak benzerlikler bulabileceğiniz seyahatlerle başlangıç yapın. Böylelikle kendinizin alışkanlıklarına aşina detaylar rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Planlarınıza mutlaka bir ikinci ihtimali ekleyin. Yani her aşamanın oluşabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak düşünülmüş bir B planı olsun. Böylelikle durmak yerine farklı bir yol üzerinden ilerlemeye devam edebilirsiniz. Bu da kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar.

Başkalarının tecrübelerinden faydalanın. Araştırmaktan çekinmeyin. Sizin geziniz tamamen size özel olacak tabii ama edinilmiş tecrübeler de size bir fikir oluşturacaktır. İyi veya kötü tüm tecrübeler önemlidir. 

Teknolojinin yardımını alın. Günümüzde her şey teknolojik bir alternatifle sunulur oldu. Haritalar, sözlükler, şehir rehberleri ve daha birçok ayrıntıyı doğru kullanmayı bilirsek cebimizde taşıyoruz aslında. Seyahat planlarınızı yaparken işlerinizi kolaylaştırmak için bu online alternatiflerden mutlaka yararlanın. Hatta gezi boyunca teknolojiyle yakın mesafede durmaya çalışın.

Tüm bu maddelerin sonucunda seyahat etmeye hazır hale gelmiş olacaksınız. Buradan sonrasında sizin özelinizde bir serüven başlamış olacak. Sizin deneyimlerinizle, sizin gözünüzden yaşanmış tecrübeler ile keşfedilmiş yerleri yeniden keşfedebileceksiniz.

Uçak Bileti

Uçakla seyahatin en güzel tarafı hemen her yere ulaşım için kullanılabiliyor oluşu. Aynı zamanda zaman tasarrufu sağlıyor ve konforlu bir ulaşıma imkan sunuyor. Okyanusları, kıtaları kolayca aşarak istenilen yere varılması sağlanıyor. Üstelik bilet almak için doğru bir yer seçerseniz uygun fiyata bu konforu elde etmek mümkün. Hepsiburada ile uçak bileti almanın en rahat yolunu seçebilirsiniz. Karmaşadan uzak arayüzü ve mevcut fırsatları tek bir yerden sunuyor oluşuyla gezmek için yapılacak başlangıçlarda en iyi seçenek oluyor. Siz de deneyimleyerek seyahatlerinizi avantajlı hale getirin. Uçak bileti almak için gereken adımları tamamladığımıza göre nereye gidileceğine karar vermeye geliyor sıra. Okyanusları aşmaktan bahsetmişken yönümüzü Küba’ya çevirelim.

Küba Uçak Bileti

Bir ada ülkesi olmasından dolayı Küba eşsiz doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Plajları, tropikal ağaçları ve adada hakim olan tropikal iklim sayesinde içinizi ısıtacak bir gezi için en güzel adreslerden biri. Aynı zamanda tarih boyu adından sıkça söz ettirmiş olan Küba, birçok tarihi dokuyu bünyesinde barındırıyor. Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Organizasyonu tarafından Dünya mirası olarak kabul edilmiş pek çok yere sahip olan Küba, hem tarihi bir gezi hem de tatil için en güzel rotalardan biri. Aynı zamanda tarihi geçmişi nedeniyle etkisinde kaldığı kültürlerin harmanlanarak oluşturulmuş mutfağı denemeye değer. Birde ada oluşuyla akıllara gelen deniz mahsullerine mutfağında sıkça rastlamak mümkün olduğundan yemek içmek olarak da oldukça keyifli seçenekler sizleri bekliyor. Siz de seyahat planlarınıza eklemek isterseniz hemen online olarak Küba uçak bileti avantajlarını incelemekle başlayabilirsiniz. 

Küba, şimdilik uzak geldiyse yazımıza çok daha yakın olan bir adayla devam edelim.

Kıbrıs Uçak Bileti

Hem bu kadar yakın hem de bu kadar farklı bir seyahat imkanı sunan Kıbrıs, birçok doğal güzelliği ve tarihiyle iyi bir gezi rotası. Akdeniz ikliminin ısıcaklığıyla içinizi ısıtacak ve bir ada sakinliğini hissetmenize olanak verecek noktalarıyla dingin bir gezi geçirmenize yardımcı olacak. Kıbrıs mutfağıyla da bizleri şaşırtıyor. Çok benzer lezzetleri kendilerine has yorumlarla sunuyorlar. Bu sebeple görsel olarak aşina olduğunuz bir yemeğin ağzınızda bambaşka bir tat bırakması oldukça keyifli bir tecrübeye dönüşüyor. Kısacası kıbrıs çok tahmin edilebilir görünse bile ufak detaylarla fark yaratarak bizleri şaşırtmayı başarıyor. Bu eğlenceli deneyimi sizde edinmek isterseniz Kıbrıs uçak bileti alarak hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Kıbrıs çok yakın, Küba ise uzak oldu yok mu bunun bir ortası derseniz, yine çok popüler ada ülkelerinden olan Malta tam size göre bir seçenek olacaktır.

Malta Uçak Bileti

Ada ülkelerinin hemen hepsinin ortak noktası olan görsel şölenlere Malta’yı da dahil etmemek olmaz. Özellikle tarihi binalarıyla gezmeye doyamayacağınız sokakları fotoğraf çekmek için doğal bir ambiyans oluşturuyor. Tarihi dizi ve filmlerin çekimleri için de sık sık tercih edilir olması bundan kaynaklı. Aynı zamanda çok farklı kültürlerin etkisi altında kaldığından tecrübe ettiğinizde size bu kültürlerden esintiler sunacaktır. Bu sebeple de gezmesi ayrı bir keyif verir. Sahillerinin güzelliği ile meşhur olmuş Malta’da aynı zamanda deniz mahsulleri açısından da büyük zenginliğe sahip. Sonuç olarak hem lokasyon olarak hem de sunduğu güzellikler açısından Malta tam orta kararlı bir seyahat planı adresi oluyor. Bu güzellikleri deneyimlemek için Malta biletlerine göz atmayı unutmayın. 

Tüm bu lokasyonlar ve daha fazlası sizin tarafınızdan keşfedilmek için bekliyor. Ada ülkelerinin kendine has atmosferlerinin değişik versiyonlarını derlediğimiz bu yazıda, farklı bir gezi planı yapmış olduk. Sizler de bu alternatifleri çoğaltabilir veya ada dışında alternatifleri de rotanıza ekleyebilirsiniz. Doğru bütçe planlamasıyla tüm bu lokasyonları ziyaret etme şansı bulabilirsiniz. Bunun için de tasarruf etmenin en kolay yolu ulaşımda yapacağınız tasarruflar.  Avantajlı uçak biletleri bularak başlayacağınız bir seyahatte arta kalan bütçeniz size yeni bir deneyim olarak döneceğinden iyi bir araştırma yaparak karar vermekte fayda var. 

Başka bir iklimde, başka bir lokasyonda eşsiz tecrübeler edinebilecek olmak seyahat etmenin en keyifli noktası. Birçok değişik seçenekle seyahat edebilir, kendi rotalarınızı oluşturabilirsiniz. Yeter ki gezmek için kendinizi harekete geçirecek bir motivasyon bulun. Bu kimi zaman sadece keşfetmek olabilir, kimi zaman da bir amaç için yola çıkabilirsiniz. Eğitim, iş veya insan ilişkileri sayesinde çıktığınız bir yolculukta bile mutlaka kendinize etrafı tanımak için fırsat tanıyın. Bir süre sonra içinizdeki gezmek dürtüsünün diğer tüm amaçların önüne geçtiğini göreceksiniz. Bu da size mevcut şartlarınızdan çok daha fazla fırsatlar sunacak bir serüvene dönüşecek.

Kendi serüveninizi şimdi başlatmak için online uçak bileti alma kolaylığından yararlanabilirsiniz. Küba uçak bileti almakla Karayipler’in bir parçasında eşsiz bir deneyim yaşamak için adım atmış olursunuz. Şimdilik daha yakın bir başlangıç yapmak istiyorum derseniz de Kıbrıs uçak bileti tam size göre bir seçim olacaktır. Sizin seçiminiz neresi olursa olsun gezip görmenin tadına varın. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın