Otobüs yolculuklarını sevip sevmemek artık çok kişisel bir şey, kimimiz için hâlâ bir çocukluk hatırası olarak görünüyor ve hiç vazgeçilmiyor, kimimizse ben öyle otobüs seyahati çekemem deyip kısa mesafede özel araca, uzun mesafede ise uçak ulaşımına yöneliyor. Hangi kategoride yer alırsak alalım, otobüs bileti almaksa biraz dertli. Hangi firmanın hangi seferi kaçta, yer var mı, bayram yoğunluğu yaşanır mı gibi bitmez sorular, üstüne otogarların ve otobüs bileti yazıhanelerinin durumu ile birleşince iyice bizleri zorlayabiliyor.

Kurulduğundan bugüne, hem hizmet kalitesini, hem üye otobüs firması sayısını hem de müşteri sayısını her geçen gün arttıran* oBilet; tüm bu sorularımızı tek tıkla online olarak çözen ya da yüzbinlerin** kullandığı mobil uygulamaları ile akıllı cihazımızda yer edinen büyük bir kolaylık. Üstelik 7 gün 24 saat da müşteri hizmetleri desteği veriyor.

Mastercard Şubat 2015’te, Avrupa’nın en iyi seyahat uygulamas ödülünü de kazanan oBilet’le onlarca firmanın otobüs biletlerini görmek, kıyaslamak, müsaitlik durumunu kontrol etmek ve oturduğumuz yerden online otobüs bileti almak çok kolay.

Birçok gezi blogger’ı arkadaşım geçen yıl oBiletYollarda etkinliğinin ilkinde, firma ile tanıştı, uygulamayı kullandı ve çok eğlenceli 2 gün geçirdi.

Otobüs firmaları ve biletler ile ilgili önemli bir konu da biz çok gezenler için. Ben Burdur’dan, İzmir’e; ya da Burdur’dan İstanbul’a tüm otobüs seferlerini bilirim çünkü orada doğdum, yaşadım, ama bir gezi için Mardin’e veya Trabzon’a gitsem, oradan yakın bir yere hangi firmaların gittiğini bilmem mümkün değil. oBilet bu sorunu da çözüyor, Tüm otobüs seferleri tek tıkla karşımızda.

Siz de nereye giderseniz gidin, yurt içinde oBilet’i kullanmayı unutmayın. Yolunuz açık olsun.

* oBilet mobil uygulaması 1.000.000’un üzerinde kullanıcının cebinde.

** Sadece 2015’te 50 milyondan fazla kez ziyaret edilen platform, 1,5 milyon civarında biletleme işlemi gerçekleştirdi.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

1 Yorum

Yorumunuzu Yazın