Mosel ve Ren Nehri kıyısında huzurlu ve keyifli bir yolculuğa çıkmayı ister misiniz? Cevabınız evet ise, Amadeus Classic’in nehir turları ile masalsı bir geziye adım atabilirsiniz. Lüksemburg’dan hareketle, Almanya ve Fransa’nın Trier, Bernkastel ,Cochem, Koblenz, Speyer ,Breisach gibi çeşitli bölgelerini gezecek gemi ile keyifli bir Ren Nehri turu sizi bekliyor.

Mosel ve Ren Nehri Kıyısında Rüya Gibi Bir Tatil
Mosel ve Ren Nehri Kıyısında Rüya Gibi Bir Tatil

2013 yılında yenilenmiş ve 110 metre uzunluğunda olan beş yıldızlı Amadeus Classic, evinizdeki konforu aratmayan bir iç mekan sunuyor. Geniş ve lüks kabinlerinde rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

5 yıldızlı deluxe nehir gemisi ile yapılacak turda 7 gece tam pansiyon konaklama, havalimanı transferleri (gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü), gemideki eğlence ve aktiviteler, havalimanı ve liman vergileri fiyata dahil. Ayrıca bu tur için 18 Aralık’a kadar yapacağınız rezervasyonlarda çeşitli indirimler elde edebiliyorsunuz. Suit kabinlerde toplam 300 €’ya kadar, üst French Balkonlu kabinlerde toplam 250 €’ya kadar, Orta French Balkonlu kabinlerde ise toplam 200 €’ya kadar indirimli konaklama sağlayabilirsiniz.

Bu sebeple, önümüzdeki yaz Mosel ve Ren Nehri’ni keşfedeceğiniz keyifli bir gezi için şimdiden yerinizi ayırtmanızı öneririz. Gezi boyunca göreceğiniz sevimli kasabalar hakkında sizler için ufak bilgiler hazırladık, bu bilgiler gezi rotanızı oluşturmanızda size yardımcı olabilir.

Koblenz

Köln’ün güneybatısında konumlanan bu kasaba, Mosel ve Ren Nehirleri’ni birbirine bağlayan bölgede bulunuyor. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bu bölge, doğal güzellikleriyle adeta kendine hayran bırakıyor. Burada nehir gezilerinin yanı sıra orman yürüyüşlerine çıkabilir veya tarih kokulu eski şehri gezebilirsiniz. Bölgeye gitmişken meşhur lezzeti tavuk şinitzeli yemeden dönmeyin. Ayrıca buranın dondurması da mutlaka tadılmalı.

Speyer

Ren Nehri’nin sol kıyısında yer alan bu küçük Almanya şehri, eşsiz mimarisiyle öne çıkıyor. Eskiden Keltlerin yerleşim merkezi olan bölge, büyüleyici tasarımlara sahip evleri, dini yapıları ve tarihi meydanlarıyla görülmeye değer bir yer. Şehri ziyaretinizde görkemli şatolarını, katedrallerini ve Old Gate’i mutlaka görün. Speyer’da ne yemeli diyorsanız, tavuk şinitzel, patates salatası ve ekmeklerinin tadına bakmalısınız.

Rüdesheim

Almanya’da Ren kıyısında bulunan Rüdesheim, etkileyici şatoları ve kaleleriyle ünlü bir kasaba. Tepede konumlanan üzüm bağları, karşılıklı dizilmiş şatoları ve mükemmel Ren Nehri manzarasıyla insanı kendine hayran bırakıyor. Ehrenfels Kalesi’ni görüp Drosselgasse Sokağı’nda keyifli bir gezintiye çıkabilir, Ren kıyısında sakin ve huzurlu bir yürüyüş yapabilirsiniz. Şehrin ünlü lezzetleri patates kızartması ve şinitzeli denemeyi de unutmayın.

Strazburg

Fransa’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Strazburg, tarihi ve doğal güzellikleriyle 27 yıldır UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bir kent. Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu gibi önemli siyasi merkezlere ev sahipliği yapan şehirde, Orta Çağ ve Rönesans döneminden kalma çeşitli eserlere rastlamak mümkün. La Petite France, Kleber Meydanı, Ponts Couverts ve Kammerzell Evi şehirde görülmeye değer yerlerden. Kuzu etli patates yemeği Baeckeoffe ile Fransız peynirlerinin tadına bakmamak da olmaz.

Bu yaz yurt dışına çıkmayı düşünüyorsanız, ancak farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, gemi turları güzel bir alternatif olabilir. Gemi turları arasında yer alan Ren Nehri turu ile Almanya, Fransa ve Hollanda’nın şirin kasabalarında unutulmayacak bir tatil yapabilirsiniz.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın