Otobüs yolculukları her ne kadar eğlenceli olsa da bazen çevremizdeki insanlar, mutsuz bir muavin veya bakımsız bir otobüs, seyahatimizi çekilmez kılabilir. Özellikle uzun yolculuklardan önce  yanımızda bulunduracağımız bir kaç küçük eşya bizi bu olumsuz durumlardan kurtarabilir. İşte uzun yolculuklarda olmazsa olmaz diyebileceğimiz, bazen mucize yaratabilecek eşyalardan birkaçı;

Kulaklık ve Müzik Çalar

Herkes bilir ki, otobüsler daima sessiz yerler değildir. Muhabbet eden insanlar, ağlayan çocuklar, sürekli muavinden bir şeyler talep eden yolcular.. Işıklar kapanıp herkes sessizliğe bürünse de ağlayan bir çocuk bütün yolculuğunuzun seyrini değiştirebilir. Bu gürültüden sıyrılmak içinse tek yapmanız gereken kulaklığınızı takıp, müziğinizin sesini açmak olacaktır.

Kolonya

Onlarca insanın aynı anda aynı araçta bulunması kötü kokulara yol açabilir. Nefes almakta zorlanmaktansa, bir tutam kolonya hem mikropları öldürür hem de güzel kokusuyla çevrenizi değiştirebilir.

Kitap & Gazete veya Dergi

Özellikle Türkiye’de şehirlerarası otobüslerin oldukça geliştiği aşikar. Koltuk arkası televizyonlar her ne kadar oldukça konforlu ve eğlendirici olsa da, şehirden uzaklaştıkça televizyon yayınının kesildiğini hepimiz biliyoruz. Uzun yolculuklarda kendinizi eğlendirmek ve kolayca zaman geçirmek için bir kaç sayfa yazı okumak eminiz oldukça yardımcı olacaktır.

Şal

Özellikle yaz dönemlerinde seyahat ederken otobüslerin klimaları hep en yüksek seviyede çalışır. Yolculuğunuz boyunca üşümektense ince bir şal hem gece daha iyi uyumanızı sağlar hem de hava değişiminden hasta olmamanızı.

Menekşe Çayı

Evet, her otobüste çay kahve servisi yapılır, ancak yanınıza alacağınız bir poşet menekşe çayı, hem tüm yolculuk boyunca rahatça uyumanızı sağlayabilir hem de eğer mide bulantısı yaşıyorsanız size oldukça yardımcı olacaktır. Çay ve kahve gibi uyarıcı besinleri tercih etmektense , bir bardak menekşe çayıyla keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz.

Kurban bayramı yaklaşıyor. Otobüslerde şimdiden yer kalmamaya başladı bile. Bu da neredeyse tüm seferlerin yolcularla dopdolu geçeceğinin bir göstergesi. Belki bu küçük ipuçlarıyla seyahatinizi daha eğlenceli br hale getirebilirsiniz. Unutmadan, otobüs biletinizi henüz almadıysanız,bayramı otogarda geçirmemek için hemen ClickBus.com.tr  65’ten fazla firmanın biletlerini aynı anda görüntüleyebilir, dilediğiniz koltuğu satın alabilirsiniz.

Şimdiden herkese iyi yolculuklar!

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın