Nasıl Ucuz Otel Bulurum?

Çevremde kim bir yere gidecek olsa önce bana soruyor. “Avrupa turuna çıkacağım nerelere gideyim?, Paris’e gideceğim hangi mevsimde gideyim, nasıl ucuz uçak bileti bulabilirim?, Almanya’ya gideceğim nereden bilet alayım?…” Liste uzayıp gidiyor. Ben de elimden geldiğince, bilgim dahilinde arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum.

Hostel
Afrika seyahatimde kaldığım hostellerden biri

İki arkadaşım Temmuz ayında Slovenya’dan başlayıp İtalya’ya kadar Alpleri dolaşacak. Alplerdeki oteller konusunda da benden yardım istediler. Elbette seve seve yardımcı olurdum. Küçük bir nokta vardı ki çok zorlandım. Alplerde, küçük kasabalar/şehirlerde otel bulmak gerçekten çok zor.

Ucuz Otel ya da Hostel Bulmak

Ucuz otel bulmak için nelere başvurdum:

Çevremdeki çok gezenlere ucuz otel bulmak için “Bana yol gösterin nereden güvenilir şekilde ucuz otel bulup, rezervasyon yaptırabilirim” diye sordum. Pek çok internet sitesi önerisi geldi.

Sadece bulduğum sonuçlar yetmezdi, ucuz otel bulmanın yanı sıra;

 • kullanacağım internet sitelerinin çok sayıda bir otel seçeneği sunması
 • oteller arasındaki reputasyonu çok yüksek olması
 • rezervasyon sırasında herhangi bir ödeme yapmanızı istemiyor olması otel rezervasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken diğer noktalar idi.

Ben hala bir kaç şehirde otel bulamadım, elimde bu kadar seçenek var ve bakmaya devam etmeliyim.

8 YORUMLAR

 1. bende hic denemedim ama etrafimda kullanarak dolasan arkadaslarimdan ve misafir ettikleri kisilerden gordum zaten ziyaret edenler ettiklerini yorumluyor denemekte fayda var diye dusunuyorum her ne kadar ilk basta biraz gelsede.

 2. nice mutlu gezi dolu aylara 🙂
  ben de eşimle temmuz da inşallah kalkan a gideceğim. kalkan , kaş hiç görmediğim yerler çok merak ediyorum:)
  iyi haftasonları

  • Aradıktan sonra güzel, merkezi ve uygun fiyatlı oteller, odalar bulmak mümkün. Vakit ayırıp araştırmak lazım. Bir de alışkanlığınız olan bir siteden yapıyorsanız bunu çok daha hızlı oluyor tabi 🙂
   Sevgiler,
   E-lmayra

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın